Як очистити систему охолодження процесора від пилу

Персональний комп’ютер, мабуть, найскладніша обчислювальна техніка доступна звичайному користувачеві.

Усередині системного блоку розташовується безліч деталей, кожна з яких виконує ту чи іншу функцію. обробляє графічні дані, звукова карта, перетворює цифровий сигнал в аналоговий, а жорсткий диск зберігає накопичені користувачем дані.

Порівнюючи персональний комп’ютер з організмом людини, можна назвати процесор його серцем, адже саме завдяки йому виробляється більшість обчислень на ПК.

Від продуктивності відеокарти залежить плавність роботи ігор, від оперативної пам’яті, кількість запущених програм, а від процесора залежить швидкість роботи комп’ютера в цілому. Відтворення відео, швидкість відкриття додатків навіть переміщення по браузеру або провіднику, так чи інакше, пов’язане з продуктивністю процесора.

Багато хто помічає, що з часом, комп’ютер починає працювати повільніше. Відкриваючи диспетчер задач, користувач бачить, що навіть при незначному навантаженні, процесор завантажується на 100%, а його температура просто зашкалює.

Одною з причин такої поведінки процесора є забруднення вентилятора (кулера) і радіатора процесора. У цьому матеріалі розглянемо, як самостійно очистити систему охолодження від пилу.

Причини засмічення системи охолодження

Системний блок влаштований так, що за день через його корпус проходить неймовірна кількість повітря, разом з яким трапляються і частинки пилу. Повітря проходить далі, в той час як пил осідає на поверхні кулера і радіатора.

Засмічене охолодження не в змозі як слід відводити тепло від процесора, в результаті, нанесена між радіатором і процесором термопаста починає висихати, що призводить до ще більших перегрівів.

Демонтаж системи охолодження процесора

Для початку слід вимкнути комп’ютер і від’єднати від системного блоку всі дроти. Потім, від’єднується ліва кришка корпусу, за якою розташовується материнська плата (МП).

На материнській платі одразу можна побачити вентилятор, встановленим на радіаторі. Це і є охолодження процесора.

Від системи охолодження відходить один кабель, що підключається до материнської плати, його необхідно висмикнути. Потім, з однієї зі сторін радіатора слід звести важіль, який від’єднує всю конструкцію.

Очищення системи охолодження

На поверхні кулера знаходяться чотири шурупа, які необхідно викрутити, після чого вентилятор від’єднується від металевої конструкції і може бути ретельно очищений щіткою.

Що стосується радіатора, його можна сміливо вимити під струменем гарячої води, після чого протерти ганчіркою і дочекатися поки деталь висохне.

Підготовка до встановлення системи охолодження

Сам процесор демонтувати зовсім не обов’язково, досить просто прочистити місце установки радіатора щіткою.

  1. Поверхня процесора слід очистити від залишків термопасти. Для цього, можна використовувати вату, змочену в чистому спирті.
  2. На суху поверхню процесора слід, тонким шаром нанести свіжу термопасту.
  3. Коли все буде готово, кулер знову з’єднується з радіатором за допомогою шурупів.

У разі, якщо користувач вирішить замінити систему охолодження на нову і придбає її в «BOX» комплекті, на задній частині радіатора, вже буде нанесена термопаста. Відповідно, наносити пасту на поверхню процесора не потрібно.

Установка системи охолодження на процесор

Установка охолодження мало чим відрізняється від демонтажу. По обидва боки сокета знаходиться щось схоже на гачки, на які одягається спеціальна дужка, після чого, конструкцію закріплює важіль.

Залежно від сокета, установка системи охолодження може дещо відрізнятися, але принцип залишається приблизно тим же.

Якщо з якоїсь причини, користувач ПК, забув, звідки висмикнув кабель живлення системи охолодження, це не проблема. Роз’єм повинен знаходитися недалеко від вентилятора процесора на поверхні материнської плати. Завдяки будові конекторів, підключити систему охолодження в якийсь інший роз’єм просто неможливо. В іншому, є системи охолодження, що харчуються безпосередньо від блоку живлення, але і в цьому випадки, переплутати роз’єм просто неможливо.

Якщо людина як і раніше не впевнений в тому, що конструкція зібрана правильно. Системний блок можна включити без бічної кришки, після чого наочно переконається, в тому, що кулер обертається і процесору нічого не загрожує.

Процедура очищення процесора від пилу досить проста, на відміну від відеокарти або материнської плати, не кажучи вже про блок живлення. Іншими словами, будь-яка людина, навіть новачок може впоратися з цим завданням.

Багато користувачів бояться, що після чистки, комп’ютер перестане працювати або взагалі згорить, але це все забобони. Якщо підійти до процедури очищення максимально відповідально, в ньому важко щось пошкодити, і навіть при неправильному складанні охолодження, процесор не згорить, а просто не дозволить комп’ютеру включитися.

Ссылка на основную публикацию