Як оновити БІОС на материнській платі | mysitem.ru

BIOS є найважливішим компонентом будь-якого комп’ютера, що дозволяє змінити параметри обладнання без запуску Windows.

Як відомо, БІОС має безліч функцій, і просунуті користувачі, як правило шукають можливість оновити БІОС материнської плати для отримання доступу до нових функцій. Оновлення БІОС може бути кілька складна процедура, тому сьогодні ми збираємося показати вам, як прошити BIOS на Windows 10.

Навіщо оновлювати материнську плату

Перепрограмування BIOS є складна процедура, і якщо ви не будете виконувати його правильно, ви можете завдати серйозної шкоди вашому комп’ютеру. Основна проблема з BIOS є те, що він знаходиться на чіпі на вашій материнській платі і якщо процес оновлення піде не так, ви не зможете запустити Windows. Якщо ви не є досвідченим користувачем, але з’явилися проблеми з обладнанням, і не бачите іншого способу виправити, як тільки оновити БІОС.

Щоб виконати оновлення BIOS успішно ви повинні бути впевнені в тому, що процес оновлення не повинен перерватися від втрати харчування або несподіваного завершення роботи. Якщо це станеться, процес оновлення BIOS не вийде, і ви, швидше за все отримаєте пошкодження вашої материнської плати. Щоб уникнути будь – яких проблем, не забудьте підключити ноутбук безпосередньо до електричної розетки або використовувати ДБЖ для настільного комп’ютера.

Хоча оновлення BIOS може бути потенційно небезпечним, є певні переваги після оновлення BIOS. Може виникнути необхідність оновити BIOS приносить підтримку нових апаратних засобів, таких як підтримка нових процесорів. Ще однією перевагою поновлення BIOS, є поліпшена стабільність і нові функції, такі як розгін.

Якщо ви не бачите причини зберегти ваш BIOS до теперішнього часу, особливо тому, що неправильне оновлення BIOS може привести до багатьох інших проблем, то рекомендується оновити BIOS. Є кілька способів, щоб оновити свій BIOS, і сьогодні ми збираємося показати вам, як це зробити.

Версія БІОС материнської плати

Перед тим, як оновити BIOS, вам потрібно дізнатися, скільки разів БІОС ви використовуєте. Найпростіший спосіб зробити це, викликати вікно Виконати клавішами Win + R і ввести слово “msinfo32”. Ок.

 У вікні Відомості про систему, ви побачите всі дані про комп’ютер, в тому числі про версії БІОС.

Оновлення БІОС материнської плати через флешку

Після виявлення версії BIOS, якій ви використовуєте, вам необхідно завантажити нову версію з сайту виробника вашої материнської плати. Перейдіть в розділ Підтримка і виберіть модель материнської плати. У моєму випадку, це оновлення материнської плати Gigabyte через флешку:

Будьте впевнені, що завантажуєте оновлення BIOS для точної моделі материнської плати, яку ви використовуєте. Використання несправного версії BIOS на материнській платі може привести до пошкодження. Скачайте і витягніть архів. Файли з оновленням БІОС, необхідно скинути на флешку, щоб продовжити.

Тепер вам потрібно підключити флеш – накопичувач USB до комп’ютера і доступу до прошивці BIOS. Увійдіть в BIOS. Ви можете отримати доступ до BIOS під час завантаження, натиснувши на відповідну кнопку. У більшості випадків, це DEL, стежте за повідомленням при завантаженні системи, яка клавіша відповідає за вхід в режим налаштування БІОС.

Після введення BIOS знайдіть варіант поновлення BIOS і виберіть його. Тепер вам потрібно вибрати оновлення BIOS з вашої USB флеш-диска і чекайте закінчення процесу.

Програми для поновлення БІОС

Ви можете розглянути можливість використання додатків на базі Windows. Багато виробників материнських плат мають додаток поновлення BIOS. Виробники материнських плат часто рекомендують кращий метод для оновлення BIOS, так що не забудьте використовувати цей метод.

  • ASUS – Улита ASUS BIOS Live Update:
  • MSI – MSI LiveUpdate:
  • Gigabyte – програма APPCenter:.

Як оновити біос Gigabyte

Для поновлення материнської плати gigabyte, необхідно завантажити останню версію прошивки і розпакувати архів. Як завантажити і підготувати файли оновлення, ми розбирали вище.

Відкрийте APPCenter і натисніть розділ @BIOS.

У розділі Update from File вкажіть шлях до розпакованої раніше прошивці. Натисніть Наступний. Прочитайте Попередження. Якщо ви не передумали оновити БІОС, натисніть Ок.

Далі буде запропоновано зробити резервну копію поточної прошивки. Якщо сумніваєтеся – Збережіть, вказавши місце на жорсткому диску.

Далі система автоматично збереже копію вашої прошивки BIOS і встановить оновлення БІОС Gigabyte.

Оновлення BIOS не складний процес, але це може бути потенційно небезпечним, тому будьте обережні, якщо ви вирішили оновити BIOS. Багато інструменти оновлення BIOS дадуть вам можливість зберегти резервну копію поточної BIOS, так що не забудьте використовувати цю функцію.Еслі у вас виникли апаратні проблеми і єдиним рішенням є оновити BIOS, уважно прочитайте інструкцію з експлуатації вашої материнської плати, щоб побачити, як оновити BIOS правильно .

Ссылка на основную публикацию