Як підключити мережу вай фай будинку: інструкція, особливості

Технологія бездротових інтернет мереж досить щільно увійшла в життя сучасної людини. Постійно на слуху такі слова, як вай фай, роутер, 3G, і інші, так чи інакше пов’язані з інтернет технологіями. Інтернетом користуються практично скрізь: у магазинах, в транспорті, в кафе і ресторанах, в громадських місцях, обладнаних бездротовими точками доступу, але доклавши трохи зусиль, можна організувати домашній вай фай інтернет, щоб була можливість підключення до інтернету будь-якого наявного пристрою в будь-якій точці квартири. Зробити це зовсім не складно, і маючи деякі навички часу витратиться всього кілька хвилин.

Особливості організації бездротової мережі

Для того, щоб зробити бездротову мережу для будинку, зазвичай використовуються недорогі точки доступу або вай фай маршрутизатори. При організації бездротової мережі необхідно враховувати кілька факторів:

  • швидкість передачі даних усередині мережі;
  • захист від несанкціонованого доступу;
  • радіус дії точки доступу, тобто потужність передавача;
  • розташування точки доступу в квартирі.

З огляду на ці фактори, можна організувати бездротову мережу де завгодно з максимальною ефективністю. Дуже важливим моментом є правильне розташування передавача в приміщенні. Якщо організовується дротова мережа, то кожен пристрій або комп’ютер підключається за допомогою дротів, і на швидкість з’єднання впливають тільки їх якість і довжина. З бездротовими мережами трохи складніше. Радіосигнал передається по повітрю, і при його поширенні можуть виникати перешкоди. Ці перешкоди залежать від матеріалу і товщини стін, від матеріалу обробки, від потужності передавача, перешкоди можуть виникати і від знаходяться в квартирі предметів.

Оптимальним місцем розміщення маршрутизатора є місце приблизно посередині квартири і як можна вище до стелі. Зазвичай це місце в коридорі, в рівновіддаленою від інших кімнат точці. Таке розміщення забезпечить найбільш рівномірний розподіл сигналу по всій площі. Звичайно можна поставити роутер на столі або системному блоці в одній з кімнат, але тоді не слід очікувати, що сигнал буде однаковою потужності по всій квартирі.

Швидкість передачі інформації в мережі залежить від обраного стандарту WiFi – 802.11b / g / n. Сучасні моделі маршрутизаторів і мобільних пристроїв підтримують всі стандарти зв’язку. У стандарті з індексом n швидкість сягатиме 150 Мбіт / с при ідеальних умовах. Але варто враховувати і той факт, що, якщо до роутера підключиться клієнт, який не підтримує стандарт n, і працює, наприклад, на 802.11g, то автоматично всі пристрої в мережі перейдуть на роботу в цьому режимі, тобто працюватимуть на швидкості до 54 Мбіт / с.

Підключення і настройка роутера

Зазвичай майже всі інтернет провайдери надають своїм клієнтам доступ до інтернету. Це означає, що в квартиру від керованого свіча провайдера прокладається кручена пара в квартиру клієнта. При цьому функцією провайдера є тільки надання доступу в інтернет або до ресурсів своєї мережі. Чи не багато провайдерів допомагають своїм клієнтам послуги з налаштування маршрутизаторів, по організації домашньої мережі, або такі послуги робляться на платній основі. Насправді налаштувати домашній вай фай інтернет простіше ніж здається. Для цього потрібно дотримуватися наступного алгоритму, який підійде в більшості випадків:

  • налаштовується вихід в інтернет, згідно з виданими провайдером налаштувань;
  • проводиться настройка інтернет телебачення (IPTV), якщо провайдером надається така послуга;
  • налаштовується дротяні з’єднання (за великим рахунком змінюються тільки внутрішні IP адреси при бажанні);
  • проводиться налаштування бездротового з’єднання шляхом вказівки ідентифікатора точки доступу і параметрів безпеки;
  • змінюється пароль для входу на сторінку конфігурації маршрутизатора;
  • налаштовуються політики доступу, такі як кидок портів, доступ до ресурсів і різних серверів.

Налаштування кожного роутера суто індивідуальні, але описаний вище алгоритм роботи підходить для кожного з них. Якщо роутер не нова, а вже використовувався для підключення, то перед налаштуванням необхідно скинути встановлені конфігурації на заводські. Для кожного маршрутизатора це робиться шляхом натискання і утримання протягом 10-15 секунд кнопки «Reset». Ця кнопка знаходиться на задній панелі, там, де виведені роз’єми для підключення кабелів. У деяких моделях кнопка скидання може розташовуватися знизу. Щоб зрозуміти чи відбувся скид конфігурації досить звернути увагу на індикатор живлення на лицьовій панелі. Він повинен часто заблимати.

Якщо немає впевненості яку адресу в браузері необхідно ввести для того, щоб потрапити на сторінку налаштувань, досить перевернути роутер і «підглянути» цю інформацію. Знизу в обов’язковому порядку прикріплена платівка або наклейка, на якій написана адреса маршрутизатора, ім’я користувача і пароль на доступ. Так само там є інформація про адресу пристрою, який може знадобитися, якщо провайдер фільтрує клієнтів по MAC. Докладні настройки маршрутизаторів з конкретними прикладами настройки можна знайти в інтернеті або на даному сайті.

Ссылка на основную публикацию