Як оновити DirectX на Windows 10 до останньої версії вручну

Навіть у Вікіпедії написано, що оновлення DirectX 12 вийшло разом з операційною системою Windows 10. Але хто-небудь з нас намагався завантажити директ вручну? Проте інтернет сповнений метушні з цього приводу. У пошукових системах запитують: як встановити DirectX 12, звідки краще качати і де взяти безкоштовно? Набір бібліотек для графічного прискорювача і мультимедіа все життя поширювався фірмою Майкрософт, в тому числі через Microsoft Download Center, абсолютно таємно і без справляння за це будь-якої плати. Ось чому мало кого повинен цікавити питання про те, як оновити DirectX на Windows 10.

Але люди все одно продовжують шукати «download directx 12». У самій Майкрософт на цей рахунок говорять, що система оновиться автоматично. Простіше кажучи, вони не хочуть зв’язуватися з цією темою. Як би там не було, завжди можна було перевірити поточну версію на комп’ютері, викликавши діалог DX, а також завантажити веб-установник для бібліотек.

Навіщо потрібні поновлення

Графіку важко будувати через центральний процесор. Якщо намагатися поставити йому команди ассемблерного коду, то не вийде зафарбувати навіть прямокутник в центрі великого екрану настільки швидко, щоб око не вловив рух. Тому в IBM PC швидко стали впроваджуватися 3D-прискорювачі замість графічних адаптерів. Завданням таких плат стало виключно побудова зображення. В результаті процесор міг давати тільки загальні команди, а все інше виконував графічний прискорювач:

  • будував тіні за допомогою шейдеров;
  • накладав текстури;
  • виконував переміщення камери.

І ось процесор просто говорить – зроби крок вліво, а прискорювач будує віртуальний світ і проводить рендеринг. Згодом комп’ютерні ігри ускладнювалися, картинка все більше наближалася до реальності, і виникла потреба в потужних засобах. Це викликало еволюції «заліза» і з часом зажадало введення нових команд обробки. Якийсь час процесори були позбавлені цих турбот, але покоління 2016 року повернулися до старої теми. Так наприклад, Intel Skylake має вбудоване графічне ядро, що підтримує DirectX 12 для Windows 10 (64 bit).

Спеціальний чіпсет материнської плати доповнює ці можливості, і ось – вже можна гратися в сучасну стрілялку, що не набуваючи навіть графічного прискорювача в вигляді окремої плати. Але кому це потрібно? Короткий аналіз показав, що виробники ігор не поспішають впроваджувати нові команди в свій код. Перехід на сучасну елементну базу вимагає чималих вкладень, а адміністрація на перше місце ставить можливість заробити. Так, наприклад, CS: GO досі сидить на древньої дев’ятої версії (з підтримкою 64-бітних команд).

Звертає на себе увагу той факт, що бібліотека також займається і обробкою звуку, даючи додатком повний набір мультимедіа функцій. Але ми обмовилися, що розробники не поспішають оновити код в страху втратити клієнтів. Однак хтось же повинен і штовхати паровоз? Перш за все, це Майкрософт. Вони поспішають всіх перевести на десятий поверх, щоб позбутися від контрафактних копій своєї системи. Нова оболонка відмовляється встановлюватися в багатьох випадках через неправильне ключа продукту. Ще жорсткіше підхід до активації.

Але оскільки виробники ігор не хочуть самі по собі оновлюватися до 12 версії, Майкрософт використовує політику батога і пряника:

  1. Кнут переважно дістався рядовим користувачам у вигляді відмови від підтримки старих версій Віндоус пізніше певного року. Це стимул нам оновитися.
  2. Що стосується виробників ігор, то їм намагаються показати, як добре новий дванадцятий пакет директ виконує свої функції, будує зображення, швидко змінює віртуальну реальність. Крім того, не виключена система відкатів, коли за перехід на свіжий DirectX іграшки отримують якісь поблажки в світі електроніки та інформації.

Download

Не ведіться на численні пропозиції «download DirectX 12». Веб-завантажувач доступний тільки на офіційному сайті компанії. Раніше надавалися автономні пакети, але, починаючи з 11.2, їх прибрали. Набирайте в пошуковику запит site: microsoft.com download dx12, і вперед!

Які ігри підтримують і як поставити

Щоб почати метушитися, потрібно зрозуміти, навіщо це все взагалі потрібно. Якщо пакета DirectX 11 для Windows вистачає позаочі, що нам може дати наступне покоління? Веб-завантажувач доступний на офіційному сайті компанії. На листопад 2016 року посилання виглядає так: microsoft.com/ru-ru/Download/confirmation.aspx?id=35. Після запуску програми dxwebsetup.exe вона підтягне з Інтернету всі відсутні компоненти. Тобто дістати пакет не складно, але навіщо?

У типовому вікні установника нам спробують втюхати пошукову панель Бінг. Ці дві компанії дуже дружні і випустили спільно чимало проектів, як наприклад, мережеві API для перекладу іноземних мов. Скоро Майкрософт зможе гідно конкурувати з Google.

Після запуску пройшло кілька секунд і вікно повідомило про те, що найсвіжіша версія вже стоїть. Що повністю відповідає дійсності. Пакет дванадцять покладена тільки на Windows 10 за умови, що бібліотеки підтримуються процесором або графічним прискорювачем, перелік яких можна знайти за адресою ru.wikipedia.org/wiki/Direct3D_12. Нас же більше все-таки цікавить питання – навіщо? Навіщо потрібно витрачатися?

Випуск окремої DirectX для Windows 10 був анонсований 20 березня 2014 року. Негайно в мережі почали створюватися списки новітніх геймів, які працюють з урахуванням нових інструкцій. Ось деякі з них:

  • Gear of War. Це дітище Epic Games в її репертуарі. Той, хто грав в квейк, вже приблизно розуміє, про що йде мова. Але сюжетна лінія і новий движок, звичайно, найголовніше, чим можливість просто постріляти. Скрін з каналу GAMES CLUB.
  • Квантовий розлом адаптований і для ПК. Сюжет шутера розгортається навколо інституту, що займається дослідженнями в області часу. Скрін з каналу журналу Ігроманія.
  • Battlefield Традиційне продовження сімейства Doom. Час дії перенесено в період I світової війни. Скрін з каналу VVARning Schemov.

При огляді переліку системних вимог не потрібно забувати, що деякі движки підтримують як одинадцяту версію, так і дванадцяту. Що стосується Gear of War, це пакет, що вимагають повних інновацій. Не забувайте, що бібліотеки Майкрософт вже встигли наплодити три гілки, тому уважно вибирайте, який DirectX потрібен з дванадцятьох. Спеціалізовані огляди називають останнє оновлення від Біллі Гейтса не більше, ніж маркетинговим трюком і наводять результати вимірювань параметрів продуктивності на різних платформах для великого переліку ігор. Однак, нагадаємо, деякі свіжі розробки не будуть працювати ніде, крім Windows 10 (і фірмових платформ, на зразок XBox).

Як дізнатися поточну версію

Перш, ніж затівати оновлення, потрібно переконатися в тому, що в системі вже не стоїть остання версія. Встановлений пакет не буде повідомляти користувача про свою присутність. Викликаємо інструмент Виконати натисканням Win + R.

Ссылка на основную публикацию