Як підключити веб камеру до комп’ютера?

Кожен власник персонального комп’ютера рано чи пізно стикається з необхідністю придбання web-камери. Адже вона дозволяє спілкуватися і бачити на моніторі ПК людини, який знаходиться за кілька тисяч кілометрів. З її допомогою можна записати різні відеоролики, спілкуватися і знайомитися, перебуваючи прямо за комп’ютером. При цьому всі ці блага практично безкоштовні, потрібно лише оплатити послуги Інтернет-провайдера. Але як підключити веб камеру до комп’ютера, якщо з цим стикаєшся вперше? З цим питанням ми зараз разберемся.Каждий власник персонального комп’ютера рано чи пізно стикається з необхідністю придбання web-камери. Адже вона дозволяє спілкуватися і бачити на моніторі ПК людини, який знаходиться за кілька тисяч кілометрів. З її допомогою можна записати різні відеоролики, спілкуватися і знайомитися, перебуваючи прямо за комп’ютером. При цьому всі ці блага практично безкоштовні, потрібно лише оплатити послуги Інтернет-провайдера. Але як підключити веб камеру до комп’ютера, якщо з цим стикаєшся вперше? З цим питанням ми зараз разберемся.Web-камера – це пристрій для захоплення зображення перед комп’ютером, а також для зйомок відео в реальному часі. Основне призначення – спілкування в інтернеті, зйомки різного відео. Моделі веб камер мало чим відрізняються один від одного. Різницю складають додаткове обладнання та дозвіл зйомки. Їх обладнають мікрофоном, інфрачервоним підсвічуванням, а також різним типом кріплення. Після того як покупець придбав нову web-камеру в комплекті повинні бути присутніми кабель для підключення до комп’ютера і диск зі спеціальним програмним забезпеченням або драйвер. Всі моделі мають кабель з інтерфейсом USB, який підключається до відповідного гнізда на передній або задній частині системного блоку. Куди підключати веб камеру до комп’ютера, вирішувати вам. Більшість камер мають кріплення-прищіпку, які кріпляться до верхньої частини монітора. Є камери з широкою пластиковою ніжкою, їх ставлять в нижній частині монітора.

Підключення web-камери до комп’ютера

І так, кабель камери підключений до комп’ютера. Наступним кроком необхідно встановити програму з диска, який знаходився в комплекті. Без цього диска web-камера працювати не буде. Це пов’язано з тим, що комп’ютер просто не «розуміє» що робити з підключеним пристроєм. У меню, програми знайдіть кнопку «Встановити», «Install». Якщо таких немає, відкрийте файли дисковода і там необхідно знайти файл «Install», «autorun» або назва фірми виробника веб камери та запустити його. Потім вказати папку, куди буде встановлений драйвер. Інтерфейс програми розрахований на користувачів з мінімальним знанням ПК, так що розібратися в установці ПО не складе великих труднощів. Деталі по налаштуванню камери можна знайти в інструкції з експлуатації, яка повинна бути в коробці разом з камерою. У тому випадку якщо всі кроки виконані без помилок значок web-камери з’явиться в розділі з локальними дисками і на робочому столі.

Перевірити готовність камери до роботи можна, відкривши «мій комп’ютер», а також за допомогою спеціальних додатків, які вже встановлені разом з драйверами. При запуску web-камери в наступній сесії повторно встановлювати з диска нічого не буде потрібно, файлова система їх встановила і запам’ятала.

Підключення без драйвера

Не завжди камеру набувають в упаковці. В такому випадку доведеться вебкам налаштовувати без драйвера.

  1. Нам потрібно зайти на офіційний сайт розробника і знайти необхідне програмне забезпечення.
  2. Якщо це з якоїсь причини не вдається потрібно знайти в пошуковій системі альтернативні сайти, які надають драйвера.
  3. І третій варіант знайти драйвер за ID обладнання. В цьому випадку потрібно зайти в розділ «диспетчер пристроїв» і знайти значок web-камери, який буде виділений знаком оклику. Натискаємо на значок правою кнопкою миші і вибираємо «властивості». Знаходимо ід обладнання і копіюємо його для пошуку в інтернеті. Також можна скористатися автоматичним пошуком драйвера, в цьому випадку система сама все за вас зробить.

В інтернеті можна знайти комплект драйверів. Цей драйвер-пак має в своєму арсеналі драйвера на всі випадки життя. Якщо не один з варіантів вище не допоміг у вирішенні проблеми, можна спробувати знайти потрібний драйвер тут. Деякі редакції операційних систем містять у своєму установчому пакеті стандартні драйвера для відеообладнання. Тоді вам залишиться лише підключити веб камеру до комп’ютера. Якщо до камери відсутній і інструкція, то в інтернеті також можна знайти саме по вашій моделі інформацію як правильно підключити веб камеру до комп’ютера.

Експлуатація web-камери

Коли камера налаштована, можна переходити до користування пристроєм. Щоб скористатися програмою Skype для безкоштовного відеодзвінка, знадобиться:

  • Встановлена ​​програма Skype і зареєстрований аккаунт;
  • мікрофон;
  • Web-камера з встановленими драйверами.

Щоб перевірити обладнання на працездатність, можна скористатися спеціальним дзвінком натиснувши в контактах Skype Echo / Test Service.  Зображення на стандартних налаштуваннях може не задовольняти користувача, тому кожен може їх налаштувати під себе. Веб камера налаштовується різними варіантами. Якщо вона запущена з «рідної» програми, тоді її можна налаштувати, відкривши налаштування в папці, яку ви вказали при установці. Якщо ж камера запущена однією з програм типу: Skype, ICQ, то налаштовувати зображення необхідно саме в них. Налаштувати можна якість зображення, різні візуальні ефекти, яскравість, ширина зображення і інше. Для використання вебки існує досить велика кількість додаткових програм, які розширюють базовий функціонал пристрою. Одна з них WebcamXP, а також спеціально для професіоналів WebcamMax, набір функцій, які вони пропонують досить великий, і розглядати їх тут не варто. В процесі відеозйомки може так статися, що пропаде зображення. Часті причини цього знос кабелю, яким камера з’єднана з комп’ютером. Варто витягти з гнізда USB-штекер і вставити в сусідній порт. Якщо це не допомогло, значить необхідно замінити весь кабель. Збої при спілкуванні в реальному часі по Skype або іншим подібним програмам можуть відбуватися через нестабільне сигналу, в цьому випадку варто звернутися до вашого Інтернет-провайдера. Зі статті ви дізналися, як підключити веб камеру до комп’ютера. Дотримуйтесь простим інструкціям, які описані вище і у вас все вийде.

Ссылка на основную публикацию