Як побачити приховані файли і папки на диску

Доброго дня!

За замовчуванням у всіх версіях Windows в провіднику відображаються далеко не всі файли і папки (для багатьох це відкриття)! У ряді випадків, подібні “невидимі” файли можуть відняти досить багато вільного місця на диску (чим викликають серйозне обурення користувачів).

Власне, в цій невеликій замітці покажу кілька простих способів, як можна знайти і переглянути всі файли, розташовані навіть в системних папках Windows.

До речі, якщо у вас “пропадає” місце на накопичувачі (І ви не знаєте куди), рекомендую проаналізувати його за допомогою спец. утиліти Scanner (Посилання на інструкцію наводжу нижче).

Рекомендую!

Чим забитий мій жорсткий диск (або куди пропало вільне місце на HDD) [Аналіз диска] – 

Способи переглянути приховані файли і папки

Спосіб 1: за допомогою налаштувань провідника

Як вже сказав вище, за замовчуванням провідник Windows не відображує файли (папки), в атрибутах яких задано, що він прихований або системний. Зроблено це з метою безпеки – щоб випадково користувач не видалив файл, потрібний системі.

Як включити відображення прихованих файлів в провіднику:

 1. натиснути поєднання клавіш Win + R (з’явитися вікно “Виконати”);
 2. ввести команду control folders і натиснути OK (відкриються настройки провідника);

  Параметри провідника – Win + R / Як приклад

  Альтернативний варіант: зайти в будь-яку з папок на жорсткому диску, потім відкрити вкладку “Вид” і клікнути по вкладці “Параметри”. Актуально для Windows 10.

  Вид – параметри (провідник, Windows 10)

   

 3. далі перейдіть в розділ “Вид” і зніміть галочки з пунктів “Приховувати захищені системні файли …”, “Приховувати розширення для зареєстрованих типів …”, а також пересуньте повзунок в режим “Показувати приховані файли і папки” (Приклад на скрині нижче).

  Параметри провідника – тепер буде видно все!

   

 4. в якості прикладу наводжу відкритий диск “C: \”: зверніть увагу, що деякі папки виглядають “блідіше” ніж інші – це і є приховані папки.

  Тепер на системному диску з ОС Windows відображаються приховані папки

   

Спосіб 2: за допомогою спец. софта

Набагато зручніше управлятися з великою кількістю файлів за допомогою файлових менеджерів (або як їх ще називають командер). Одні з найвідоміших це Total Commander і Far Manager.

Total Commander

У цій програмі досить натиснути всього одну кнопку на панелі інструментів – “Приховані елементи” (Див. На приклад нижче).

Приховані елементи / Total Commander

Якщо у вас старіша версія програми – відкрийте настройки і в розділі встановіть дві галочки: “Показувати приховані файли” і “Показувати системні файли”. Приклад на скрині нижче.

Показувати приховані і системні файли

Зверніть увагу, що приховані папки в Total Commander позначаються знаками оклику.

всі файли відображаються

Far Manager

Цей командер виглядає дещо старомодно (з синім вікном ), але по функціональності не поступиться багатьом “розмальованим” новинок. Зазначу, що після запуску програми Far Manager автоматично і відразу показує абсолютно всі файли і папки (і приховані, і звичайні).

Примітка: якщо ви ніколи раніше не працювали з Far – то як довідки скажу, що для вибору диска використовуйте поєднання Alt + F1.

Вікно Far Manager

Спосіб 3: прихований файл (папку) можна зробити звичайним

Чому один файл відноситься до прихованих, а інший ні? Вся справа в атрибутах (Метадані, що описують файл. Вони можуть бути або встановлені, або ні). Тобто у прихованих файлів задані певні атрибути, які у інших відсутні. Таким чином, змінивши атрибути у файлу – його можна з прихованого зробити звичайним.

Розгляну нижче пару способів, як це можна здійснити.

Найпростіший варіант: прямо в провіднику відкрити властивості файлу (клік правою кнопкою мишки по ньому).

властивості файлу

Далі у вкладці “Загальні” зніміть галочку з атрибута “Прихований” і натисніть OK. Взагалі, для роботи з атрибутами звичайний провідник не дуже підходить (я рекомендую використовувати все-таки Far Manager).

Знімаємо прихований атрибут

Другий спосіб: запускаємо Far Manager і відкриваємо потрібний диск / каталог (використовуйте для вибору диска поєднання клавіш Alt + F1).

ALT + F1 – виклик меню з вибором диска (FAR)

Далі встановіть курсор на обраний файл (якщо вам потрібно виділити всі файли в папці – натисніть Shift + End і Shift + Home) і натисніть Ctrl + A. Повинно з’явитися вікно властивостей, в якому можна або встановити / або зняти атрибут (див. Скрін нижче – зверніть увагу на хрестик навпроти “Hidden”).

Якщо ви хочете зняти всі атрибути – натисніть послідовно кнопки R, A, H, S, C, E (ви побачите, що хрестики навпроти всіх пунктів будуть зняті). Далі натисніть на “Set” (Встановити / задати).

Як зняти атрибут “Прихований” в Far Manager / Клікабельно

Після виконаної операції – файли / папки будуть видні в будь-який з програм (в тому ж провіднику).

Ссылка на основную публикацию