Як організувати експорт і імпорт презентацій Документів Google

На даний момент автономна робота над презентаціями недоступна, оскільки технологія Gears сервісом поки (але тільки поки!) Не підтримується. А шкода – опція показу слайдів ой як придалася б, наприклад, менеджерам з продажу, котрі збираються в далеке селище нафтовиків. Адже Інтернет там навряд чи стане доступний раніше ніж через кілька десятиліть! Втім, не варто сумувати. На цей випадок у нашому розпорядженні завжди є можливість експорту в один із загальноприйнятих форматів – ppt (MS PowerPoint), txt, а також pdf.

Варто зауважити, що файл формату pdf при інших рівних умовах має найменший розмір, а тому саме в нього варто конвертувати презентацію, якщо питання про обсяг файлу стоїть особливо гостро (наприклад, в разі пересилання його поштою). Для експорту файлів виберіть пункт меню «Файл – Завантажити презентацію як», після чого документ обраного формату буде викачаний на ваш комп’ютер.

Сумніваюся, що ви будете користуватися можливістю імпорту презентацій часто – як правило, більшість з них мають досить короткий вік (хоча в моїй колекції є пара-трійка шедеврів з далекого 97-го …). Але якщо вам потрібно вставити в створюване вами творіння кілька слайдів з PowerPoint, то така можливість існує. Для цього достатньо натиснути правою клавішею миші в області сортувальника слайдів і вибрати в контекстному меню пункт «Імпортувати слайди (РРТ і т.д.)». На екрані виникне вікно, яке запропонує вставку сторонніх слайдів за допомогою двох простих кроків (рис. 4.18).

Крок перший. Необхідно визначитися з джерелом імпорту: це може бути як презентація в Документах Google, так і локальний файл на вашому комп’ютері у форматі PowerPoint. Виберіть щось одне – встановіть курсор на одній з онлайнових презентацій або, вибравши файл з локального списку, натисніть кнопку «Завантажити». На другому кроці система запропонує вибрати один або кілька слайдів для імпорту – їх мініатюрні зображення буде видно на екрані. Звичайно, доступна і посилання «Вибрати все слайди». Нарешті, після натискання кнопки «Імпортувати» зазначена вами частина слайдів буде додана до поточної презентації.

Автор сам швидше любитель створювати і проводити презентації, хоча крім них за своє професійне життя встиг зробити не один десяток різних доповідей. У той же час є люди, які професійно займаються навчанням того, як проводити видовищні виступи. Ще раз нагадаю, що саме в цій справі інструмент грає важливу, але далеко не вирішальну роль, оскільки успіх презентації в основному обумовлений особистістю доповідача, умінням донести свою основну думку до аудиторії, утримати її увагу і зробити так, щоб його історії хотілося слухати ще і ще.

Один з кращих у своїй справі – Дмитро Лазарєв, порадами якого я давно користуюся при створенні власних презентацій. У своєму блозі Дмитро абсолютно безкорисливо розкриває секрети презентаційного майстерності – як привернути увагу аудиторії, як перестати хвилюватися, як підтримувати потрібний темп, відповідати на каверзні питання і зберегти голос під час двогодинного доповіді (а це непросто – кажу з власного досвіду). Одна з найцінніших речей, наявних на сайті Дмитра, – 40-хвилинне відео з записом одного з його тренінгів. Там він, наочно демонструючи свої власні навички з управління аудиторією (а презентаційний коуч «продає» свої навички в ході кожного тренінгу! Цей швець просто зобов’язаний носити якісні чоботи!), Попутно ділиться з усіма охочими прикладами хороших презентацій.

Якщо ж одного відео вам буде недостатньо (а мені його дійсно не вистачило), то зовсім недавно у Дмитра вийшла книга «Презентація: Краще один раз побачити!», Яку варто прочитати кожному, хто стикається з необхідністю створювати презентації, за підсумками яких приймаються дійсно важливі рішення, Так, я говорив, що на тренінги Дмитра Лазарєва можна прийти і навчитися всьому в режимі «учень – тренер»? Якщо немає, то тепер кажу: ласкаво просимо на сайт, де можна ознайомитися з розкладом тренінгів, а також з великою кількістю цінних порад по роботі з презентаціями. Не варто сприймати написане в цьому розділі за рекламу. Просто посилання – найменше, чим я міг висловити подяку Дмитру за ті його поради, які зробили мої презентації в сто раз краще.

Ссылка на основную публикацию