Як підключити принтер по локальній мережі через комп’ютер і роутер

Комп’ютерна локальна мережа являє собою кілька ПК, що знаходяться недалеко один від одного. Подібне об’єднання будують за допомогою дротових і бездротових технологій. Технічні особливості розрізняються залежно від маршрутизації, типу адміністрування і топології. Найпростішою локальною мережею вважається пряме (двухточечное) згуртування двох комп’ютерів. При подібному з’єднанні застосовують стандартні топології.

Додавання принтера і сканера

Користувачі ПК, з’єднаних в одну локальну мережу, можуть разом користуватися обладнанням, зокрема, принтером. Необхідно підключити комп’ютер до принтера по локальній мережі.

Про що піде мова:

Підключення через ПК

Необхідність в такому поєднанні частіше виникає в офісах, де через брак фінансів або просто місця є один принтер на кілька комп’ютерів. Подібний режим роботи загрожує деякими проблемами. Адже повноцінно користуватися принтером може лише той співробітник, до ПК якого приєднано обладнання, а всі інші змушені чекати своєї черги з флеш картами в руках.

Підключення принтера через ПК

Швидке друкування необхідних документів робить трудовий процес максимально вдосконаленим. На сьогоднішній день існує кілька способів, як підключити принтер через локальну мережу.

Для початку потрібно внести деякі зміни в налаштування на головному ПК. Необхідно розуміти, що комп’ютер, до якого буде підключений принтер, повинен мати відповідні характеристики. Це обумовлюється тим, що весь робочий день він зобов’язаний перебувати в робочому режимі без зависань. В іншому випадку роздрукувати нічого не вийде.

Далі слід діяти за інструкцією:

 1. Для початку потрібно провести настройку локальної мережі.
 2. Підключаємо периферійне устаткування до ПК за допомогою USB-шнура.
 3. Встановлюємо драйвера для принтера.
 4. Роздруковуємо сторінку на пробу.

Забезпечуємо всім ПК загальний доступ до підключеному принтеру

Заходимо в «Панель управління», відкриваємо вкладку «Мережа та Інтернет», далі «Центр управління мережами і загальним доступом». Останнім етапом стає відкриття параметрів, що забезпечують загальний доступ. Вкладка з такою назвою присутня в списку.

Для того, щоб підключити принтер по локальній мережі Windows 7 також необхідно скористатися функцією «Відключити загальний доступ з парольного захистом». Останнім кроком є ​​збереження змінених параметрів.

Підключаємо «Загальний доступ» на ПК

Знову меню «Панель управління», вкладка «Мережа та Інтернет», «Домашня група». Також необхідно зайти в розділ, присвячений принтерів і пристроїв, де спочатку вибираємо, а потім підтверджуємо «Загальний доступ».

Підключення загального доступу на ПК

дозволяємо доступ

Для цього треба зайти в меню «Панель управління», далі знадобиться вкладка під назвою «Обладнання і звук». У ній вибираємо «Пристрої та принтери», на потрібному пристрої кліком викликаємо діалогове вікно, натискаємо «Доступ».

Після підтверджуємо свій дозвіл і присвоюємо принтеру нове ім’я. Це суттєво полегшить подальшу настройку. Устаткування після цих маніпуляцій можна вважати мережевим.

Установка принтера проходить в автоматичному режимі, так як всі драйвера знаходить ОС (Windows 7, Windows XP, Windows 10), в іншому випадку вони завантажуються зі спеціальних дисків. Фіксування параметра «Пристрій за замовчуванням» робить процес друку простіше, так як вибір принтера проводиться тільки раз.

Якщо сталася помилка, і нове ім’я не проявилося, то слід додати його вручну.

відкриваємо:

 • “Панель управління”;
 • «Обладнання та звук»;
 • «Пристрої та принтери»

На цьому етапі натискаємо на вкладку “Додавання принтера».

Додавання принтера

Щоб підключити по локальній мережі Windows 10 принтер, можна використовувати пошук. Програма видасть свої результати, і, якщо пристрій буде виявлено, то слід натиснути «Далі». Теж стосується операційної системи Windows 8.

