Як підключити жорсткий диск до USB-порту

Доброго часу доби!

Сьогоднішня стаття досить практична: не так уже й рідко виникає необхідність підключити жорсткий диск від комп’ютера (ноутбука) безпосередньо до USB-порту (наприклад, щоб перенести великий масив даних з одного ПК на інший, для відновлення інформації, лікування вірусів, створення резервних копій і т. д.).

Також, як варіант, можна просто витягти зі старого ПК / ноутбука диски і використовувати їх як зовнішні накопичувачі (зручно для транспортування великої кількості інформації). Чому ні?! (Навіщо витрачати зайві кошти на зовнішній диск, коли можна використовувати старий … ✌)

У цій статті хотів навести кілька варіантів вирішення цього завдання. В общем-то, нічого складного в ній немає, але є певні особливості, на яких постараюся загострити увагу.

І так, ближче до теми …

Доповнення!

Як підключити другий жорсткий диск до комп’ютера, ноутбука – 

Підключення жорсткого диска до USB

Варіант 1: через спеціальний перехідник

Використання перехідника – це самий простий, зручний і дешевий варіант (правда, є мінус – диск ніяк не захищений від зовнішніх впливів: на нього потрапляє пил, може щось пролитися і т.д. Годиться більше для домашнього настільного використання).

Такий перехідник представляє він собою звичайний кабель з SATA (IDE) і USB інтерфейсами (див. Скріншот нижче). Зазначу, що серед перехідників є універсальні варіанти (тобто SATA + IDE (може бути дуже зручно, якщо у вас є різні накопичувачі)).

Доповнення! 

Знайти та придбати подібні перехідники можна в китайських онлайн магазинах. Кращі з них зібрав в одній зі своїх заміток – 

Перехідник з SATA на USB

Універсальний перехідник (можна підключити як старий IDE диск, так і SATA варіант)

Що стосується безпосередньо використання:

SSD накопичувач підключений до USB-порту ноутбука за допомогою спец. кабелю

Що потрібно знати перед покупкою перехідника:

 1. інтерфейс диска, який ви хочете підключити до USB (зараз можна зустріти IDE і SATA інтерфейси, різниця між ними показана на фото нижче);

  SATA III і IDE – приклад порівняння

   

 2. фізичний розмір диска (зазвичай, він вимірюється в дюймах). У ноутбуках використовуються диски в 2,5 дюйма (або їх ще позначають як 2,5 “), в комп’ютерах 3,5 (або 3,5”). Справа в тому, що диск в 2,5 “можна підключити без доп. Джерела живлення, а для диска в 3,5” – він необхідний (перехідники різні!);

  Порівняння габаритів дисків 2,5 “і 3,5”

   

 3. звернути увагу на підтримувані інтерфейси: є перехідники, які працюють по USB 2.0, є підтримують USB 3.0. Якщо у вас на комп’ютері є порт USB 3.0 – зрозуміло, варто вибрати перехідник підтримує цей же інтерфейс. Взагалі, USB 2.0 і USB 3.0 назад-сумісні (тобто працювати буде і той, і інший перехідник), проте USB 2.0 працює значно повільніше (в ~ 2-2,5 рази), його швидкість при копіюванні / читанні файлів складе всього ~ 25-30 МБ / с (втім, і цього достатньо для більшості завдань).

  Як відрізнити порт USB 3.0 від порту USB 2.0

Важливо!

Це стосується перехідників без додаткових джерел живлення.

Деякі користувачі підключають до одного USB-порту відразу кілька пристроїв: диск, зарядку телефону, мишку і т.д. Може так стати, що харчування від USB-порту перестане вистачити диску і він стане невидимим (або почне “пропадати” при спробі скопіювати на нього інформацію).

Щоб цього уникнути: намагайтеся підключати один накопичувач до одного USB-порту. Якщо вам потрібно підключити 3-4 зовнішніх диска – використовуйте спец. хаб (розгалужувач) з блоком живлення (фото нижче).

USB-розгалужувач з доп. харчуванням

Варіант 2: використання контейнерів (по англ. BOX)

Примітка: BOX перекладається з англ. як “коробка” (або контейнер).

Цей варіант хороший тим, що диск в ньому більш захищений (від пилу, вологи, вібрацій, падінь * і т.д.), і його можна використовувати не тільки за домашнім столом, а й брати з собою.

В принципі, таких контейнерів також багато, як і перехідників: є для SATA і IDE інтерфейсів, як з доп. джерелами живлення, так і без оних.

BOX для підключення диска 3,5 дюйма до USB

При виборі такого контейнера: все що сказано щодо перехідника – тут також актуально, плюс зверніть увагу на ще одну деталь – товщину диска (це відноситься до 2,5 “дюймовим моделям)! Справа в тому, що в ноутбуках можуть бути диски товщиною як в 9,5 мм, так і в 7 мм (їх позначають, зазвичай, маркуванням slim (тонкі)).

Так ось, якщо ви купите контейнер для тонкого накопичувача (в 7 мм), то в нього ви не зможете вставити диск, товщина якого буде вище …

Варіант 3: використання док-станції

Док-станція – конструкція для підключення до ПК / ноутбуку відразу декількох пристроїв: дисків, флешок, карт-пам’яті, телефонів, планшетів та ін. Обладнання. Причому, саму станцію можна з’єднати з ПК за допомогою всього одного USB-кабелю.

Цей варіант підійде в тому випадку, коли ви хочете швидко і легко підключати відразу кілька жорстких дисків до USB-порту (зрозуміло, це не переносний варіант). Як правило, багато док-станції оснащені доп. портами: USB, SD / MMC, X-Memory, MS і ін. (див. фото нижче).

Док-станція (як приклад) / Клікабельно

Взагалі, док-станції можуть комплектуватися різною кількістю портів, мати слоти для підключення не тільки 2-х дисків, як на фото вище (але і більш), підтримувати різні протоколи (Wi-Fi, Bluetooth і т.д.). Використовуються, найчастіше, коли необхідно працювати з великим об’ємом інформації, відразу з декількома накопичувачами.

Примітка: часто док-станції роблять універсальними – до них можна підключати як 2,5 дюймові диски (від ноутбука), так 3,5 дюймові (від ПК).

Ссылка на основную публикацию