Як підключити Bluetooth-гарнітуру до телефону на Android

Доброго часу!

Bluetooth-гарнітури останнім часом стали дуже популярні (жарт сказати, сьогодні Bluetooth підтримують практично всі смартфони і ноутбуки, причому, навіть бюджетної категорії).

Здавалося б проста мультимедійна штука, проте, саме вона дозволяє бути на зв’язку і не займати руки при управлінні автомобілем; допомагає не відволікатися при тренуваннях; вести переговори в зимовий час, коли телефон на морозі міг би швидко розрядитися.

Сьогоднішня стаття буде в формі покрокової інструкції з підключення подібної Bluetooth-гарнітури до телефону на Андроїд (деякі моменти, можливо, не так очевидні для недосвідченого користувача). Сподіваюся, що, пройшовшись по ній – ви без зусиль зможете все налаштувати і розібратися …

Рекомендація!

Якщо у вас почав пригальмовувати телефон, спробуйте почистити його від сміття і тимчасових файлів. Для цього найкраще скористатися спец. додатками – 

Підключення Bluetooth-гарнітури: основні моменти

КРОК 1: зарядіть гарнітуру

Я все-таки буду вважати, що у вас нова гарнітура – а вона, як правило, розряджена. До того ж якщо акумулятор довго не використовується – він втрачає свій заряд (це я до того, що розрядиться навушники могли в нуль!).

Підключіть гарнітуру для зарядки

зарядка

КРОК 2: включіть гарнітуру і переведіть в режим сполучення

Після зарядки, включите гарнітуру і переведіть її в режим сполучення. Як правило, для цього потрібно утримувати кілька секунд кнопку включення (Або кнопку відповіді на дзвінок – залежить від моделі гарнітури).

Якщо гарнітура перейшла в режим сполучення – ви побачите, як почав моргати світлодіод (індикатор) на її корпусі: синій-червоний – синій-червоний … (В деяких випадках кольори можуть відрізнятися)

включення гарнітури

КРОК 3: включіть модуль Bluetooth в телефоні і почніть пошук пристроїв

Для включення Bluetooth зайдіть в налаштування телефону в розділ “Підключення пристрою / Bluetooth” (Для Андроїд 8.0).

Налаштування – Підключення пристрою – Bluetooth

Після пересуньте повзунок в режим “Вкл.” – апарат повинен почати шукати поблизу-знаходяться пристрої (помістіть навушники поруч з телефоном).

В ідеалі, буквально через кілька секунд, серед знайдених Bluetooth-пристроїв ви побачите модель своєї гарнітури. Залишилося натиснути на неї і почати процес сполучення.

Вибираємо бездротові навушники і підключаємо їх

(не обов’язково) КРОК 4: введіть ПІН-код, якщо це необхідно для підключення гарнітури

У багатьох випадках гарнітура сполучається з телефоном автоматично, і нічого вводити не потрібно.

Однак, є деякі моделі навушників, при підключенні яких необхідно ввести ПІН-код (на телефоні з’явиться спец. Вікно з рядком для введення):

  1. ПІН-код, зазвичай, завжди вказується на упаковці (в короткій інструкції) навушників (гарнітури);
  2. якщо в інструкції до гарнітурі ПІН-код не вказано, спробуйте скористатися найбільш популярними варіантами: 0000 1234, 9999, 0001 у 1111.

Зазначу, що в ряді випадків у вікно з ПІН-кодом можна взагалі нічого не вводити і продовжити підключення (і, зрозуміло, телефон сполучається з гарнітурою).

КРОК 5: можна приступати до роботи з гарнітурою …

В ідеалі, це все – після створення пари гарнітурою можна починати користуватися …

Якщо раптом у вас не вийшло з’єднатися (наприклад, в процесі сполучення сталася помилка) повторіть кроки 2 ÷ 4 ще раз. Зазначу, що навушники під час їх пошуку рекомендується покласти ближче до телефону (не далі метра, а краще впритул!).

Чому смартфон може не бачити і не підключатися до Bluetooth-гарнітури

1) Розряджена гарнітура (або не включена)

Це одна з найпопулярніших причин (особливо, багато хто потрапляє “в халепу” з новими пристроями, які йдуть вбраними в нуль – а користувач вважає, що це не так (або що пристрій взагалі зламано)).

Зверніть увагу на індикатор: коли гарнітура включена – він повинен горіти (червоний / синій колір). Див. Скрін нижче. Подібними індикаторами оснащені практично всі гарнітури.

Чи включена гарнітура – зверніть увагу на індикатор

2) Гарнітура була пов’язана з іншим телефоном

Якщо ви взяли гарнітуру, яка працювала з іншим телефоном (і до якого вона підключалася в автоматичному режимі), то може так стати, що функція сполучення буде відключатися відразу після включення пристрою.

Спробуйте запустити сполучення вручну: потримайте кнопку включення поки не почне моргати індикатор синьо-червоним кольором.

3) У телефону відключений Bluetooth

Обов’язково перевірте налаштування телефону: включений Bluetooth (а то раптом як у мене вимкнений)? У деяких випадках (наприклад, після оновлення системи) – відключення модуля могло статися і без вашої команди.

Налаштування – Підключення пристрою – Bluetooth

4) Несправність гарнітури

Перевірте гарнітуру на іншому пристрої, щоб переконатися, що з нею все в порядку.

Ссылка на основную публикацию