Як підключити другий комп’ютер до інтернету роутером: інструкція

Наявністю інтернету в квартирі вже складно кого-небудь здивувати, але як же бути тим користувачам, які мали один комп’ютер, і, раптом стали щасливі володарем ще одного. Звичайно ж його теж захочеться підключити до глобальної павутини. Вихід є, і це зробити не дуже складно. Існує кілька способів вирішити дане питання:

  • Методом послідовного підключення другого комп’ютера через перший.
  • Налаштування з’єднання через маршрутизатор (роутер).

Перший спосіб є досить нестандартним, і не підійде для звичайного, непідготовленого користувача, тому згадали його виключно як інформація до роздумів. Детально зупинимося на другому способі, коли підключення двох пристроїв через третю – роутер. Це спеціальне пристосування, яке управляє передачею даних в мережі, комутує і розподіляє пакети даних між пристроями.

Використовуючи маршрутизатор з’являється можливість підключити не тільки два, але і більше комп’ютерів або іншого обладнання, яке вимагає вихід в інтернет. Не будемо зупинятися на налаштуваннях роутера, адже в залежності від моделі настройки будуть значно відрізнятися. Нас цікавить тільки одне питання – як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер?

Трохи теорії про підключення декількох комп’ютерів до мережі через роутер

Щоб зрозуміти, як об’єднати два або кілька комп’ютерів в мережу необхідно зрозуміти загальну структуру підключення, тобто як це працює, тому без теорії тут не обійтися.

В даний час всі пристрої об’єднуються між собою за технологією зірка. Цей тип підключення названий так тому, що якщо уявити топологію схематично, то це буде схоже на зірочку або сніжинку. У центрі знаходиться управляє обладнання, яке на ролі шлюзу (це серцевина), а всі інші підключаються до нього, і фізично не контактують між собою (розбіжні промені). А глобальну мережу інтернет можна уявити як стебла. Вся передана інформація передається спочатку на маршрутизатор, а він вже розподіляє на фізичному рівні кому призначалися пакети даних, і відправляє їх за призначенням.

Залишилося ще трохи розібратися за якими ознаками роутер дізнається, кому призначалися дані, адже комп’ютерів в мережі може бути кілька. Для цього існує спеціальна адресація. Кожен комп’ютер в мережі має свою унікальну адресу, що складається з 4-х цифр, між якими ставлять крапку. Наприклад, 192.168.10.14.

Тепер прийшов час дізнатися, як підключити другий комп’ютер до інтернету через роутер, і правильно їх налаштувати.

Кілька способів як підключити 2 комп’ютера до інтернету через роутер

Припустимо, що маршрутизатор вже налаштований, працює справно і роздає інтернет. Є тільки два способи для з’єднання:

  • дротове підключення;
  • використовуючи бездротові технології WiFi.

Підключення кабелем.

Якщо на Вашому комп’ютері вже був інтернет, то напевно до нього був підведений дріт від провайдера, який тепер повинен бути включений в WAN роз’єм роутера. Таке переключення було виконано під час конфігурації маршрутизатора. Якщо це так, то потрібно взяти шнур (патч-корд), і з одного боку підключити його до гнізда мережевої карти комп’ютера, а з іншого боку в любо вільний роз’єм LAN маршрутизатора.

Зверніть увагу, що, коли обидва кінці дроту знаходяться в гніздах, на маршрутизаторі і на комп’ютері буде горіти і мигати відповідна індикація. Вона говорить про те, що відбувається обмін пакетами даних між пристроями.

Зазвичай ніяких спеціальних налаштувань на комп’ютері проводити не потрібно. Повинно відбутися автоматичне присвоєння йому IP адреси, і відразу ж можна буде користуватися інтернетом. Сигналом того, що все пройшло гладко з боку операційної системи, буде значок комп’ютера без вашого відома в панелі завдань. Однак можуть бути і проблеми. Розглянемо найбільш поширені:

  • На тлі комп’ютера знаходиться хрестик червоного кольору. Це говорить про те, що мережевий кабель не підключений. Причиною може бути пошкодження патч-корду, він може бути не до кінця вставлений в гніздо або неправильно обжатий. Бажано перевірити не відключена мережева карта в настройках Windows. Заходимо через «Панель управління – Управління мережами – Розширені можливості пошуку», і перевіряємо. При необхідності в контекстному меню включаємо інтерфейс.
  • Піктограма комп’ютера перекрита оклику в перевернутому жовтому трикутнику. Це вже проблема не апаратна, але програмна. Найбільш часто виникає через неправильні схем конфігурації роутера. Якщо маршрутизатор налаштований правильно, перевірити потрібно налаштування IP адреси комп’ютера. Для цього також знаходимо підключення по локальній мережі, як в попередньому пункті, і викликаємо його властивості. У вікні вибираємо «Протокол інтернету версії 4», і дивимося його параметри. Перемикач повинен стояти в автоматичному вибору IP адреси, і DNS серверів.

Бездротове з’єднання.

Ще одним способом як підключити 2 комп’ютера до інтернету через роутер, є технологія WiFi. Кожен маршрутизатор обладнаний бездротовим адаптером, і дозволяє створювати мережі за стандартом 802.11. Таким чином можна об’єднати мережею необмежену кількість пристроїв. Навіть стаціонарні комп’ютери мають таку опцію, але для цього необхідно придбати USB адаптер з функцією WiFi.

Для виходу в інтернет потрібно натиснути в правому нижньому кутку піктограму бездротової мережі. Вона виглядає як індикатор сигналу у вигляді вертикальних смужок. Після натискання буде виведений список доступних точок доступу, серед яких вибирається транслюється Вашим домашнім маршрутизатором. Вводиться пароль доступ, і можна користуватися інтернетом.

Ось і всі способи, як підключити два комп’ютера до інтернету через роутер. І навіть більше ми дізналися, що можна підключити не тільки 2, але і набагато більше PC, а також при використанні бездротових технологій будь-який пристрій з вбудованим або зовнішнім адаптером WiFi.

Ссылка на основную публикацию