Як оптимізувати реєстр Windows: видалити з нього помилкові і зайві дані, дефрагментувати і стиснути

Всім доброго часу!

Системний реєстр в Windows – це є велика база даних, в якій зберігаються параметри і настройки програми, профілі користувачів, налаштування і т.д. (Хоча на мій погляд, на сьогоднішній день, реєстр – це цілий мішок “милиць”, який більше потрібен для сумісності зі старим ПЗ. Але мова не про це …)

Як і в будь-якій базі даних, з часом (якщо її не чистити), в ній накопичується велика кількість «сміттєвих» даних: налаштування програм, які давно видалені, помилкові відомості, “порожні” рядки і т.д. Все це може позначатися на швидкодії Windows. Що цікаво: в самій Windows не передбачено інструменту для оптимізації реєстру (трохи дивує).

Нижче покажу кілька утиліт, які допоможуть вам “очистити” ці Авгієві стайні і зробити Windows більш чуйною. Думаю, багатьом це не завадить!

Перейдемо до справи …

Примітка: до речі, можливо вам стане в нагоді стаття про те, як увійти до реєстру (навіть в тому випадку, якщо він був заблокований) – 

оптимізація реєстру

спосіб №1

Reg Organizer

сайт: 

Відмінна багатофункціональна утиліта для приведення в порядок всієї системи в цілому (і системного реєстру зокрема). На мій скромний погляд, одна з кращих в своєму роді.

В її арсеналі є зручна експрес перевірка системи, яка відразу ж видасть кількість проблем і запропонує їх вирішити. Зазначу, що утиліта безкоштовна!

Однозначно рекомендую до ознайомлення.

Сканування системи за допомогою Reg Organizer | клікабельно

особливості:

  1. чистка реєстру: видалення помилкових рядків, старих “хвостів” від ігор і ПО;
  2. дефрагментація і стиснення реєстру;
  3. можливість редагувати реєстр в ручному режимі (важливо! тільки для досвідчених користувачів);
  4. є редактор авто-завантаження Windows;
  5. видалення “сміттєвих” файлів з Windows: тимчасові файли, ярлики, порожні каталоги і т.д .;
  6. є вбудований дєїнсталлятор: видалить навіть той софт, від якого не виходить “позбутися” звичайними способами;
  7. підтримується всіма популярними ОС Windows 7, 8, 10 (32/64 bits).

спосіб №2

Wise Registry Cleaner

сайт: 

Ця програма підкуповує своєю “простотою” і ефективністю. Після її установки і запуску, перед вами постане вікно всього з трьома вкладками: очищення, оптимізація, стиснення (ще є допомога, але її не вважаю). Для приведення в порядок реєстру: вам необхідно натиснути всього лише 2 кнопки – спочатку “Аналіз” (подивитися, що утиліта знайде), і друга “Оптимізація”. Просто, зрозуміло, лаконічно!

Wise Registry Cleaner – розділ оптимізації реєстру / Клікабельно

До речі, хочу відзначити, що Wise Registry Cleaner перед будь-якими своїми діями робить копію реєстру (про всяк випадок, бекап ніколи не зашкодить).

Також виділив би функцію зі стиснення системного реєстру і його дефрагментації. Після подібної комплексної оптимізації, нерідко прямо “відчуваєш” як Windows почала працювати трохи жвавіше …

З переваг: є автоматичний режим. У ньому утиліта буде запускатися в означений час, чистити і оптимізувати вашу систему. Дуже зручно в тих випадках, коли за ПК регулярно працюєте, а запускати вчасно “чистильника” – забуваєте …

Загалом, Wise Registry Cleaner залишає дуже приємні враження. Рекомендую “мати ярлик” цієї програми на робочому столі, і час від часу підчищати “огріхи” Windows.

Примітка: утиліта безкоштовна, підтримує російську, актуальна для Windows 7, 8, 10 (32/64 bits). За ефективністю очищення – одна з кращих в своєму сегменті.

PS

Раз вже ви зацікавилися оптимізацією реєстру, не можу не порекомендувати інструкцію по оптимізації ОС Windows 10 -. Матеріал статті допоможе підняти продуктивність вашої системи (в деяких випадках – суттєво!), Знизити кількість помилок, лагов і підвисань.

Ссылка на основную публикацию