Як підключити бездротову мишку

Доброго дня всім!

Останнім часом досить більшої популярності набувають бездротові мишки і клавіатури.

З одного боку це дуже зручно: немає зайвих проводів на столі, миша вільно ковзає в будь-яку зі сторін, комфортно використовувати в “дорожніх” умовах; з іншого: є питання по підключенню, плюс вони далеко не завжди працюють до завантаження Windows (що іноді потрібно).

Цю статтю побудую у вигляді покрокової інструкції по підключенню типовий бездротової мишки (розгляну два найбільш поширених варіанти: так звану радіочастотну миша, і Bluetooth). Думаю, замітка буде корисна всім початківцям користувачам, хто ще не користувався даним типом мишок.

Тепер ближче до суті …

Підключення бездротової мишки

Радіочастотна (з адаптером)

Ця мишка комплектується невеликим адаптером (зовні нагадує флешку). Як правило, розмір цього адаптера дуже скромний: після установки його в USB порт – виступаючу частину ледь помітна (наведено на фотографіях нижче).

Також відзначив би, що в середньому мишки цієї категорії коштують дешевше, ніж Bluetooth (на сьогоднішній день ціни порівнянні з класичними дротяними).

Розгляну її підключення по кроках.

КРОК 1

І так, спочатку перевірте комплектність: повинна бути сама мишка, батарейки та адаптер (див. Фото нижче). Варто відзначити, що батарейки не завжди йдуть в комплекті до мишки (при покупці зверніть на це увагу!).

Примітка: 1) до речі, деякі починаючі користувачі стикаються з тим, що не можуть знайти адаптер. Справа в тому, що іноді він розташовується у відсіку для батарейок (всередині мишки). Мабуть, виробники роблять так для того, щоб він не загубився …

2) Перед початком підключення: вимкніть від комп’ютера свою стару мишку.

Комплектність радіочастотної мишки

КРОК 2

Переверніть мишку, відкрийте відсік для батарейок і встановіть їх (зверніть увагу на полярність).

установка батарейок

КРОК 3

Деякі мишки оснащені доп. вимикачем. Перевірте, щоб він був в положенні “ON” (тобто включений). Якщо у вас немає подібного вимикача – значить мишка, в принципі, повинна почати працювати відразу ж після установки батарейок.

Зверніть увагу на вмикач!

КРОК 4

Підключіть адаптер до порту USB (через дек. Секунд повинні почути характерний звук від Windows, який завжди буває при підключенні USB пристроїв).

Підключення адаптера до USB порту

КРОК 5

Спробуйте зрушити мишку, покриття коліщатко, натиснути праву / ліву кнопки. Як правило, після 1-2-х натискань мишка повинна встановити зв’язок і почати працювати.

Зазначу, що на деяких мишках є спец. кнопка для установки зв’язку (іноді вона поєднана з кнопкою “DPI”. Розташовується поруч з коліщатком). Якщо у вас є подібна кнопка – натисніть її.

Мишка заробила …

В общем-то, на цьому все. Якщо з мишкою все в порядку, батарейки нові (і ще не посаджені) – то миша почне роботу. Ніяких доп. налаштувань задавати не потрібно.

КРОК 6

Якщо швидкість переміщення покажчика занадто швидка (повільна) – то можна зайти в панель управління (для цього потрібно натиснути Win + R, і ввести команду control), Перейти в розділ “Обладнання і звук” і відкрити настройки мишки (Див. Скріншот нижче).

Панель управління – миша

Далі в розділі “Параметри покажчика” задати швидкість руху вказівника. В общем-то, все стандартно …

Швидкість переміщення покажчика

Bluetooth-мишка

Bluetooth мишки менш популярні, ніж попередні. Для їх використання, зрозуміло, на вашому комп’ютері / ноутбуці повинен бути встановлений Bluetooth адаптер (зазвичай, всі сучасні пристрої їм оснащені). Рекомендую перед налаштуванням і підключенням перевірити, чи працює у вас Bluetooth (і включити його при необхідності).

В допомогу! Як включити блютуз на ноутбуці – 

Тепер, власне, по суті …

КРОК 1

Зайдіть в диспетчер пристроїв і подивіться, що Bluetooth адаптер працює нормально і для нього є драйвера (як відкрити диспетчер пристроїв).

Пристрій працює нормально (Bluetooth адаптер)

КРОК 2

Перевірте, чи включений Bluetooth в настройках Windows (на деяких ноутбуках є спец. Кнопка на корпусі пристрою).

Якщо у вас Windows 10 – зайдіть в параметри ОС (поєднання кнопок Win + i), в розділ “Пристрої / Bluetooth і інші пристрої” і перевірте, щоб Bluetooth був включений. Приклад см. На скрині нижче.

Включений Bluetooth (Windows 10)

КРОК 3

Встановіть батарейки в мишку і включіть її (на одних мишках є спец. Вимикач, на інших – його немає).

Зверніть увагу на вмикач!

КРОК 4

Клацніть по значку Bluetooth в треї і запустіть функцію додавання нового пристрою (див. Приклад нижче).

В допомогу! Пропав значок Bluetooth на ноутбуці: як його додати в трей поруч з годинником [інструкція] – 

Додавання пристрою Bluetooth

Альтернативний варіант №1

У Windows 10 можна додати Bluetooth пристрій з параметрів системи (примітка: що відкрити їх – натисніть Win + i), в розділі “Пристрої / Bluetooth …” (Див. Скрін нижче).

Windows 10 – додавання пристрою

Альтернативний варіант №2

Якщо у вас Windows 7 (або ін. Варіанти не підійшли *): відкрийте панель управління (як це зробити), розділ “Обладнання і звук \ Пристрої та принтери”.

Після оберіть пункт “Додавання пристрою”. Далі запуститься майстер настройки нового обладнання.

Альтернативний варіант додати пристрій

КРОК 5

Після чого запуститься майстер настройки обладнання: вам потрібно вказати, що ви хочете підключити Bluetooth мишку і натиснути далі. Як правило, через дек. секунд Windows автоматично підключить пристрій і мишкою можна буде почати користуватися …

Додати миша

Доповнення!

Чому Bluetooth не знаходить пристрою – 

Не так давно з’явилися ще і Wi-Fi мишки (випустила компанія HP). Але, чесно кажучи, я за такий ще не працював і тому, як то кажуть, “ноу комментс” (так вони поки і не набули широкого поширення).

Ссылка на основную публикацию