Як отримати рут права на андроїд: 2 простих способи вирішення проблеми і отримання суперправ тут!

У користувачів портативних пристроїв часом виникає питання «як отримати рут права на андроїд». Сьогодні ми і постараємося знайти варіанти створення прав суперкористувача, розглянемо плюси і мінуси, обговоримо найпопулярніші програми і методи.

Права Суперкористувача або root права на мобільних пристроях, що функціонують на базі операційки Android, дають користувачеві розширені можливості по установці різних додатків, налаштування роботи операційної системи, зміни, оптимізації роботи пристрою. Подібна потреба пов’язана з різними причинами: при спробі встановити додаток, з’явилося вікно з повідомленням про брак прав, відсутні права для перенесення програми з пам’яті телефону на флеш-карту.

Отримання рут прав виконується спеціалізованими програмами, що автоматизують процес, і зрозумілих навіть для руху вперед не буде користувача. Витрачається час в основному визначається технічними нюансами пристрою в залежності від марки виробника і може займати від декількох хвилин до 1-2 годин.

Для вас ми підготували докладну інструкцію по отриманню root прав за допомогою сторонніх утиліт, яка дозволить скоротити час, швидко розібратися в тому, що відбувається, уникнути помилки, які можуть призвести до виведення з ладу пристрою. Але попередньо, для кращого розуміння, наведемо трохи теорії, що таке права суперкористувача, які можливості вони дають і чим загрожує володіння цими правами.

Увага! Незважаючи на простоту призначення розширених прав відповідно до інструкції, завжди існують певні ризики отримати несправне і не підлягає відновленню пристрій.

Як отримати рут права на андроїд: плюси і мінуси

Перед проведенням процедури з отримання рут прав потрібно вирішити, наскільки це необхідно. Доброю новиною є той факт, що root права можна відключити в будь-який момент. Це дозволить відновити вихідну безпеку при доступі до смартфону.

Наявність розширених прав дозволяє:

 • Виконати видалення вбудованих програм і сервісів, непотрібних для користувача і займають місце і пам’ять пристрою, але захищених від видалення виробником.
 • Коригувати файли системи і додатків.
 • Отримати доступ до додаткового функціоналу ОС Android.
 • Виконувати установку прошивок від сторонніх розробників.
 • Виконати оптимізацію роботи телефону або планшета, збільшивши продуктивність або внісши коректування в настройки процесора.
 • Встановлювати і використовувати додатки, доступ до яких можливий тільки при наявності достатніх прав.

Ризики, пов’язані з володінням рут прав:

 • Отримання нових версій прошивки неможливо в автоматичному режимі, оновлення виконуватимуться лише при кабельному підключенні до комп’ютера, що має на увазі видалення попередніх встановлених прошивок.
 • Наявність root прав має на увазі відмову в гарантійному обслуговуванні, якщо ви звернетеся в сервісні центри виробника.
 • Можливо випадкове або навмисне видалення службових файлів з боку користувача або третіх осіб, що тягне порушення в роботи ОС і пристрої.
 • Існують шанси виникнення критичних помилок, викликаних діями користувача, що перетворюють смартфон в набір пластика і заліза.

Покрокова інструкція по отриманню прав суперадміністратора

Рівень складності отримання root прав визначається моделлю і виробником портативного пристрою. Для багатьох досить встановити певну програму і провести ряд маніпуляцій. Для користувачів пристроїв, наприклад, від НТС, процес виглядає трохи складніше і вимагає заздалегідь провести розблокування Bootloander. Підготовлена ​​інструкція буде актуальною для різних пристроїв. Якщо, після покрокового виконання дій відповідно до керівництвом, розширені права не будуть встановлені, слід пошукати в інтернет-керівництво безпосередньо для певної моделі телефону.

Типи root прав

Для Android-пристроїв існує 3 типи прав з розширеними можливостями:

Full Root – права, що знімають початкові обмеження назавжди;

Shell Root – на відміну від попереднього типу, обмежується доступ до папки system, але зберігаються всі інші можливості;

Temporary Root – розширені права надаються на тимчасовій основі і діють до виконання вимикання і чергового включення пристрою.

У більшості випадків виникає необхідність отримання Fool Root, що дають максимально розширений доступ до файлової системи пристрою. Наявність прав з цим рівнем доступу вимагає особливої ​​уваги при експлуатації пристрою і роботою з системними файлами, тому що видаляючи вбудовані програми, існує ймовірність видалення файлів, які є необхідними компонентами системи. Після цього буде порушена цілісність ОС і працездатність телефону.

Існує 2 варіанти отримання розширених прав: за допомогою самого Android-пристрої або при підключенні до ПК. В тому і іншому варіанті потрібні сторонні додатки, які мають необхідний функціонал. Найпопулярнішими утилітами є Framaroot і Kingo Android Root.

