Як підключити два монітори до одного комп’ютера: дізнайся найпростіший метод!

Одного разу у кожного користувача ПК виникає думка «як підключити два монітори до одного комп’ютера». Пов’язано це буває з різними потребами, для кого-то це професійна необхідність, наприклад, для відстеження різної інформації без перемикання між додатками або вікнами. Для кого-то це більше примха, наприклад, деякі користувачі хочуть мати можливість працювати з якимись даними на одному екрані, а на другому одночасно дивитися новинку кіно. Від втілення задуманого змушує відмовлятися нерозуміння методу реалізації або відсутність інформації і навичок. Сьогодні ви переконаєтеся, що весь процес виглядає просто і доступний кожному.

Як підключити два монітори до одного комп’ютера: докладна інструкція

Ключовим питанням є наявність відповідних компонентів у вашому ПК. А саме – потрібна дискретна (вбудована) відеокарта, яка має 2 або більше відеовиходу. І, що логічно, без двох моніторів реалізувати подібну схему також не вдасться.

Будь-яких спеціальних вимог до дискретних відеокарт немає: вона може мати як однакові, так і різні роз’єми. Вбудовані DVI-роз’єми забезпечать якісне зображення на обох моніторах. Якщо один з роз’ємів VGA типу – просто постарайтеся надалі на нього виводити зображення, до якості якого немає високих вимог.

Якщо у вашому ПК встановлена ​​вбудована в материнську плату відеокарта – доведеться докупити нову і виконати невеликий апгрейд робочої станції.

Для найбільшого комфорту і зменшення навантаження на очі, постарайтеся використовувати монітори однієї діагоналі і дозволу. Бажано, щоб монітори мали можливість регулювання і до однакової висоти. Зарядка для шиї при перегляді двох моніторів – добре, але якщо планується активне використання обох екранів – варто задуматися про зручність.

Перед підключенням 2-х моніторів до одного ПК перевірте наявність необхідних і відповідних за типом кабелів. Наприклад, в комп’ютері встановлена ​​відеокарта, яка має 2 виходи DVI. У цьому випадку буде потрібно 2 кабелю з DVI-роз’ємами з одного боку. Якщо на відеокарті суміщені DVI і VGA виходи, то потрібні трохи інші кабелю: 1 має роз’єм DVI, другий – VGA.

вихід DVI

кабель DVI

вихід DVI

кабель VGA

Далі виконуємо з’єднання відповідними кабелями моніторів і відеокарти, поєднавши по типу роз’єми входу і виходу.

Слід зазначити, що в даний час з’явилися додаткові типи роз’ємів для передачі відеосигналу. Тому, щоб уникнути зайвих витрат, уважно огляньте роз’єми і визначте тип. Рекомендація стосується як до ПК, так і до моніторів.

Переходимо до програмної сторону питання

Після фізичного підключення моніторів до комп’ютера, завантажте ОС. У 99% випадків на обох екранах ви побачите свій робочий стіл. Це пов’язано з тим, що в настройках за умовчанням встановлено режим повторення (дублювання) зображення.

Для установки режиму доповнення одного монітора іншим, потрібно меню, що з’являється після натискання правої клавіші мишки. Далі шукаємо пункт «Дозвіл екрану». В цьому випадку ви зможете переміщати вікна з одного екрана на інший.

У вікні виконується настроювання режиму роботи обох моніторів. Для використання одного з моніторів в якості додаткового виберіть режим «Розширити ці екрани» замість «Дублювати ці екрани».

Підтвердження вибору виконується після натискання кнопки «Застосувати». Один з моніторів починає працювати в якості додаткового і тепер вам є переміщення вікон, ярликів, папок з одного монітора на інший.

В цьому вікні можна виконувати різні настройки. Якщо за умовчанням перший монітор знаходиться лівіше, то можна змінити їх порядок, переміщаючи мишкою зображення екранів у верхній області.

Кожна коректування настройок повинна завершуватися натисканням кнопки «Застосувати».

Ссылка на основную публикацию