Як почистити пам’ять телефону Андроїд

Чистимо пам’ять смартфона

Для початку корисно розібратися – а чим, власне, переповнюється пам’ять телефону? Тут можна виділити кілька основних напрямків ризику.

 • Завантажені програми.
 • Медіафайли – відео, аудіо та фотографії.
 • Кукі, кеш, тимчасові файли і інший накопичується в процесі рутинної роботи сміття.

Такі речі, як текстові документи мають настільки маленький вага, що навіть якщо ви всю ніч присвятіть видалення непотрібних файлів з папки Документи – це вам нічого не дасть.

Аналітика та статистика

В OS Android користувач в будь-який момент може зайти в налаштування, перейти в розділ Пам’ять.

Тут легко можна подивитися поточну інформацію – скільки всього пам’яті, і на що вона витрачена саме. Приблизно так:

 1. Всього місця.
 2. Доступно.
 3. Система.
 4. Програми та мультимедіа.
 5. Зображення та відео.
 6. Аудіо.
 7. Кеш.
 8. Інше.

Залежно від користувацьких переваг може бути переповнення у напрямку додатків, відео або аудіо. Найбільше важать самі програми і відеоролики, а також оновлення операційної системи. Досить записати пару повнометражних відеофільмів на камеру і можете вважати, що більше місця на телефоні у вас не залишилося.

Від теорії до практики – як почистити пам’ять телефону Андроїд

Тепер основне питання – що можна очистити і як це робиться практично? Головне, що необхідно пам’ятати в процесі очищення пам’яті телефону – не нашкодь.

Якщо якісь додатки стоять на знімній карті вони будуть втрачені при очищенні.

Мається на увазі саме знімна карта, яку ми вибрали в налаштуваннях за замовчуванням для збереження будь-яких завантажень. Зрозуміло, що системну пам’ять з операційною системою ніхто почистити одним натисканням кнопки не дасть. Але досить видалити всього один файлик корисного додатка, як вашої щасливого життя зі смартфоном прийде кінець. Так що – якщо ви не розумієте призначення файлу, краще його не чіпати.

Для перевірки незрозумілого файлу, перед видаленням можна спробувати його запустити, відкрити. Клацніть по ньому і файл повинен відкритися в сусідить додатку. Якщо диспетчер каже, що немає сусідами додатки – залиште цей файл в спокої.

Що робити?

Зрозуміло, що багато користувачів стикаються з в точності тією ж проблемою. І вона якось вирішується. Одним з методів є установка додатки DU Speed ​​Booster. Воно не те щоб краще, але добре вміє нав’язуватися, завдяки контекстній рекламі.

Ось його реклама на Гугл Плей. У вільному доступі через будь-який браузер, або безпосередньо магазин. Чи не варто було ні копійки на момент його установки.

запуск очищення

Клацніть по іконці на робочому столі або знайдіть її в галереї додатків.

Потім почнеться підрахунок проблем з виставкою балів здоров’я операційної системи. Максимальне значення становить 100.

Одним натисканням на центральну кнопку можна зробити загальне усунення проблем з пам’яттю. Інтелектуальний алгоритм DU Speed ​​Booster все бере на себе.

Одночасно з чищенням пам’яті відбувається настройка системи. В кінці додаток ставить самому собі повні 100 балів. Хороша робота. Вся принадність у тому, що періодично пропозицію зайнятися прискоренням буде з’являтися само собою без будь-яких зусиль з боку користувача.

Менеджер видалення і переміщення файлів

Додаток DU Speed ​​Booster надає зручний інтерфейс управління встановленими додатками. Він називається диспетчером.

У розділі видалити наводиться повний список призначених для користувача і системних додатків, помилитися неможливо. Навпаки кожної програми вказується розмір займаної нею пам’яті.

Якщо під системою перегорнути до самого низу, то виявиться посилання на список програм, видалення яких може призвести до виникнення серйозних наслідків.

