Як перезавантажити роутер: впорається навіть новачок!

Всім привіт! У цій статті мова піде про те, як перезавантажити роутер. На своєму досвіді скажу, що випадок досить не рідкий, особливо для бюджетних пристроїв.

На ділі це може проявлятися:

  1. Зниженням видається швидкості.
  2. Неполадками в роботі мережевого принтера.
  3. Припиненням роботи інтернету в цілому.

Проблема усувається шляхом перезавантаження роутера. А як це зробити ви і дізнаєтеся далі.

Швидка перезавантаження роутера

Самий використовуваний метод – це відключення пристрою від мережі. Для усунення зависання вам просто потрібно витягнути вилку з розетки або натиснути на спеціальну кнопку на самому роутері. Через кілька секунд можете відновити його роботу.

Уважно розгляньте кнопки, які знаходяться на роутері. Від незнання можна натиснути на скидання налаштувань. Вона (кнопка) хоч і маленька, але таке трапляється. Біля неї є напис «On / Off», вона більше за розміром і її простіше намацати. Іноді на корпусі пристрою є тільки кнопка «Reset» .Це те, що нам необхідно.

Як перезавантажити роутер через комп’ютер

Наступним варіантом того, як перезавантажити роутер, буде використання веб-інтерфейсу. Відкрийте через браузер настройки, і натисніть на кнопку «Перезавантаження». Роутери Asus мають подібну кнопку у верхній частині сторінки з настройками.

Перезавантаження через настройки у TP-LINK відбувається інакше. Спочатку ви заходите у вкладку «System Tools», а після цього переходите в «Reboot».

Перезавантаження роутера через Telnet

Останнім способом, який використовується для перезавантаження роутера, буде використання Telnet. Завантаживши, наприклад, програму Putty для роботи з Telnet, запустіть її, і у вікні впишіть IP дані вашого роутера. У графі тип підключення ставимо Telnet і тиснемо на «Open».

Далі з’являється темне вікно, де буде проходити робота з роутером. Якщо його немає, перевірте правильність введення IP адреси і активацію Telnet в налаштуваннях.

Вводимо запитувані дані, і командою Reboot робимо перезавантаження пристрою.

Тепер ви знаєте, як перезавантажити роутер в разі його зависання. Погодьтеся, немає нічого складного, і впоратися може навіть новачок.

Ссылка на основную публикацию