Як оновити біос (BIOS)

У цій статті ми розповімо як оновити біос (BIOS) на комп’ютері або ноутбуці. Управління апаратними складовими Вашого ПК займається програма, що має назву BIOS. Це програма, яка інстальована в постійний запам’ятовуючий пристрій і поставляється разом з материнською платою.
БІОС відповідає за коректну роботу всіх складових системного блоку: відеокарти, ОЗУ, вінчестерів і так далі. У перші миті після включення комп’ютера відбувається завантаження саме цієї програми, яка отримує управління системою. BIOS проводить всі важливі тести обладнання та в тому випадку, якщо проблем не виявлено, дозволяє завантаження системи.
БІОС, як і будь-яке програмне забезпечення, на ранніх версіях мають деяку кількість багів і недоліків, які розробники поступово усувають випускаючи нові оновлення. Ці дії спрямовані на те, щоб ПО якнайкраще справлялася зі своїм завданням.
Перш ніж приступати до процесу оновлення BIOS Вам важливо знати що ця процедура може завдати шкоди вашому ПК. Виконувати цю дію варто тільки при гострій потребі так як за вісімдесят відсотках випадків оновлення програмного забезпечення для Вашої материнки чи будуть помітні.
Якщо Ви все ж зважилися на цей крок, то нижче зможете дізнатися відповідь на питання «як оновити БІОС».
Перше, на що варто звертати свою увагу це те, що кожен виробник материнських плат (AsRock, ASUS, Acer, DELL, HP, Samsung, Toshiba, Lenovo, Gigabyte, MSI, Intel) Розробляє свою власну версію програми, завантажувати яку необхідно тільки на офіційному сайті розробника. Всі інші джерела занадто не надійні в даному питанні. Сама процедуру поновлення можна зробити двома способами: працюючи в DOS і безпосередньо з Windows. Далі по кожному з них докладніше.

Оновлення BIOS з DOS

Насамперед на сайті виробника скачайте актуальну версію БІОС для установки з MS-DOS. Там же знайдіть програму-інсталятор, яка по суті і оновить Вам БІОС. Наступним кроком потрібно відформатувати дискету і зробити її завантажувальної. Запишіть на дискету файли оновлення та утиліту для установки. Перезавантажте свій ПК і виставите в Біосе завантаження з дискети. Найчастіше це робиться в такий спосіб: вибираєте вкладку “BOOT“, Відшукайте пункт”First boot devise“І переведіть його в положення”floppy“І зберігаєте зміни.

Тепер вставляєте дискету в магнітний дисковод і перезавантажувати комп’ютер. У вас повинен завантажитися DOS, в командному рядку якого необхідно вписати назви файлів установника і оновлень.

Оновлення BIOS з Windows

Цей спосіб на багато простіше і зручніше. Все що Вам потрібно, це завантажити на сайті виробника вашої материнської плати утиліту, за допомогою якої Ви без особливих зусиль зможете оновити БІОС безпосередньо з Windows. Більш того, на сьогоднішній день такі утиліти можуть самі скачати актуальну версію програмного забезпечення через інтернет, все що від Вас буде потрібно зробити це ввести модель і марку вашої мат. плати. Як бачите спосіб цей набагато сучасніше.
Яким би із способів ви не скористалися, найкраще підключити ПК до джерела безперебійного живлення, так як в разі відключення електроенергії Ви не тільки не завершите оновлення але і ризикуєте не запустити комп’ютер при наступних спробах його включення.
На цьому все. У даній статті ми розглянули основні способи як оновити BIOS.

Ссылка на основную публикацию