Як охолодити ноутбук в домашніх умовах: кращі способи!

Всіх вітаю, друзі! Сьогодні буде розкрита тема «як охолодити ноутбук в домашніх умовах». Як відомо, на світовому ринку комп’ютерний пристроїв ноутбук займає одну з лідируючих позицій. Виводить його в лідери продажів компактність. Цей портативний комп’ютер можна використовувати вдома, на вулиці, на роботі і в багатьох інших місцях. Однак це тільки з одного боку здається таким простим і зручним. Якщо поглянути на ноутбук з іншого боку ми бачимо, що він складається з простого, часто дуже тонкого корпусу, під яким повинна поміститися вся складова сучасного та багатофункціонального комп’ютера. Так, це здається не таким вже й складним, адже щорічно на ринку з’являються і телефони, багатьом не поступаються комп’ютера. Основною проблемою цього пристрою є його перегрів.

Так, з цією проблемою боротися не так то й просто, але і виникає вона не відразу. Коли ноутбук зовсім новий і використовується за прямим його призначенням, проблем він приносити своєму господареві не буде. Однак вже через пів року або рік комп’ютер почне «вередувати» перегрівом нутрощів. Якщо не звертати на це увагу, то наслідки можуть бути плачевними. Материнська плата просто не витримає перегріву і згорить.

Отже, не потрібно нехтувати цим, досить болючим питанням. Краще бути напоготові і стежити за своїм комп’ютером, і тоді він прослужить вам ще багато років. У цій статті я з вами поділюся способами охолодження ноутбука.

Як охолодити ноутбук в домашніх умовах? – Причини перегріву ноутбука

В першу чергу давайте дізнаємося, чому ноутбук може нагріватися. Насправді причин цього може бути багато, але я розкрию вам найпоширеніші.

  • Першою і найпопулярнішою причиною перегріву є пил. Так, багато хто з вас «фиркнуть» і скажуть «Так, що пил взагалі може зробити комп’ютера?». Не потрібно так сильно помилятися. Пил накопичується в ноутбуці тижнями, місяцями і навіть роками. Вона проникає всюди і завжди. Якщо в системному блоці комп’ютера для чищення материнської плати вам буде потрібно зняти тільки бічну панель, то подивіться на ноутбук. Розібрати його не так то й просто. До того ж корпус девайса добре скручений і має безліч прихованих «підступів», з якими можна зіткнутися при розбиранні. Так його потрібно буде ще й зібрати, а на це піде не 10 хвилин.
  • Наступною причиною перегріву може бути сама система охолодження. Нерідко вона працює не досить ефективно, як нам хотілося б. Крім того, про проблеми цієї системи можна буде дізнатися тільки після покупки ноутбука і неодноразової перевірці роботою. На щастя, не всі моделі оснащені слабкою системою охолодження.
  • Ще однією з причин може бути неправильне використання гаджета. Багато з нас часто беруть комп’ютер туди, де він просто працювати довго не зможе через досить високу температуру.
  • Несправність системи охолодження теж є однією з причин перегріву. Якщо такий дефект виявився при роботі, то ноутбук необхідно віднести (по гарантії) назад в магазин. Якщо гарантійний термін підійшов до кінця, то допоможе вам позбавитися від проблеми тільки майстерня.

охолоджуємо самі

Якщо ви зіткнулися з проблемами перегріву нутрощів, то від них можна позбутися і самому. Часто буває, що перегрів супроводжується збоями в роботі, відключенням і «не бажанням» включатися. Привести до тями девайс можна і самостійно, проте до повноцінного позбавлення від перегріву це все ж, навряд чи приведе. Отже, розберемо найдієвіші способи.

  • Система охолодження відбувається за допомогою циркуляції повітря. Він потрапляє в нижню область ноутбука, а виходить збоку. Щоб не збити це сталість найкраще поставити девайс на стіл. Так повітря буде просочуватися в нижню панель пристрою. Не рекомендується класти ноутбук на диван, або як багато хто робить, брати його з собою в ліжко. М’які тканини повністю закупорюють дно, а повітрю потрапляти в пристрій стає складніше.

  • Для кращого охолодження ноутбука можна використовувати книгу, невеликий брусок або щось подібне. Підкладіть що-небудь з цього під нижню задню панель. Таким чином, пристрій виявиться трохи піднесено. Повітря буде краще циркулювати, а пристрій перестане сильно нагріватися.

  • У комп’ютерних магазинах віднедавна можна зустріти спеціальні підставки з невеликими міні-вентиляторами, які додатково зможуть охолоджувати комп’ютер. Вони зроблені у вигляді незграбною сітки. Принцип роботи від USB-входу. Середня вартість такого пристосування коливається в районі 1000 гривень. Якщо у вас руки ростуть з того місця, то подібну підставку можна зробити і самостійно.

  • Отже, перейшли до більш трудомісткого способу охолодження – чищенні ноутбука від пилу. Як говорилося про це вище, цим самому краще не займатися. Якщо ж ви взялися за це, то пам’ятайте, що при розбиранні пристрою вам потрібна обережність, як і при складанні. Якщо ж ви перебуваєте на гарантії, то робити вам всередині пристрою взагалі нічого.
  • Останнім радою може стати тільки одне. Якщо всі вищеописані рекомендації вам не допомогли, то це дефект охолоджувальної системи. В цьому випадку потрібно звернутися до фахівця.

висновок

Тепер ви знаєте, як охолодити ноутбук в домашніх умовах. Так, перегрів комп’ютера завжди був проблемою. Він може виникати від багатьох факторів, включаючи «важкі» ігри, програми, постійну роботу і т.д. Пам’ятайте, будь-який комп’ютер теж повинен відпочивати. Не варто його ганяти з ранку до ночі. Якщо один з моїх порад вам все ж допоміг, то значить, ви все зробили правильно, придивившись до рекомендації.

Ссылка на основную публикацию