Як почистити кулер на ноутбуці – покрокова інструкція

На відміну від стаціонарних комп’ютерів, які мають значні кулери, ноутбуки оснащені невеликими вентиляторами, часто забруднюються пилом. Велика кількість сміття в системі охолодження може привести до проблем із виробом, значного шуму при роботі, а так само до перегріву пристрою. Давайте розберемо докладніше, як почистити вентилятор на ноутбуці і убезпечити себе від повної заміни системи охолодження.

Очищаємо вентилятор на ноутбуці

Залежно від моделі пристрою можна виділити два способи, використовуючи які здійснюється очищення. Перший робиться без розбирання ноутбука, а другий, значно більш результативний, має на увазі під собою часткове зняття елементів.

Спосіб 1: З розбиранням пристрої

Цей метод досить складний, але якщо чітко дотримуватися інструкцій, впоратися з ним зможе будь-який користувач. Зверніть увагу, що в залежності від марки ноутбука може незначно відрізнятися і розбирання, хоча загальний принцип і правила безпеки для всіх пристроїв однакові:

  1. Ретельно перевіряйте, щоб не було прикріплених частин. При спробі зняти з’єднану болтом деталь можна сильно пошкодити будь-якої елемент.
  2. Всі дроти, кабелі, шлейфи повинні акуратно від’єднуватися від контактів.
  3. Не забувайте про те, що робота здійснюється з пластиком. Не бажано використовувати важкі та громіздкі інструменти.

Читайте також: Як почистити ноутбук від пилу різних моделей? Чи зможе кожен! Код помилки 43 – причини появи і методи усунення Як включити апаратне прискорення ТЕКСТ_ССИЛКІКак очистити комп’ютер від сміття на Windows 7, 8, 10

Перш за все, вам слід розкрутити каркас ноутбука і вийняти вентилятор. Залежно від моделі пристрою може відрізнятися і місцезнаходження кулера. Для очищення від пилу можна використовувати звичайну кисть або вдатися до допомоги спеціальних інструментів, таких як: балончики з повітрям або пилососи. Придбати подібні засоби можна в спеціалізованих магазинах. Уважно прибирайте пил з лопатей, радіаторів і не забувайте прочищати отвори від сміття.

Деякі моделі ноутбуків до такої міри складні в розбиранні, що значно простіше віднести пристрій до сервісного центру і довірити чистку професіоналам. Обов’язково переконайтеся, що фахівці дають повну гарантію того, що комп’ютер не прийде в непридатність.

Спосіб 2: Без здійснення розбирання

Якщо ви вирішили зупинитися на цьому методі, заздалегідь готуйтеся до того, що процедуру чищення необхідно буде здійснювати щомісяця. В іншому випадку цей спосіб не принесе ніякого результату. Все що потрібно для очищення – пилосос і будь-якої гострий предмет (дріт, голка, зубочистка і т.д.).

  1. Відключіть зарядний елемент пристрою.
  2. Використовуючи пилосос, зробіть очищення отворів системи охолодження. Вкрай важливо визначити наявність повітрязабірників. Чистити ці елементи не можна ні в якому разі, тому що ви ризикуєте забити радіатор зайвим сміттям.
  3. Скористайтеся гострим предметом для того щоб прибрати великі грудочки з решітки вентилятора.
  4. Використовуючи хороше освітлення можна перевірити якість виконаної роботи.

Багато користувачів ноутбуків використовують пилосос на видув повітря для твору очищення кулера. Це серйозна помилка, яка може привести до поломок різних компонентів комп’ютера, так як пил просто переміститься на інше місце в корпусі, а не видуется з нього.

Правильним рішенням, для того щоб ніколи не стикатися з проблемою вентилятора, є ретельне очищення системи охолодження за допомогою розбирання пристрою. Після цього досить буде раз на місяць використовувати пилосос. При дотриманні режиму більше не буде потрібно розбирати каркас ноутбука.

Ссылка на основную публикацию