Як підключити зовнішній жорсткий диск до комп’ютера – проста і доступна інструкція

Зараз майже у кожної людини вдома є комп’ютер. Він може призначатися тільки для роботи, і на ньому зберігаються важливі текстові документи, презентації, таблиці і т. д. Або комп’ютера надана роль бути центром для дозвілля і розваг, в пам’яті якого збережені переважно мультимедійні файли (фотографії, відео, аудіозаписи). Яким би не був містким основний жорсткий диск Вашого комп’ютера, все одно одного разу його пам’ять може закінчитися. І слід пам’ятати про те, що не існує повністю безвідмовних і довговічних пристроїв взагалі. Тому слід підстрахуватися і зберігати найважливіші особисті дані в будь-якому окремому місці.
Що використовувати: зовнішній жорсткий диск або флешку?

В якості резервного сховища Ваших даних може використовуватися USB Flash-накопичувач. Флешки мають компактні розміри, майже завжди під рукою і їх легко підключити до будь-якого пристрою, що має USB-порти. Але як правило швидкість читання і запису на таких пристроях не надто висока, а зі збільшенням обсягу пам’яті флешки, якого все одно може виявитися недостатньо, різко зростає її ціна. Тому в якості гарною альтернативи можна підключити зовнішній жорсткий диск. Як це зробити ми розповідаємо по-російськи.

Чим краще зовнішній жорсткий диск?

Крім значно більших обсягів пам’яті, зовнішній вінчестер має перевагу в тривалості експлуатації. Оскільки габарити у переносного диска більше, ніж у USB Flash (бувають вінчестери 2.5 дюйма і 3.5 дюйма), його складніше втратити і легше буде знайти. Інформацію на флеш-накопичувач можна записувати певну кількість разів. Виробники гарантують можливість твору 10000 записів. Ці обмеження не поширюються на зовнішній жорсткий диск. Важливим є факт відсутності можливості синхронізації даних з USB Flash-накопичувачем, а переносний диск має цю функцію.

Як підключити диск? 

Навряд чи у звичайного користувача ПК виникало питання як підключити зовнішній жорсткий диск до комп’ютера. Дійсно, це здається банальною і простим завданням. Але складності можуть виникнути з тієї причини, що деякі переносні вінчестери можна підключити до комп’ютера через відразу 2 USB-роз’єму. Для того, щоб не виникало проблем при підключенні таких вінчестерів, ми спробуємо розібратися в тому, навіщо потрібні два роз’єми і як ними користуватися.
Підключений до старого комп’ютера жорсткий диск може не працювати. У цьому немає нічого страшного, потрібно просто підключити і другий роз’єм. Справа в тому, що старі плати можуть не видавати напругу в 5 Вольт, що забезпечує роботу зовнішнього пристрою. Тому, щоб забезпечити потрібне напруження, використовується другий порт. У деяких моделях переносних дисків передбачений шнур живлення, який підключають у разі, коли напруга usb-порту недостатнє.

Пошук та усунення несправностей при підключенні диска

Отже ми з’ясували, що для підключення до комп’ютера переносного HDD може знадобитися відразу два виходи. Тому слід спочатку переконатися, що на Вашому комп’ютері, ноутбуці або телевізорі вони є і вільні. Працездатність вінчестера при включенні тільки кабелю, що відповідає за передачу даних, виробники не гарантують. Якщо при включенні Y-кабелю (передача даних) Ви не почули характерний шум електродвигуна вінчестера, а на комп’ютері не відкривається програма автоматичної установки нового обладнання, то слід задіяти другий кабель, який живить зовнішній жорсткий диск.

В інтернеті на різних форумах часто задають питання про те, що робити, якщо зовнішній вінчестер не розпізнає системою. Проблема з драйвером пристрою може виявитися причиною. Усувають таку проблему натисканням миші на значку «Цей Комп’ютер», в контекстному меню вибрати пункт «властивості». У вікні, вибрати вкладку «Диспетчер пристроїв» і знайти в списку дискових пристроїв свій переносний HDD. Тепер потрібно натиснути правою кнопкою миші по Вашому пристрою та вибрати пункт меню «Оновити драйвер». У разі невдачі, коли пристрій все одно відмовляється працювати, потрібно провести видалення даного драйвера і виконати перезавантаження операційної системи.

Ще однією з причин відсутності нового диска в списку дискових пристроїв Вашого комп’ютера може бути помилкове присвоєння літерного позначення диска. Система могла поставити ім’я, яке використовує інший жорсткий диск або інший пристрій. Щоб усунути причину потрібно запустити програму «Керування комп’ютером», на вкладці «Сховище» вибрати «Управління дисками». У списку дискових накопичувачів знайти свій HDD і привласнити нову букву в якості імені диска, яка є вільною. Після зміни імені Ваш переносний вінчестер тепер має бути видно комп’ютера. Для переносних HDD також характерні проблеми, які виникають, якщо підключити USB-Flash. Тому, в разі потреби, можна звернутися до порад щодо усунення неполадок при підключенні до комп’ютера флеш-накопичувачів.

Якщо, з огляду на вищесказане, все-таки не вдається підключити HDD до комп’ютера, то існує ймовірність фізичного пошкодження. Для перевірки потрібно підключити кабель живлення пристрою. Якщо не чути обертання диска всередині вінчестера, найімовірніше проблема з електродвигуном або електронікою. Постійна перевірка вінчестера, пов’язана з його включенням / виключенням може погіршити поломку. Слід віднести зовнішній HDD в сервісний центр, оскільки самостійно усунути несправності такого роду навряд чи вдасться.

Ссылка на основную публикацию