Як перетворити аудіозапис в текст

Над створенням аналізаторів мови кращі уми людства б’ються не перше десятиліття, але до теперішнього часу в світі поки не існує програми, безпомилково розпізнає людську мову і автоматично перетворює її в текст. У цій статті я розповім про те, як робиться перетворення мови в текст, і які для цього є програми.

Транскрипція аудіозаписів в стенограму на сьогоднішній день здійснюється професійними розшифровщик вручну при багаторазовому прослуховуванні вихідного матеріалу і одночасному наборі його в текстових редакторах. Центральним завданням при цьому стає відновлення тексту, а також встановлення приналежності реплік певній особі (при безлічі осіб, які брали участь в розмові) за допомогою методу слухового дослідження матеріалу і проводиться на базі апаратури і програмних засобів, призначених для відтворення фонограм, посилення і корекції акустичних сигналів.

При цьому не останню роль відіграє розбірливість мови, а саме, ступінь розуміння мови слухачами. При низьку якість наданих аудіозаписів процес ускладнюється в рази.

Як видно з усього перерахованого вище, процес зі складання стенограми аудіозаписів досить трудомісткий і нерідко вимагає зусиль з боку декількох фахівців, як то: професійні розшифровувача, редактори і коректори.
В середньому у расшифровщика на транскрипцію десятихвилинної фонограми йде приблизно годину.

Таким чином, за один день вдається розшифрувати приблизно від 2-х до 4-х годин запису в залежності від її якості. Розподіляючи отриманий від замовника матеріал між декількома фахівцями одного профілю, процес розшифровки аудіо в текст вдається прискорити, а якість готової стенограми підвищити.

Програми для перетворення голосу в текст

Незамінними помічниками в цій нелегкій справі виступають спеціальні програми, призначені для стенографування аудіозаписів при їх багаторазовому прослуховуванні. Зазвичай дані програми забезпечені текстовими редакторами і аудіоплеєрами з еквалайзерами. Вони дозволяють змінювати швидкість програвання запису, встановлювати тимчасове кільце повтору певного фрагмента, а також часто мають функції шумоочистки.
Ось лише кілька з безлічі програм для перетворення голосу в текст

Багато з цих програмних засобів можна скачати в інтернеті безкоштовно. Тільки не будемо забувати, що не одна програма не зможе замінити досвідченого фахівця. Принаймні, поки що.

Ссылка на основную публикацию