Як почистити принтер. Робимо профілактику пристрою самостійно

Щоб відповісти на питання про те, як почистити принтер не потрібно бути професіоналом в області профілактики і ремонту оргтехніки. В цілому чистка принтера під силу будь-якому користувачеві друкуючих пристроїв і головне в цій справі – це грамотний і серйозний підхід. Для очищення принтера ви можете скористатися як спеціальним програмним забезпеченням, що надається в одному комплекті разом з апаратом, так і ручним очищенням із застосуванням спеціальних рідин і пилососа.

Щоб вирішити задачу, пов’язану з тим, як почистити лазерний принтер або струменевий для початку скористайтеся ПО. Програмне додаток, що поставляється разом з самим девайсом – це свого роду центр рішень, який здатний допомогти вам при чищенні принтера. Завдяки йому вам не доведеться ламати голову над тим, як розібрати принтер для того, щоб провести очищення струменевого або лазерного принтера ручним способом. Щоб скористатися спеціальним ПО, запустіть його, після чого перейдіть в меню «Панель інструментів» і знайдіть там функцію «Очищення картриджів». Будь-яка настройка БФП або принтера обов’язково включає в себе подібну опцію. Виконайте кілька циклів програмної очищення – якщо результат вас не влаштує і якість друку, як і раніше кульгає, то доведеться вдатися до ручного способу. В такому випадку вам доведеться розбирати свій багатофункціональний девайс.

профілактика

Щоб не доводити оргтехніку до того стану, коли може знадобитися ремонт принтерів і БФП, вироблений в сервісних центрах, вам потрібно ретельно стежити за станом свого пристрою. Отже, профілактика принтера:

  1. Щоб не зіткнутися незабаром з проблемою типу «зламався принтер», обов’язково хоча б один раз в тиждень протирайте свій пристрій за допомогою злегка зволоженою ганчірки. Якщо в приміщення не збирається велика кількість пилу, то краще скористатися для цієї мети сухим матеріалом. Завдяки такому нехитрому дії ви можете запобігти зайвому запилення своєї друкарської техніки.
  2. Під час експлуатації пристрою завжди звертайте увагу на будь-які перебої в його роботі: затримка друку, поява плям і фону і т.п. Якщо один і той же дефект буде постійно з’являтися, то вам потрібно своєчасно відремонтувати пристрій. У такій ситуації ще можливий ремонт принтера своїми руками, в іншому випадку, якщо не приділити з’явилася проблемі належну увагу, вона може тільки посилитися і, можливо, вам доведеться викинути зламаний принтер.
  3. Виконуючи обслуговування струменевих принтерів або їх лазерних аналогів в цілях профілактики, обов’язково проводите процедуру очищення їх витратного матеріалу за допомогою спеціальної програми, не чекаючи появи проблеми. Завдяки цьому ви зможете підтримувати девайс в отличном состоянии досить довго.
  4. Щоб ще нескоро зіткнутися з необхідністю вирішення завдання, пов’язаної з тим, як починають принтер, обов’язково проводите роздруківку пробної сторінки – це необхідно для оцінки якості друку. З метою профілактики проводите також зовнішній огляд пристрою друку з метою виявлення будь-яких видимих ​​дефектів.

Чистка струменевого і лазерного принтера

Потрібно вручну почистити струменевий принтер що робити в подібній ситуації? Для грамотного вирішення цього завдання підготуйте пластикову ємність, щільну і вбирає ганчірку і очищуючий набір, спеціально призначений для принтерів. Перед тим як приступити до очищення друкуючої головки і сопел пристрою вам потрібно попередньо залити спеціальну рідину в ємність із пластику й взявши змочений шматочок ганчірки, протерти їм нижню частину деталі. Дізнатися докладніше про прочищення голівки ви можете в цій статті.

Врахуйте, що при очищенні пристрою від пилу і іншого бруду вам доведеться вирішувати задачу наступного типу: як розібрати принтер? Якщо ви погано знайомі з пристроєм свого девайса, то краще скористайтеся послугами майстрів. В іншому випадку розбирання принтера може стати для вас дуже трудомістким і тривалим процесом. Якщо ви з ним успішно впоралися, то спочатку почистіть лоток подачі паперу і корпус девайса, протерши його вологою ганчіркою і при необхідності скориставшись будь-яким підходящим миючим засобом. Потім слід зайнятися чисткою внутрішніх компонентів пристрою – використовуйте для цього компресор або будь-який звичайний пилосос з тонкою і м’якою насадкою. Бруд, що не пішла з найбільш важкодоступних районів, можна прибрати за допомогою пензлика.

Щоб видалити пил і порошок в принтері лазерної моделі вам потрібно підготувати кілька ватних тампонів і газети. При цьому будьте обережні і скористайтеся при чищенні лазерного принтера через токсичності тонера респіратором і латексними рукавичками. Перед тим як перейти до вирішення завдання типу «як розібрати принтер», вимкніть пристрій і відкрийте його кришку. Далі витягніть його картридж і протріть його поверхню. Для очищення внутрішніх відсіків вдамося до допомоги пилососа. Так само, як і у випадку зі струменевим МФУ використовуйте м’яку пензлик, щоб видалити пил з щілин і кутів.

Таким чином, ви можете абсолютно самостійно вирішити задачу, пов’язану з тим, як зробити принтер більш довговічним, не звертаючись за допомогою до майстрів.

Ссылка на основную публикацию