Як оновити BIOS на ноутбуці – докладна інструкція

Однією з основних рекомендацій, що даються фахівцями користувачам ноутбуків – це регулярне оновлення BIOS. Досить вузький те коло власників пристроїв, які обізнані з тим, що таке BIOS і навіщо потрібно його оновлювати. Причиною такої необізнаності є те, що робота для користувача побудована на експлуатації графічного інтерфейсу операційної системи, але BIOS є глибинним набором програмних компонентів, без яких ОС ні то, що працювати, не змогла б навіть встановитися на комп’ютер. Від актуальності версії даного програмного пакета залежить те, наскільки ефективно будуть функціонувати базові функції, необхідні для запуску ОС. Далі в статті мова піде про те, як оновити BIOS на ноутбуці, враховуючи базові дії і ті, що будуть змінюватися через особливості виробника.

BIOS є базовою системою введення-виведення інформації. Він грає роль посередника, пов’язуючи між собою будь-яку операційну систему і базові компоненти портативного комп’ютера. Фактично це набір програмних елементів, в яких можуть зустрітися помилки / неполадки, що викликають непрацездатність портативного комп’ютера. Може знадобитися оновлення, що усуває ці неполадки. У деяких випадках більш нова версія BIOS підтримує більше число технічних компонентів.

Можливості БІОСа комп’ютера

Конфігурація BIOS передбачає наступні можливості, якими може скористатися власник портативного комп’ютера:

 • оптимізувати роботу системи можна, якщо внести певні зміни, спрямовані на зниження його нагріву, підвищення продуктивності або зменшення витрат електроенергії;
 • через boot-розділ можна встановити порядок завантаження підключених пристроїв, що вкрай важливо при установці Windows і іншого софта (дуже важливо, якщо ПО повинно бути запущено раніше завантаження ОС або створити віртуальний простір, що заміняє звичний графічний інтерфейс (звична назва – завантажувальний диск або флешка) ).

Запуск BIOS на ноутбуках різних моделей

Сам по собі BIOS починає працювати вже при старті ноутбука, але внести різні настройки або зробити його апдейт можна лише через спеціальний графічний інтерфейс, доступ до якого також можна отримати лише на початку запуску системи.

Зазвичай інформація про те, яка комбінація клавіш приводить до запуску BIOS, вказується на 1-2 зображенні, що виводиться при запуску. Якщо ж такої немає, то слід орієнтуватися на наступні комбінації (для певної моделі) або можете прочитати статтю про те, як зайти на БІОС і завантажиться з флешки:

Варто пам’ятати, що використовувати дані клавіші необхідно при перезавантаженні або включенні комп’ютера. Розглянемо способи апдейта для найпопулярніших моделей від брендових виробників.

Як оновити біос на ноутбуці Asus

Розглянемо процедуру поновлення для моделі Asus B9440UA, зробивши перехід з 201 до 301 версії БІОС:

 1. Останні пакети для поновлення БІОС можна завантажити з офіційного сайту виробника ASUS (http://www.asus.com/ru/support/).
 2. У пошуковому рядку сайту необхідно ввести зазначену вище модель ноутбука, або будь-яку іншу (подивитися можна на корпусі ноутбука, якщо власнику невідомі інші способи визначення цього значення).
 3. Потім слід вибрати пункт «Драйвери та Програми», вказавши параметри встановленої ОС і перейшовши до пункту «BIOS» скачати останній пакет оновлень.
 4. Скачаний архів необхідно розпакувати, помістивши на USB накопичувач.
 5. Потім, як було описано вище, необхідно зайти в BIOS, вибравши розділ розширеної конфігурації «Advanced Mode».
 6. У зазначеному розділі слід перейти до пункту «ASUS EZ Flash 3 Utility».
 7. У цьому пункті можна перейти до одного з підключених накопичувачів (внутрішній або зовнішній).
 8. Потім слід вибрати потрібний нам файл, підтвердивши факт того, що апдейт буде здійснюватися саме через нього.
 9. Вся процедура займає близько 2 хвилин, після чого система перезавантажиться. Можна буде приступати до роботи на платформі оновленого БІОС.