Отримання рут прав і Framaroot

Framaroot – популярна утиліта для рутірованія смартфонів, планшетів на базі Android, що підтримує дуже великий перелік моделей різних виробників. Дана утиліта не вимагає підключення до ПК, встановлюється безпосередньо на пристрій і відрізняється своєю простотою у використанні. А значить, їй можуть скористатися навіть користувачі з початковим рівнем знань. Для отримання розширених прав немає необхідності вивчення ADB команд, структури системних файлів і мати практичний досвід.

На жаль, через швидкі темпи зростання асортименту виробників і постійного збільшення кількості моделей мобільних пристроїв на ринку, розробники програми не встигають тестувати всі пристрої і забезпечувати їх підтримку в своєму додатку. Але саме ця утиліта є ідеальним варіантом першої спроби в отриманні прав суперадміністратора.

Для отримання root прав за допомогою Framaroot покрокова процедура виглядає наступним чином:

 1. Зайдіть на веб-сайт http://framaroot.ru/ і закачайте останню версію.
 2. В налаштуваннях безпеки пристрій, увімкніть можливість інсталяції програм з невідомих джерел.
 3. Виконайте установку програми з скачав apk-файлу.
 4. Якщо утиліта запропонує зробити вибір додатки і методу для отримання та управління рут правами, для користувача хороша новина – існує ймовірність, що пристрій в списку підтримуваних.
 5. У списку необхідно вибрати Superuser або SuperSU і клікнути на будь-яку кнопку. Спробуємо для початку Boromir. При відсутності результату слід вибрати іншу кнопку.
 6. При успішній процедурі рутірованія на екрані з’явиться вікно з зображенням смайла і повідомленням про успішність операції. Виконуємо перезавантаження пристрою для активації змін.

Ключовою перевагою даного методу є простота, доступність, зрозумілість процедури призначення рут прав. Недоліком є ​​обмеженість списку підтримуваних мобільних пристроїв. Якщо утиліта Framaroot не дозволила отримати необхідного результату, слід спробувати інші методи активації розширених прав.

Kingo Android Root

Відмінною рисою Kingo Android Root є можливість установки як на пристрій, так і на ПК. У простоті і наочності для цієї програми не поступається Framaroot. Для завантаження утиліти необхідно перейти на сайт розробників www.kingoapp.com. Підтримка і поширення програми виконується на безкоштовній основі.

Спочатку варто спробувати отримати розширені права при установці програми на пристрій. І тільки в разі невдалої спроби потрібно встановити утиліту на ПК або ноутбук і повторити спробу повторно.

Для початку процедури отримання прав, слід завантажити і запустити установку програми на Android-пристрої. На наступному етапі потрібно запустити утиліту і активувати процедуру отримання розширених прав, натиснувши на відповідну кнопку. Після цього потрібно небагато часу для завершення процесу. Перевірка установки і активації прав суперадміністратора виконуєтьсяпрограмою Root Checker, яку слід знайти в Google Play.

Другим методом застосування цього додатка є його інсталяція на ПК. Його ми рекомендуємо спробувати, якщо спроба отримання прав через утиліту на Android-пристрої завершилася невдало.

Покроково робота з додатком Kingo Android Root виглядає так:

 1. В налаштуваннях смартфона відкрийте меню «Про телефоні». Знайдіть «Номер збірки» і для активації доступу до меню розробника, клікніть кілька разів по цьому пункту меню, має з’явитися напис «Ви стали розробником». Поверніться в налаштування телефону і відкрийте з’явилося меню «Для розробників». У цьому розділі нам потрібно поставити галочку навпроти пункту «Налагодження по USB».
 2. Виконайте підключення телефону через USB кабель до ПК.
 3. Перевірте наявність доступу до інтернету, і дочекайтеся закінчення автоматичного оновлення драйверів для пристрою.
 4. Після завершення оновлення драйверів повинна відобразитися на екрані кнопка «ROOT», яку і слід натиснути для початку процедури отримання прав.
 5. При появі на екрані пристрою «Unlock Bootloader», натискаючи кнопки збільшення або зменшення гучності, виберіть Yes і для затвердження вибору швидко натисніть на кнопку харчування.
 6. Про закінчення операції отримання root прав повідомить поява кнопки «Finish».

Застосування утиліт Framaroot і Kingo Android Root дає можливість отримати root права на багатьох моделях телефонів і планшетів. Якщо спроба отримання прав суперадміністратора при використанні даних утиліт закінчилася невдачею, це говорить про необхідність пошуку інструкції безпосередньо під пристрій користувача.

Сьогодні ми розібрали, як отримати рут права на андроїд, витративши мінімальний час і зусилля. Сподіваємося, цей матеріал допоможе вам у вирішенні проблем з телефоном.

Ссылка на основную публикацию