Як підключити ноутбук до комп’ютера

Щоб перекинути великий обсяг даних зі стаціонарного комп’ютера на ноутбук, необов’язково купувати зовнішній вінчестер або дорогу флешку на цілий терабайт.

Але підключити ноутбук до комп’ютера по USB як планшет або смартфон (про що я писав в цій статті) теж не вдасться. Між пристроями потрібно встановити і налаштувати мережу. Об’єднані в одну домашню мережу ПК і ноутбук відкривають масу можливостей для групового використання пристроїв – це мережевий режим гри, це розрахована на багато користувачів робота з програмами, це швидкий і зручний обмін файлами. При цьому, на відміну від підключення мобільних пристроїв, таке з’єднання однаково функціонально як при дротовому, так і бездротовому підключенні.

Підключення ноутбука через мережевий кабель

Найпростіший спосіб об’єднати ПК і ноутбук в єдину мережу – це підключення через мережевий порт. Порт LAN RJ 45 є у всіх ПК і “лептопах” – як в старих моделях, так і в нових. Пристрої з’єднуються мережевим кабелем «вита пара», його можна придбати (вже обтиснутий) в будь-якому магазині комп’ютерної техніки або у провайдера. Чи не прогадаєте з метражем – краще прикупити більше метрів кабелю, ніж потім обмежувати себе.
Підключіть кабель до мережевих портів ПК і ноутбука, потім приступайте до налаштувань мережі штатними засобами Windows. Для передачі файлів по мережі відкрийте мережевий загальний доступ до тих папках, які будуть доступні і одному, і іншому пристрою.

Бездротове з’єднання з використанням Wi-Fi

Щоб встановити пряме з’єднання ПК і ноутбука через Wi-Fi, природно, і на одному, і на іншому пристрої повинні бути присутніми дані модулі. Такий є практично у всіх сучасних ноутбуків, моноблоків, а також в “просунутих” збірках системного блоку. Втім, навіть якщо ваш ПК не має вбудованого Wi-Fi, ви завжди можете придбати його окремо у вигляді USB або PCI адаптера.
При бездротовому з’єднанні один з пристроїв має виступати в ролі точки доступу, а інше буде підключатися до цієї точки. Цей тип з’єднання називається Ad Hoc і характерний тим, що бездротовий зв’язок встановлюється без допомоги роутера.
Активуйте модулі Wi-Fi на ПК і ноутбуці, потім штатними засобами Windows налаштуйте бездротову мережу на обох пристроях.

Ссылка на основную публикацию