Як оновити (перепрошити) BIOS на ноутбуці

BIOS – штука малопомітна (коли у вас нормально працює ноутбук), але при проблемах з нею може відняти купу часу! Взагалі, BIOS оновлювати потрібно тільки в крайніх випадках, коли дійсно це потрібно (наприклад, щоб BIOS почав підтримувати нове обладнання), а не просто тому, що з’явилася нова версія прошивки …

Оновлення BIOS – процес не складний, але вимагає акуратності і уважності. Якщо, щось зробити не так – ноутбук доведеться нести в сервісний центр. У цій статті я хочу зупинитися на основних аспектах процесу оновлення і всіх типових питаннях користувачів, які стикаються з цим вперше (тим більше, що моя попередня стаття орієнтована більше на ПК і дещо застаріла:.

До речі, оновлення BIOS може стати причиною у відмові гарантійного обслуговування обладнання. Крім того, при цій процедурі (якщо ви помилитеся) ви можете привести ноутбук до поломки, яку можна буде виправити тільки в сервісному центрі. Все що описано в статті далі – робите на свій страх і ризик …

Важливі замітки при оновленні BIOS:

  • завантажувати нові версії BIOS можна тільки з офіційного сайту виробника вашого обладнання (підкреслюю: ТІЛЬКИ з офіційного сайту), причому, звертайте увагу на версію прошивки, а так само на те, що вона дає. Якщо серед переваг немає нічого нового для вас, і ваш ноутбук працює нормально – відмовтеся від обновки;
  • при оновленні BIOS підключіть ноутбук до живлення від мережі і не відключайте його від неї до повної перепрошивки. Так само сам процес оновлення краще провести пізно ввечері (з особистого досвіду

    ), Коли ризик відключення живлення і стрибків напруги буде мінімальний (тобто ніхто не буде свердлити, працювати з перфоратором, зварювальним устаткуванням і т.д.);

  • не натискайте жодних клавіш в процесі перепрошивки (і взагалі, нічого не робіть з ноутбуком в цей час);
  • якщо будете використовувати флешку для поновлення – обов’язково попередньо перевірте її: якщо були випадки, що флешка в процесі роботи ставала «невидимої», якісь помилки та ін. – її для перепрошивки вибирати ВКРАЙ не рекомендується (виберіть ту, з якої 100% не було раніше проблем);
  • приєднувати і не відключайте ніяке обладнання в процесі перепрошивки (наприклад, не вставляйте в USB інші флешки, принтера та ін.).

Процес оновлення BIOS (основні кроки)

на прикладі ноутбука Dell Inspiron 15R 5537

Весь процес, як мені здається, зручно розглядати, описуючи кожен крок, проводячи скріншоти з поясненнями та ін.

1. Завантаження нової версії BIOS

Завантажувати нову версію BIOS потрібно з офіційного сайту (обговоренню не підлягає

). У моєму випадку: на сайті www.dell.com через пошук я знайшов драйвера і поновлення для свого ноутбука. Файл для оновлення BIOS вдає із себе звичайний EXE-файл (який завжди використовується для установки звичайних програм) і важив приблизно 12 Мб (див. Рис. 1).

До речі, файли для оновлення BIOS не народжуються щотижня. Вихід нової прошивки раз в пів-року – рік (а то і рідше), це звичайні явище. Тому, не дивуйтеся, якщо для вашого ноутбука «нова» прошивка буде значитися досить старою датою …

2. Як дізнатися яка версія BIOS у вас на ноутбуці?

Припустимо, ви бачите на сайті виробника нову версію прошивки, і вона рекомендована до встановлення. Але ви не знаєте, яка версія у вас встановлена ​​в даний час. Дізнатися версію BIOS – дуже просто.

Зайдіть в меню ПУСК (для Windows 7), або натисніть поєднання клавіш WIN + R (для Windows 8, 10) – в рядку виконати введіть команду MSINFO32 і натисніть ENTER.

Повинно з’явитися вікно з параметрами вашого комп’ютера, в якому і буде вказана версія BIOS.

3. Запуск процесу оновлення BIOS

Після того, як файл був викачаний і рішення про оновлення прийнято – запускайте виконуваний файл (рекомендую це робити пізно ввечері, причину вказував на початку статті).

Програма ще раз вас попередить про те, що в процесі оновлення:

  • – не можна переводити систему в режим гібернації, сплячого режиму та ін .;
  • – не можна запускати інші програми;
  • – не було натиснуто кнопку харчування, не блокувати систему, не вставляти нові пристрої USB (не відключати вже підключені).

Якщо ви погоджуєтеся з усіма «не можна» – натискаєте кнопку «OK» для початку запуску процесу оновлення. На екрані з’явиться вікно з процесом завантаження нової прошивки (як на рис. 5).

Далі ваш ноутбук піде на перезавантаження, після якої ви побачите безпосередньо сам процес оновлення BIOS (найважливіші 1-2 хвилини, см. рис. 6).

До речі, багато користувачів лякаються одного моменту: в цей момент кулери починають працювати на максимум своїх можливостей, що викликає досить сильний шум. Деякі користувачі лякаються що зробили щось не так і вимикають ноутбук – НІ В ЯКОМУ РАЗІ так не робіть. Просто дочекайтеся закінчення процесу оновлення, ноутбук далі сам автоматично перезавантажиться і шум від кулерів пропаде.

Якщо все пройшло добре – то ноутбук завантажить встановлену версію Windows в звичайному режимі: нічого нового «на око» ви не побачите, все буде працювати як і до цього. Тільки версія прошивки тепер буде більш новіше (і, наприклад, підтримувати нове обладнання – до речі, це найчастіша причина установки нової версії прошивки).

Ссылка на основную публикацию