Якщо на ПК встановлена ​​Windows 7 (Windows XP), то застосовується вкладка «Додати мережний принтер». У разі, коли і ручний пошук не закінчується бажаним результатом, доведеться вибрати посилання під назвою «Необхідний принтер відсутній у списку», далі «Вибрати загальний принтер на ім’я». Залишається клікнути на «Обзор».

Тоді перед вами виникає список ПК, підключених до локальної мережі. З них необхідно вибрати той, до якого за допомогою USB-порту приєднано периферійний пристрій. Після його виявлення потрібно лише керуватися рекомендаціями майстра. Подібна програма є в Windows 10, Windows 7, Windows XP і інших ОС.

Підключення через роутер (маршрутизатор)

Роутер являє собою пристрій для виходу в інтернет, свого роду посередник між клієнтом і провайдером. Приклад на фото. Його застосування робить процес більш безпечним і зручним. Маршрутизатор використовують в мережах різних типів, в тому числі сегментованих локальних. Також він забезпечує управління трафіком і безперебійний зв’язок. Використовуються при цьому мережеві протоколи розширюють і ускладнюють мережу. Для передачі інформації роутер використовує мережеві шляхи.

Підключення принтера через роутер

Існує два види пристрою: провідні і бездротові. Головним критерієм є формат ПК. Якщо в наявність користувача ноутбук, то йому буде набагато зручніше з роутером, що передбачають відсутність проводів.

Підключення принтера через роутер здійснюють для того, щоб він був доступний всім ПК в наявної локальної мережі. Процес не потребують спеціальних адаптерів і підходить для Windows 10, Windows 7, Windows XP і будь-який інший ОС, буде необхідний USB інтерфейс. Він є у кожного принтера.

Отже, знадобиться маршрутизатор, принтер, кабель для з’єднання з попереднім пристроєм. Також не слід забувати про ПК, що становлять локальну мережу.

Слід переконатися, що роутер має USB-порт і підтримує принтер. Потрібно підключити принтер до маршрутизатора. Обидва потрібно відключити від електроживлення.

Далі запускається програма установки периферійного пристрою (після того, як будуть включені роутер і принтер).

Вона проводиться з кожного комп’ютера мережі шляхом послідовного заходу в наступні вкладки:

 • «Пуск»;
 • “Панель управління”;
 • «Пристрої та принтери»;
 • «Установка принтера»;
 • «Додати локальний принтер».

підключення принтера

Проводиться настройка USB-порту

Останній крок попереднього пункту закінчується кліком на «Далі». Після потрібно вибрати вкладку «Створити новий порт», так як це викликає появу списку. У ньому визначальною є рядок «Standard TCP / IP Port». І знову «Далі».

внесення даних

Тут потрібно введення IP-адреси маршрутизатора, а також слово, що позначає роутер. З рядка «Розпитати принтер і вибрати драйвер автоматично» прибирати галочку не слід.

Налаштування USB-порту

Пошук підключеного обладнання для друку

Якщо він виявився непотрібний, то наступним кроком стає послідовний вхід в:

 • «Тип пристрою»;
 • «Особливе»;
 • «Параметри»

Ті поля, що заповнювалися раніше повинні залишитися незмінними, так само, як і рядок «Протокол» (його значення RAW) і No порту (9100). Після натискання на «Ок» і по поверненню «Далі». Останнім етапів стане написання бренду виробника підключеного принтера.

завершення налаштування

Воно ознаменовується повідомленням про успішне закінчення установки. Також стає можливим перевірка роботи принтера через роутер по всій локальній мережі.

Налаштування, хід якої описаний вище, повинна відбутися на кожному комп’ютері, що входить в локальну мережу. У такого способу підключення принтера є кілька важливих переваг. Він не вимагає роботи ПК, отже, не витрачатися велику кількість електроенергії. Запуск маршрутизатора не витрачає багато часу, а його експлуатація не супроводжується шумом.

Ссылка на основную публикацию