Як оновити біос на ноутбуці HP

Виробник Hewlett-Packard подбав про своїх покупців – оновлення впроваджується в систему без перезавантажень і складних маніпуляцій. Досить слідувати інструкції:

 1. Спочатку варто перейти на сторінку пошуку офіційних драйверів: https://support.hp.com/ua-ru/drivers.
 2. Потім потрібно перейти на сторінку конкретної моделі, ввівши код (на задній кришці корпусу) або точну назву в пошуковий рядок.
 3. На наступній сторінці вказуємо версію ОС, встановленої на вибраному пристрої.
 4. У запропонованому списку завантажуваних матеріалів необхідно вибрати БІОС і отримати останній пакет оновлень.
 5. Пакет оновлень в даному випадку виглядає як звичайний Встановлене файл, який можна запустити, але з низкою умов: ноутбук повинен бути в змозі зарядки (робота через батарею може бути аварійно перервана), будь-які програми, антивірусне забезпечення, фаєрволи і т.д. слід відключити.
 6. Далі запускаємо файл, слідуємо інструкції і перезавантажуємо ноутбук для продовження роботи з новим БІОС.

Як оновити біос на ноутбуці Acer

Щоб оновити БІОС на ноутбуці Acer Aspire необхідно діяти за аналогією з попередніми інструкціями:

 1. Посилання на офіційну сторінку пошуку пристроїв від виробника Acer Aspire: https://www.acer.com/ac/ru/RU/content/support.
 2. Підібравши потрібний пристрій і версію ОС, переходимо до меню завантаження:
 3. Перейшовши на сторінку завантаження необхідно вибрати новішу версію BIOS і завантажити файли оновлення.
 4. Установка оновлень на Acer Spire проводиться за аналогією з пристроями від HP. Необхідно дотримуватися інструкцій автоматичного інсталятора, а після перезавантажити пристрій.

Як оновити біос на ноутбуці Lenovo

Знову типова інструкція, оскільки Lenovo також надають своїм покупцям стандартний інсталятор для установки оновленої версії BIOS:

 1. Переходимо на support.lenovo.com і в рядку пошуку знаходимо свій пристрій.
 2. Після цього переходимо до розділу завантаження драйверів і ПО, де встановлюємо в фільтр пошуку потрібні значення ОС і бажаної категорії файлів для скачування.
 3. Потім завантажуємо знайдені для поновлення файли.
 4. Виконуємо установку за інструкцією автоматичного інсталятора, а потім перезавантажуємо пристрій.

Нюанси установки оновлень

Перш ніж оновити БІОС необхідно знати ряд нюансів:

 • завжди потрібно вибирати останню версію оновлення, адже проблеми, що виникли в роботі певних пристроїв можна усунути за допомогою установки версії на порядок вище і не більше (визначення поточної версії буде розглянуто далі);
 • якщо оновлення необхідно для відновлення роботи ноутбука (доступ до робочого столу ОС відсутня), то використовувати стандартний інсталятор можна лише після того, як буде відновлено доступ через завантажувальну флешку або диск (традиційний варіант – Windows Live CD або аналоги).

Перевірка версії БІОС

Перевірка може бути виконана двома основними способами:

 1. Необхідно просто зайти в графічний інтерфейс при початку запуску пристрою і знайти потрібну інформацію в головному меню.
 2. У Windows досить використовувати комбінацію клавіш «Win» + «R» і ввести фразу
  msinfo32.
 3. У вікні, слід вибрати підпункт «Відомості про систему», а там вивчити потрібний пункт.

Після отримання даного значення можна приступати до оновлення тим способом, який описаний для пристроїв конкретного виробника.

Оновлення БІОС – це не складний процес, але він вимагає певної уважності від користувача. Тільки в разі дотримання основних інструкцій можна домогтися бажаного результату: усунути основні проблеми, що виникли через старіння його версії. Кращого всього дану процедуру довірити фахівцеві, який зможе провести діагностику і зрозуміти, чи дійсно BIOS є причиною непрацездатності певних компонентів ОС.

Ссылка на основную публикацию