Як перевстановити Windows 7

Ведучи мову про перевстановлення Windows, ми коротко опишемо основні етапи установки ОС Windows 7 і загострити увагу на найбільш складних моментах. Хоча перевстановлення сучасної ОС проходить не складніше, ніж установка якогось пакета програм, окремі моменти все ж вимагають пояснень.

Завантаження з зовнішнього носія

Для початку вставте диск в привід і перезавантажте комп’ютер. Якщо почалося завантаження з інсталяційного диска – добре, якщо ні, то потрібно змінити налаштування BIOS з тим, щоб машина спочатку намагалася завантажитися з оптичного носія.

У той момент, коли машина починає завантажуватися, натисніть на клавіатурі комп’ютера кнопку Del або F2. Це залежить від марки материнської плати, конфігурації комп’ютера, версії BIOS і інших чинників. Але, як правило, натискання на одну з цих двох кнопок відкриває екран налаштувань BIOS.

Ваш екран налаштувань BIOS швидше за все буде відрізнятися від наведеного на малюнку, так як це залежить від складу устаткування конкретного комп’ютера.

 1. За допомогою клавіш зі стрілками вліво? і вправо? на клавіатурі виберіть пункт Boot.
 2. Потім за допомогою клавіш зі стрілками вгору ?? і вниз ?? виберіть пункт Boot device priority і натисніть клавішу Enter. відкриється розділ Boot device priority.
 3. У ньому виберіть пункт 1st boot device і натисніть клавішу Enter.
 4. відкриється вікно Options. У ньому виберіть привід, в який ви вставили інсталяційний диск ОС і натисніть клавішу Enter.
 5. Для виходу в головне меню налаштувань BIOS натисніть клавішу Esc.
 6. Виберіть пункт Exit і натисніть клавішу Enter.
 7. У вікні Save configuration changes and exit now? підтвердіть збереження налаштувань, вибравши пункт Ok.

Комп’ютер перезавантажиться, і почнеться завантаження з інсталяційного диска. Якщо і тепер цього не сталося, значить, щось не так з вашим інсталяційний диском. Його слід замінити.

Вибір розділу диска

Після запуску програми установки Windows вам буде запропоновано вибрати мову системи і ознайомитися з ліцензійною угодою. Потім потрібно вибрати тип установки. вибираємо повну установку, щоб мати можливість налаштувати додаткові параметри. Одним з перших дій є вибір розділу жорсткого диска, на який буде проведена установка.

Ви можете вибрати той же розділ, на якому була встановлена ​​колишня ОС. Важливо пам’ятати, що для нормальної роботи Windows 7 потрібно не менше 20 Гбайт вільного місця, а для комфортної роботи бажано мати 40 Гбайт. Windows 8 вимагає як мінімум ті ж 20 Гбайт дискового простору, а в реальності для комфортної роботи може не вистачити і 60 Гбайт. Ці факти слід мати на увазі при виборі розділу, на який ви будете встановлювати ОС.

форматування розділу

У нашому випадку програма не дозволяє встановити ОС в той же розділ, в якому встановлена ​​поточна система. І це правильно, адже тут недостатньо вільного місця. Отже даний розділ потрібно відформатувати. Це буде гарантією того, що від колишньої ОС не залишилося файлів на системному диску і вона ніяк не впливатиме на знов встановлену систему.

 1. Перш ніж відформатувати виділений розділ, переконайтеся, що ви вибрали саме той розділ, який потрібен. Потім клацніть на посиланні Налаштування диска.
 2. З’являться додаткові настройки, серед яких буде пункт форматувати. Клацніть на ньому.
 3. З’явиться вікно з попередженням про можливу втрату важливих даних, що зберігаються на форматується розділі. Підтвердіть свої дії натисненням кнопки OK.
 4. Після завершення форматування виберіть відформатований розділ в якості диска, на який буде встановлена ​​ОС, і натисніть кнопку далі.

Почнеться процес установки, який до певного етапу не зажадає вашого втручання.

Вибір імені користувача

Після виконання операцій з налаштування файлів ОС вам буде запропоновано ввести ім’я користувача і ім’я комп’ютера. Це взагалі-то нескладна процедура, але потрібно врахувати один нюанс. Відомі випадки, коли деякі додатки некоректно працювали з кириличними іменами користувачів. Точніше навіть не з іменами, а з шляхами до папок, яким система сама привласнює ім’я, ідентичне імені користувача. Тому щоб уникнути проблем в майбутньому задайте тут ім’я користувача і ім’я комп’ютера латинськими буквами.

Це тим більш важливо, що зараз ви фактично створюєте обліковий запис адміністратора, яка в подальшому буде впливати на роботу і всіх інших облікових записів (зрозуміло, за умови, якщо ви комп’ютером користуєтеся не поодинці і створюєте облікові записи для інших користувачів).

Установка надійного пароля та інших параметрів

На наступному етапі програма установки попросить вас задати пароль для входу користувача в систему. Якщо ви не єдиний користувач комп’ютера, то обов’язково вкажіть складний пароль, що складається не тільки з букв, а й з цифр і хоча б одного спеціального символу. Це убезпечить вас від стороннього втручання в систему.

Для інших же користувачів в подальшому, вже після завершення установки, створіть окремі облікові записи з обмеженими правами. Це дозволить грамотно розмежувати доступ до комп’ютера і позбавить вас від необхідності виправляти помилки в роботі системи, які виникли з вини інших користувачів. Далі в процесі установки від вас буде потрібно вибрати параметри автоматичного оновлення. Виберіть пункт Використовувати рекомендовані параметри. Це дозволить найбільш надійно захистити ваш комп’ютер. Потім слід коректно вказати свій часовий пояс і поточну дату і час. Від цього залежить правильна робота багатьох програм, в тому числі антивіруса.

Через деякий час після того, як система зробить необхідні налаштування, ви побачите вже знайомий вам і звичний Робочий стіл Windows. На цьому перевстановлення системи Windows 7 завершена.

Ссылка на основную публикацию