Як очистити оперативну пам’ять (ОЗУ) на Андроїд?

В сучасних смартфонах використовується так звана багатозадачність: додатки за замовчуванням не закриваються, а знаходяться в пам’яті, щоб користувач міг у будь-який момент ними скористатися з того місця, де закінчив, наприклад, якщо пише який-небудь текст в редакторі. Це зручно, проте потрібно розуміти, що додатки витрачають оперативну пам’ять. Для смартфонів з великим об’ємом ОЗУ це не проблема, чого не скажеш про моделі, де обсяг пам’яті невеликий (скажімо, 1 Гб), а тому доводиться за ним постійно стежити. Отже, як звільнити оперативну пам’ять на смартфоні Android?

Закриття додатків простим способом

Ви можете повністю закрити програму, для чого скористайтеся фірмовою вбудованою в прошивку утилітою. Зазвичай викликати утиліту можна, натиснувши на кнопку меню в нижній частині дисплея або під дисплеєм. Відкривається список додатків, які знаходяться в пам’яті пристрою. Щоб закрити всі програми, натисніть «Очистити все».

Якщо потрібно закрити якесь одне додаток, просто змахніть його вбік.

Або натисніть на хрестик.

Як ви розумієте, в цьому випадку додаток закривається і звільняє оперативну пам’ять. Це самий простий і зручний спосіб звільнення ОЗУ.

Закриття додатків через налаштування

По суті той же самий спосіб, тільки куди менш зручний.

Відкриваєте настройки.

Тапа по рядку «Додатки».

Знаходьте потрібну програму, відкриваєте його.

Натискаєте на кнопку «Зупинити».

Тут є одна не найприємніша особливість: додаток повністю закривається, тобто якщо ви закриєте месенджер, то не отримаєте повідомлень, поки не запустите його знову вручну, або до перезавантаження пристрою. Пам’ятайте про це.

Відключення системних додатків

Так, частина системних додатків можна відключити, тим більше коли вони витрачають і без того дорогоцінний обсяг оперативної пам’яті. Однак тут потрібно бути обережним, щоб відключити не те, що дійсно потрібно. І так, зробити це можна за наявності рут-прав.

Будьте вкрай обережні, тому що відключення деяких додатків може перетворити ваш девайс в «цеглина».

вбудовані утиліти

Багато прошивки можуть похвалитися вбудованими утилітами для очищення пам’яті і це здорово. Наприклад, на Самсунг інтерфейс вбудованого додатка для очищення ОЗУ виглядає так:

Натискаєте «Очищення ОЗУ» і обсяг доступної пам’яті виросте на очах.

сторонні утиліти

Можете скористатися сторонніми додатками, зокрема у випадку необхідності. Відкриваєте Play Market.

Пишіть в пошуку щось на кшталт cleaner і бачите список додатків.

А вже яким з них користуватися, вирішувати тільки вам. Радує, що більшість додатків безкоштовні.

Ссылка на основную публикацию