Як підключити Excel 2010 до кубу даних OLAP?

Щоб отримати доступ до бази даних OLAP, спочатку необхідно встановити підключення до кубу OLAP. Почніть з переходу на вкладку стрічки Дані (Data). Клацніть на кнопці З інших джерел (From Other Sources) і виберіть у спадному меню команду З служб аналітики (From Analysis Services), як показано на рис. 9.1.
При виборі зазначеної команди на екрані з’явиться діалогове вікно майстра підключення до даних (рис. 9.2). Основне його завдання – це допомогти вам встановити з’єднання з сервером, яким буде користуватися програма Excel при управлінні даними.

Приклади даних, якими ми будемо користуватися при розгляді матеріалу даного розділу, розроблені з використанням навчального куба даних, який поставляється разом з SQL Server Analysis Services 2005. Операції, які вам знадобиться виконати для підключення до реальної базі даних OLAP, такі ж, оскільки розглядаються концепції однакові для всіх кубів OLAP.

Мал. 9.1. Скористайтеся командою З служб аналітики

  1. Перший етап цієї завдання полягає в постачанні Excel важливою реєстраційної інформацією, аналогічний спосіб використовується компанією Apple. Введіть в полях діалогового вікна ім’я сервера, реєстраційне ім’я та пароль доступу до даних, як показано на рис. 9.2. Клацніть на кнопці Далі (Next). Якщо ви підключаєтеся до облікового запису Windows, то досить встановити перемикач Використовувати перевірку автентичності Windows (Windows Authentication).
  2. Мал. 9.2. Введіть реєстраційні дані і клацніть на кнопці Далі

  3. Виберіть у спадному меню базу даних, з якої будете працювати. У поточному прикладі використовується база даних Analysis Services Tutorial. Після вибору цієї бази даних в розташованому нижче списку пропонується імпортувати всі доступні в ній куби OLAP. Виберіть необхідний куб даних і клацніть на кнопці Далі (Next).
  4. У наступному діалоговому вікні майстра вам потрібно ввести описову інформацію про створюваний підключенні. Всі поля діалогового вікна не обов’язкові для заповнення. Ви завжди можете проігнорувати даний діалогове вікно, не заповнюючи його, і це ніяк не позначиться на підключенні.
  5. Клацніть на кнопці Готово (Finish), щоб завершити створення підключення. На екрані з’явиться діалогове вікно Імпорт даних (Import Data), показане на рис. 9.5. Встановіть перемикач Звіт зведеної таблиці (Pivot Table Repot) і клацніть на кнопці ОК, щоб почати створення зведеної таблиці.

Мал. 9.5.

Ссылка на основную публикацию