Як почистити ноутбук від пилу

Наскільки б витонченими були наші китайські друзі-винахідники, які постачають на ринок дешеві підставки під ноутбук з системою охолодження, рано чи пізно питання надмірного нагріву пристрою все одно доведеться вирішувати ґрунтовно – наприклад, зайнятися його комплексної чищенням від пилу. Якщо не робити це хоча б раз на рік, наслідки можуть бути самими жахливими – аж до виходу чіпів з ладу через перегрів.

Згодом частинки пилу щільно обволікають решітку радіатора і покривають лопаті вентилятора, забиваючи систему охолодження чіпів. Якщо ваш ноутбук схильний періодично раптово вимикатися або ви частенько стали споглядати синій “екран смерті” Windows – вам саме час зайняти прибиранням всередині пристрою.

Як почистити ноутбук від пилу

Для цього вам знадобиться фігурна викрутка, невелика пензлик з м’яким ворсом і, якщо є, то пилосос. Для початку ноутбук необхідно розібрати. В першу чергу зніміть батарею і на задній панелі корпусу викрутити все шурупи. Розбирання пристроїв різних виробників проводиться по-різному, але в будь-якому випадку апаратні складові ноутбука, які потрібно зняти при чищенні від пилу, скрізь одні й ті ж – це батарея, вінчестер, бажано дисковод. Коли ці апаратні складові будуть зняті, відкрийте ноутбук і акуратно зніміть клавіатуру. Якщо є ще якісь перепони, щоб дістатися до кулера, зніміть і ці пристрої.

Добравшись до кулера, від’єднайте його. Спершу пензликом, а потім і пилососом акуратно очистіть його від пилу. Лопаті кулера можна додатково протерти серветкою. Так як пензликом ви не скрізь зможете дістатися, а пилосос вже точно буде безсилий, можете також зняти материнську плату. Це дозволить зробити більш ретельне прибирання всередині ноутбука. Під час чищення ноутбука від пилу також рекомендується поміняти пасту на чіпах.

Після чищення бажано періодично відстежувати температуру чіпів – основного процесора і відеокарти. Еверест, AIDA64, SpeedFan, HWmonitor – ці програми і їх аналоги в числі свого функціоналу мають датчики температур окремих апаратних складових. Температура чіпів вважається нормальною в режимі простою – до 45 С °, а в режимі активного навантаження – до 65 С °. Якщо досягнута межа цих цифр, можливо, саме час знову зайнятися чисткою – ноутбука.

Як очистити екран ноутбука

Для догляду за дисплеєм ноутбука передбачені спеціальні серветки. Сухі серветки можна придбати в господарському відділі більшості супермаркетів. Як правило, вони йдуть універсального призначення і завдяки м’якої тканини ідеально підходять для догляду за ЖК-дисплеями і пластиком корпусу ноутбука. Також в спеціалізованих комп’ютерних магазинах можна придбати вологі серветки в тубі. Вони ефективно прибирають пил, статичну електрику, перешкоджають осіданню пилу знову і, до того ж, мають антибактеріальну властивість.

Ссылка на основную публикацию