Ця інформація, як мінімум, допоможе зорієнтуватися тим, хто звик діяти через системні настройки, де підказки вже не такі очевидні.

переміщення файлів

Далеко не всі програми можуть бути переміщені, але це теж може надати послугу в деяких випадках. Наприклад, при очищенні покупної SD-карти. Додатки можна переміщати в обох напрямках. Переміщенням вони захищаються від видалення та так же просто повертаються назад.

Видалення непотрібних додатків штатними засобами

Дуже цікаво встановлювати все нові і нові додатки, але потім більшість з них виявляються невикористовуваними. І їх можна спокійно видаляти. Це робиться з налаштувань в розділі Додатки.

Всередині розділу є 5 вкладок, кожна з яких може бути корисною. По-перше, це список завантажених користувачем додатків.

Наступний розділ аналогічний тому, який представлений в диспетчері DU Speed ​​Booster. Це переміщення на знімну карту пам’яті. Додатки, що вже знаходяться на знімній карті, позначені галкою.

Третя закладка показує розподіл оперативної пам’яті. Можна подивитися, які саме програми виконуються і скільки займають місця.

При кліці по додатком з’являється меню, де можна видалити програму, відкотити її поновлення і виконати деякі інші операції.

Неможливі для цього додатка дії позначаються блідим сірим кольором. Якщо ви спробуєте випадково видалити встановлене заводськими настройками пропозицію, система вас попередить, що цього робити не варто. І нехай залишиться. Видаляйте тільки додатки, які встановлювали самостійно. Просто за рахунок такої чистки можна вивільнити два-три гігабайти пам’яті.

Очищення файлів медіа

Тут на вибір два шляхи:

 1. Непотрібні – видалити.
 2. Потрібні – перенести на знімний або зовнішній накопичувач.

В якості зовнішнього накопичувача можна використовувати карту пам’яті, стаціонарний комп’ютер або хмарне сховище. До речі – в сервісах Google можна налаштувати миттєве збереження всіх фотографій і відео відразу безпосередньо на Google Диск, минаючи локальну пам’ять.

 1. Зайти в Гугл Диск.
 2. У лівому верхньому кутку натиснути кнопку для входу в меню.
 3. Потрібно прокрутити меню вниз і вибрати пункт Налаштування.

Є й більш простий спосіб зробити те ж саме. Для цього потрібно увійти через галерею в додаток Google Фото. Практично відразу буде запропоновано зберігати всі знімки на мережевому диску.

Одночасно вибирається якість знімків з міркувань економії простору або високої якості.

В сучасних OS Android переносити локальні файли на зовнішні накопичувачі мають право тільки встановлені диспетчери файлів. Так що не дивуйтеся, якщо спроби зберігати файли на карту з встановлених особисто вами супер-менеджерів файлів або додатків не вдаються. Все в нормі, а системний захист.

Для копіювання файлів на стаціонарний комп’ютер підключіться за допомогою USB-кабелю, або використовуємо всі той же Google Drive. Цілком може виявитися так, що при з’єднанні комп’ютера і смартфона ви нічого не побачите в провіднику Windows. У цьому випадку кілька разів повторіть операцію підключення або використовуйте інший порт USB.

У провіднику вміст SD-карти виглядає не дуже красиво, але при бажанні за назвами папок можна зорієнтуватися. Наприклад, скріншоти зберігаються в каталозі Pictures.

очищення сміття

Тут все досить просто – знайдіть в Google Play який-небудь Майстер очищення і встановіть. Основне правило в такому випадку – чим простіше, тим краще. Шукайте таку очищувальну утиліту, яка нічого у вас не питає, а на екрані все зрозуміло.

Деякі чистильники обіцяють вам глибоке очищення, намагаються видаляти навіть системні програми, і при цьому будуть питати вашого дозволу. Не зв’язуйтеся з такими програмами. Ось відмінний чистильник, що працює в повністю автоматичному режимі плюс антивірус – Advanced Mobile Care.

Ссылка на основную публикацию