Як підключити віддалений робочий стіл на Windows 10?

Віддалений робочий стіл Windows 10 використовується для підключення до іншого комп’ютера на відстані. У цьому посібнику для успішного з’єднання буде використано додаток Remote Desktop. Ця нова програма для віддаленого робочого столу була представлена ​​корпорацією Microsoft разом з останньою операційною системою. Додаток можна завантажити за допомогою Windows Store. Воно покликане полегшити користувачеві доступ до іншого комп’ютера по локальній мережі або через інтернет.

Причини, за якими користувач може захотіти скористатися віддаленим робочим столом, бувають різними. Найчастіше ця функція використовується більш просунутими користувачами або програмістами, щоб навчити менш досвідчених обивателів різних комп’ютерних премудростям. Ще така функція може знадобитися в тому випадку, якщо ви знаходитесь далеко від дому, але вам терміново потрібно отримати доступ до свого ПК, щоб запустити торрент, перевірити комп’ютер на наявність вірусів і виконати певні дії, з якими не може впоратися телефон або інший мобільний пристрій .

У разі коли потрібно підключитися до віддаленого робочого столу Windows 10, слід враховувати той факт, що програма Remote Desktop не вирішить всі проблеми. Для успішного підключення до інших пристроїв Віндовс ви повинні попередньо підготувати пристрій, з яким намагаєтеся встановити з’єднання, і налаштувати потрібний порт роутера. Для настройки ПК і підключення потрібно послідовно виконати певні кроки, активувати можливість для віддалених з’єднань та використовувати Remote Desktop для запуску сеансу.

Як дозволити сторонні з’єднання на вашому комп’ютері?

Використовувати додаток Remote Desktop досить просто, але його настройка буде залежати від протоколу, за допомогою якого користувач отримує доступ до інших працюючим ПК (LAN або інтернет). У разі коли потрібно встановити з’єднання в межах приватної мережі, слід перевірити, щоб комп’ютер, з яким потрібно зв’язатися, дозволяв підключатися до себе віддалено. Програмне середовище Windows 10 Home не підтримує зв’язок з віддаленими ПК.

Ця функція доступна у версії Pro і інших офісних варіантах.

Якщо ви хочете здійснити підключення віддаленого робочого стола Windows 10, потрібно зробити наступне:

 • запустити Control Panel;
 • вибрати System & Security;
 • натиснути на Allow Remote Access;
 • в розділі Remote Desktop вибрати Allow Remote Connections to This Computer;
 • натиснути OK;
 • використовувати кнопку Apply;
 • натиснути OK, щоб виконати завдання.

Після того як користувач виконає ці кроки, комп’ютер буде вирішувати віддалені підключення до робочого столу, а Windows 10 навіть додасть необхідні правила в брандмауер, щоб з’єднання працювали справно. Слід не забувати, що правильна настройка з’єднання по протоколу LAN і через інтернет буде помітно відрізнятися.

Що потрібно для з’єднання через інтернет?

У разі коли користувач планує з’єднатися зі своїм ПК за допомогою інтернету, то крім системних змін знадобиться дозвіл на підключення для локального маршрутизатора. Користувачеві потрібно буде дізнатися свій зовнішній IP-адреса для з’єднання з комп’ютером через всесвітню мережу.

Інформацію про своє IP можна знайти за допомогою введення ipconfig у командному рядку.

На більшості комп’ютерів всередині приватної мережі призначаються динамічні адреси, і вони часто змінюються. Якщо користувач збирається регулярно запускати віддалений Desktop, то рекомендується встановити на ПК статичний адресу. Завдяки цьому не доведеться перенастроювати параметри напрямки портів кожен раз, коли пристрій отримує нову адресу.

Щоб підключитися через інтернет, потрібно виконати такі кроки:

 1. Відкрити Control Panel.
 2. Натиснути Network and Internet.
 3. Вибрати Network and Sharing Center.
 4. На лівій сторінці натиснути посилання Change Adapter Settings.
 5. Натиснути правою кнопкою на мережевому адаптері і вибрати Properties.
 6. Натиснути на Internet Protocol Version 4.
 7. Вибрати Properties.
 8. На вкладці General вибрати Use the Following IP address.
 9. Ввести Local Address, який розташований за межами області DHCP, щоб запобігти конфліктам адрес. Потрібні дані можна відшукати в параметрах DHCP на маршрутизаторі.
 10. Ввести маску підмережі для домашніх мереж.
 11. Ввести інформацію для шлюзу. В даному випадку мається на увазі IP маршрутизатора.
 12. В меню Use the Following Server Addresses потрібно не забути вказати адресу свого сервера. Якщо не вдається створити з’єднання з інтернетом, то можна спробувати використовувати загальнодоступні адреси.
 13. Натиснути OK.
 14. Використовувати кнопку Close, щоб завершити настройку.

Як знайти свій зовнішній IP?

У разі коли користувач хоче віддалено з’єднатися зі своїм ПК по інтернету, необхідно вказати свій публічний IP для зв’язку з пристроєм. Найбільш простий метод для пошуку свого загальнодоступного IP – це використання будь-якого інтернет-браузера для переходу на головну сторінку Google або Bing, де потрібно ввести в пошуковому рядку «Мій IP». Зовнішній адреса користувача буде першим результатом пошуку.

Потрібно враховувати, що багато постачальників інтернет-послуг пропонують клієнтам динамічні адреси, які можуть періодично змінюватися.

