Як підключити камеру відеоспостереження до комп’ютера

На сьогоднішній день відеокамера це не просто засіб для зйомки відео різного призначення, а й засіб безпеки, яке може бути змонтовано, як на робочих об’єктах, так і в домашніх умовах. У зв’язку з цим багато користувачів горять бажанням організувати свою власну систему відеоспостереження. Однак оснащувати в домашніх умовах великий пульт управління досить важко, тому багато хто звертається до способу підключення пристрою до персонального комп’ютера або ноутбука. Таке підключення має перевагу завдяки великій ємності жорсткого диска, який виступає одночасно і архівом для записуваних матеріалів. У даній статті розглянуті основні способи організації подібної системи.

Основні способи підключення камери відеоспостереження

Подібна система дозволяє одночасно з повсякденним використанням комп’ютера задіяти його і замість пульта управління. З’єднання можна організувати одним із таких способів.

  1. Можна додатково встановити плату для захоплення відео. Подібний пристрій закріплюється в PCI або PCI-e слоті материнської плати. Поширені моделі даного обладнання мають від 4 до 16 відеовходів. Також комплектація плати дуже часто містить програмне забезпечення, призначене для різних цілей: віддалений доступ через мережу Інтернет, активація процесу запису відео по датчику руху або заздалегідь визначеним графіком, циклічний процес запису в архів і т.д. Недолік такого пристосування полягає в тому, що використовувати його можуть тільки користувачі персональних комп’ютерів, в той час як ноутбук просто не має подібного роз’єму.
  2. Інший варіант для вирішення завдання це експлуатація сервера зберігання відео, перетворювати аналогові сигнали в цифрові. Такий пристрій має вхідний роз’єм BNC і вихідний LAN, через який сигнали надходять прямиков в локальну мережу. Відповідно камера робота, якої побудована на використанні відеомагазину, є нічим іншим як аналогом IP відеокамери. Для спрощеного користування можна застосовувати стандартні мережеві відеореєстратори, які дають можливість організувати відеоархів на жорсткому диску не обов’язково розташованому в одному приміщенні з пристроями захоплення відео. Сам архів може розташовуватися як на виділеному сервері, так і на просторі жорсткого диска реєстратора, а перегляд відео може бути здійснений через пристрій, підключений до мережі.
  3. Нарешті не обійшлося і без використання всім звичного USB роз’єму, яким володіють і «стаціонари» і ноутбуки. Працює такий пристрій повністю по аналогії з відео сервісом, але єдина відмінність в тому, що на пристрій сигнал надходить через USB роз’єм.

Другий і третій способи дозволяють зробити підключення пристрою захоплення відео з аналоговим сигналом до комп’ютера, який володіє цифровий версією, але ефективніше і продуктивніше буде функціонувати система «цифровий-цифрової». Тому вигідніше для організації відеоспостереження купувати цифрові IP камери.

Що ж стосується монтажу і налаштування відеоспостереження одним з вищевказаних способів, то воно не повинно викликати труднощів у власника, але в разі відсутності мінімальних технічних навичок найкраще звернутися до професіоналів.

бездротове підключення

У століття сучасних технологій Wi-Fi і зовсім торкнувся кожної людини має смартфон, планшет або ноутбук з відповідним адаптером, а тому і відеокамери з можливістю з’єднання по бездротовому каналу вже не нові і широко відомі. Таке підключення не вимагає наявності мережі Інтернет, оскільки в роботі знаходиться адаптер самого комп’ютера (приймач) і камери (засіб захоплення).

Підсумок.

З огляду на велику кількість способів підключення систем відеоспостереження до комп’ютера, стає зрозуміло, що труднощів при виборі пристроїв не виникне, а підключення та налаштування найкраще довірити професіоналам в даному питанні. Не варто повністю довіряти свою безпеку виключно відеоспостереження, нехтуючи при цьому іншими засобами захисту.

Ссылка на основную публикацию