Як підключити знімний жорсткий диск до комп’ютера. Проста і легка інструкція.

Як підключити знімний жорсткий диск до комп’ютера

Отже, на вашому внутрішньому жорсткому диску закінчилося вільне місце, або ж вам треба перенести значний обсяг інформації з комп’ютера на комп’ютер. У подібних випадках не завжди можуть допомогти USB-флешки, через малий об’єм яку переносять інформації, навіть, незважаючи на те, що з плином часу їх обсяг пам’яті збільшується в геометричній прогресії. На цей випадок добре підійде знімний жорсткий диск, який являє собою флешку, за розмірами і обсягом внутрішньої пам’яті співпадає з внутрішнім. Так само це прекрасний вибір, якщо у вас ноутбук, бо для другого жорсткого диска всередині просто немає місця.

Знімні вінчестери бувають різних розмірів, з різними інтерфейсами підключення і зовнішніми характеристиками. Так якщо вам потрібно сховище інформації, який ви не будете носити з собою, наприклад, на роботу, то для цього підійде настільний вінчестер розміру в 3.5 дюйма. Він являє собою блок, що складається з декількох жорстких дисків, які можна надалі замінювати на нові і більш ємкі. Так само у нього, як правило, свій блок живлення і система охолодження. Або, якщо вам потрібна, грубо кажучи, «велика флешка», яку ви будете часто носити з собою поза домом, то для цього підійде звичайний 2.5 дюймовий вінчестер. У таких вінчестерів бувають різні види корпусів, крім звичайних ергономічних, є так само ударостійкі, але все це сильно впливає на ціну. Тому якщо ви впевнені, що ваш носій друку не буде перебувати в стані жорсткої тряски, падати, битися об тверді поверхні – міцний корпус вам не потрібен.

Так само існують дорогі вінчестери розміром в 1.8 дюйма, які є компактними, за рахунок розміру, SSD-накопичувачами. Маючи безліч популярних інтерфейсів, проблем з тим, як підключити знімний жорсткий диск до комп’ютера виникнути не повинно. Зовнішні диски мають різні інтерфейси підключення до ПК. Крім обичногоUSB 2.0 з вельми обмеженою швидкістю передачі інформації, є інтерфейси з можливістю підключення USB 3.0, які так само підходять для колишніх 2.0 портів, але по швидкості передачі даних в 10 разів швидше. Деякі моделі існують з уже вбудованими в корпус кабелями. До речі немає сенсу купувати дорогий 1.8 дюймовий SSD-накопичувач, якщо його можна підключити тільки через інтерфейс USB 2.0, так як єдина перевага SSD перед HDD це висока швидкість запису, яка буде практично повністю нівелюватися за рахунок повільної шини USB. Так само SSDдіскі менше за обсягом, і мають обмежене число годин напрацювання. Так само у стаціонарних зовнішніх дисків є інтерфейси LAN (Ethernet), які дозволяють використовувати зовнішні ЖД для всіх користувачів в локальній мережі. У деяких моделей є роз’єми для відео, таким чином, його можна підключати безпосередньо до проектора або телевізора.
Як почати роботу з зовнішнім ЖД

У підключенні зовнішнього жорсткого диска немає нічого складного. Як правило при покупці такого накопичувача в комплекті поставляється USB-кабель, яким він підключається безпосередньо до комп’ютера. Старі моделі знімних вінчестерів так само комплектувалися і блоками харчування. Додаткового ПО, як правило, не потрібно. Всі необхідні драйвера встановлюються операційною системою автоматично. Сумний вінчестер повинен відобразитися в розділі «Мій комп’ютер» як флеш-накопичувач.

Але, на жаль, навіть у такій нехитрій операції можуть виникнути деякі ускладнення. Наприклад, комп’ютер не читає жорсткий диск, що робити в даній ситуації? Необхідно з’ясовувати причину даної неполадки.

Чому комп’ютер не бачить знімний жорсткий диск

Варіантів походження даної проблеми, насправді, досить багато. Зовнішній ЖД може не відображатися через те, що у вас проблеми з USB-портом в системному блоці, або, наприклад, якщо у вас підключений USB-множник, для того що б підключати більшу кількість пристроїв. У такій ситуації напруги просто не вистачає для знімного вінчестера. Так, наприклад, в старих ноутбуках проблема з напругою досить поширена і без множників. Можливо, кабель яким ви підключили його до ПК, має неполадки або занадто довгий. Велика довжина, через фізичні причини, перешкоджає нормальній працездатності, через банального опору провідності, і, за підсумком, жорсткого диска не вистачає напруги для роботи.

Якщо жорсткий диск новий, можливо, це виробничий брак, або операційна система призначає зовнішнього диска неправильну букву в назву. Таке відбувається, якщо у вас до цього був ще один вбудований вінчестер, і його назва присвоюється знімного носія. У разі, якщо у вас стоїть не чиста ліцензійна операційна система, а якась збірка, скачана з торрента, то цілком можливий варіант, що в ній відсутні драйвера для контролерів USB. Але це лише в разі, коли взагалі ніякі пристрої не працюють через USB. Можливі чисто фізичні неполадки самого USB-порту, для перевірки цього варіанту досить підключити гвинт в інший порт. Так само варто перевірити його відображення в диспетчері пристроїв, можливо, не вистачає якогось драйвера безпосередньо для вашої моделі зовнішнього диска. Так само система може не визначати новий вінчестер через те, що він не відформатований. В цьому випадку потрібно в «Управлінні комп’ютером» в розділі «Керування дисками» на місці сумного жорсткого диска «Створити простий том». У разі, коли у вас взагалі нічого не працює через USB-порти, можливо, в BIOS’е виключена підтримка USB. Цей варіант актуальний, якщо у вас є діти, або ви через незнання заходили в BIOS і щось там міняли. Але якщо нічого з цього вам не допомогло, то, на жаль, вам необхідно звернутися або в гарантійний ремонт знімного ЖД, якщо він новий, або в сервісний центр по ремонту і відновленню ЖД.

Сумний вінчестер, не дивлячись на варіанти з жорсткими корпусами, є крихким пристроєм. Не варто зайвий раз випробовувати його на міцність. Так само не варто забувати про те, що ніщо не вічне, і нехай навіть найдорожчий знімний жорсткий диск з часом приходить в непридатність. Тому через приблизно півроку використання створювати Backup’и, щоб в один прекрасний день не довелося нести знімний диск в ремонт.

Ссылка на основную публикацию