Багато сервісів пропонують клієнтам функцію DDNS (Dynamic Domain Name System), яка допоможе відстежити зміни IP. Крім того, можна зв’язатися зі своїм провайдером, щоб отримати статичний адреса був призначений додатковий додаткову плату.

Як перенаправити порт на локальному маршрутизаторі?

Важливо відзначити, що більшість маршрутизаторів мають свій унікальний інтерфейс.

Рекомендується звернутися до керівництва користувача, щоб дізнатися, як можна змінити параметри переадресації портів. Для вирішення сторонніх підключень до іншого комп’ютера в приватній мережі за допомогою інтернету необхідно перенаправити порт маршрутизатора. Потрібно виконати такі кроки:

 1. Запустити командний рядок.
 2. Ввести комбінацію ipconfig, натиснути Enter.
 3. Запам’ятати або переписати IPv4. Ця електронна адреса є ідентифікатором ПК в межах мережі. Також слід запам’ятати Default Gateway (це адреса вашого роутера).
 4. Запустити будь-який інтернет-оглядач.
 5. Ввести адресу маршрутизатора і натиснути Enter.
 6. Увійти в налаштування роутера за допомогою логіна і пароля.
 7. Переглянути наявні параметри і знайти опцію Port Forwarding.
 8. Перевірити, щоб опція Port Forwarding була активна.
 9. У списку переадресації портів ввести ім’я сервісу. Ця назва може бути довільне.
 10. Вказати діапазон портів. Він повинен відповідати значенням 3389.
 11. Ввести локальну адресу IPv4 для вашого комп’ютера (наприклад, 10.1.2.150).
 12. Вказати локальний порт, який не відрізнятиметься від діапазону (3389).
 13. Вибрати протокол TCP.
 14. Додати нове правило для маршрутизатора.
 15. Зберегти конфігурацію.

Як здійснити з’єднання з віддаленим комп’ютером?

Після настройки комп’ютера і мережі дозволити віддалені підключення буде досить просто. Для цього потрібно виконати такі кроки:

 1. На пристрої, який ви будете використовувати для управління іншим комп’ютером, відкрити програму Remote Desktop. Якщо у вас немає такої програми, то її можна завантажити через Windows Store.
 2. Натиснути кнопку Add (+) в правому верхньому куті.
 3. Вибрати опцію Desktop.
 4. Ввести IP-адреса або ім’я ПК, до якого ви намагаєтеся підключитися. Якщо з’єднання встановлюється в межах приватної мережі, то потрібно ввести локальний IP цільового комп’ютера. Якщо ви намагаєтеся підключитися до ПК через інтернет, необхідно ввести публічний адресу цільового комп’ютера.
 5. Натиснути Add Account.
 6. Ввести інформацію для входу на віддалений комп’ютер. Якщо на ньому використовується обліковий запис Microsoft, то потрібно ввести дані, необхідні для входу в обліковий запис. Якщо на віддаленому комп’ютері використовується локальна обліковий запис, то слід ввести відповідне ім’я користувача і пароль для входу в систему.
 7. Натиснути кнопку Save.
 8. Використовувати цю кнопку ще раз, щоб додати підключення до віддаленого робочого столу в ваш список.
 9. У списку доступних підключень вибрати комп’ютер, з яким потрібно з’єднатися, щоб почати інтеграцію з віддаленим робочим столом.
 10. Якщо на екрані з’явиться сертифікатне попередження з довіреної комп’ютера, вибрати опцію Do not Ask About This Certificate Again.
 11. Підключаємося за рахунок натискання кнопки Connect.

Якщо все було зроблено правильно, то ви тепер зможете віддалено підключатися до комп’ютера через локальну мережу або інтернет. Користувач може натиснути кнопку з зображенням шестерні в правому верхньому куті, щоб отримати доступ до додаткових налаштувань, які включають параметри облікового запису та сеансу. Серед них можна знайти опції запуску нового підключення в повноекранному режимі, зміна розміру дисплея і параметри клавіатури.

Якщо потрібно змінити налаштування для певного з’єднання, можна натиснути правою кнопкою миші на комп’ютері зі списку і вибрати Edit. У розділі Edit a Desktop дозволяється оновити IP-адреса і обліковий запис користувача. Якщо ви натиснете More, то з’явиться можливість налаштувати додаткові параметри, які включають коротке ім’я для з’єднання, інформацію про шлюзі, можливість відтворення звуку з віддаленого комп’ютера. Крім того, ви отримаєте можливість підключитися до розділу адміністрування.

У більшості випадків після виконання необхідних налаштувань можна без проблем запускати віддалене підключення до робочого столу. Якщо це не вдається, варто спробувати усунути неполадки і вирішити проблему з підключенням.

Віддалене з’єднання автоматично налаштовує брандмауер Windows, але можна спробувати вирішити додаток Remote Desktop вручну.

Цей параметр за адресою Control Panel, System and Security, Windows Firewall, Allowed Apps. Якщо у вас є сторонній брандмауер або антивірус, потрібно спробувати відключити ці програми і спробувати встановити з’єднання знову.

Іноді відсутність зв’язку з іншими ПК може виявитися результатом діяльності шкідливих програм, які блокують мережеві з’єднання. Коли проблему з підключенням не вдається вирішити самостійно, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців.

Не варто застосовувати такі радикальні заходи, як внесення змін до реєстру, якщо ви не є професіоналом в цій сфері.

Ссылка на основную публикацию