Як очистити кеш в популярних браузерах (Opera, Mozilla Firefox і Google Chrome)

Коли ви сидите довго в інтернеті і починаєте помічати, що комп’ютер трохи гальмує, причиною “пригальмовування” може стати переповнений кеш вашого браузера. Справа в тому, що при відкритті будь-якої сторінки браузером, вона автоматично зберігається для того, щоб наступного разу при зверненні до неї, вам не довелося чекати довго. Місцем зберігання всіх коли-небудь переглянутих вами сторінок в браузері і є кеш.

Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox – всі вони використовують систему кешування для прискорення завантаження сторінок, що переглядаються з метою зручності користувачів.

Наша інструкція допоможе легко позбутися від збереженої історії, незалежно від того, який браузер ви використовуєте. Розглянемо докладно, як очистити кеш пам’ять в браузерах Opera, Mozilla Firefoxі і Google Chrome.

Як очистити кеш браузера Opera

Один з найпопулярніших в мережі браузерів пропонує досить просте рішення для очищення кеш пам’яті.

У верхньому лівому кутку ви бачите логотип Опери, натиснувши на нього клацанням миші по лівій кнопці, заходимо в меню браузера у вигляді випав списку з безлічі пунктів. Тут нам знадобиться пункт із позначкою годин – “Історія”.

Навпаки більшості пунктів є список гарячих сполучень клавіш – спробуйте запам’ятати, це вам допоможе швидше добиратися до потрібних функцій вашого браузера.

У верхньому правому куті екрану знаходиться сіре поле з написом: “Очистити історію відвідувань”. Є й інший спосіб відкриття потрібного вам вікна: спробуйте одночасно натиснути наступні клавіші: Ctrl + Shift + Del.

У вікні буде кілька пунктів, з яких користувач повинен обрати. Для очищення необхідно поставити галочку навпроти видаляється пункту. Ставимо галочку навпроти пункту “Очистити кеш”.

Якщо ви добре розумієте, що робите, можете поставити або зняти галочки до інших пунктів меню. Бажано не чіпати ті функції браузера, в яких ви не розбираєтеся. Як ви бачите, очистити кеш в опері можна досить легко.

Як очистити кеш браузера Mozilla Firefox

Досить відомий браузер, який отримав від вдячних користувачів ласкаве назву “руда лисичка” (завдяки своєму логотипу), на відміну від Опери, пропонує скористатися своїм функціоналом в правому верхньому куті – саме там знаходиться його меню.

Отже, вибираємо в меню пункт “Журнал” – це аналог завзятого лисеняти пункту “Історія” в Опері.

Щоб позбутися від кеша в Mozilla, слід вибрати пункт “Видалити недавню …”.

Потрапити в цей розділ можна також через Меню – Настройки – Конфіденційність – Видалити вашу недавню історію. У списку проставте галочку поруч з пунктом “Кеш”.

Будьте уважні, зніміть галочки навпроти тих пунктів, від яких не збираєтеся позбавлятися. Ви можете ненавмисно видалити збережені раніше паролі та інші автоматичні збережені дані сайтів. Підтвердіть очищення кешу, натисканням лівою кнопкою миші на пропозицію Mozill-и “Видалити зараз”.

Як очистити кеш в Google Chrome

Браузер від гіганта в світовій інтернет-індустрії, який зав’язаний на всіх сервісах компанії Google, також передбачає швидке видалення кеш сторінок.

Для доступу до цієї функції, пройдіть по маршруту: Меню – Історія – Очистити історію. Або ж скористайтеся швидким поєднанням гарячих клавіш Ctrl + Shift + Del.

Відкриється вікно, де можна вибрати період часу. Навпаки пункту “Зображення і інші файли, збережені в кеші” ставимо галочку, інші галочки залишайте або прибирайте за бажанням. Кнопкою “Очистити історію” ви повністю очистіть кеш браузера Chrome.

Очищення кеш-пам’яті будь-якого браузера досить проста навіть для недосвідчених користувачів і не забирає багато часу. На користь цього методу говорить звільнення простору на жорсткому диску Вашого комп’ютера. Дуже часто дизайн сайтів змінюється, тоді некоректне відображення веб-сторінок підкаже вам, що кеш пора почистити.

З іншого боку, збереження сторінок прямо на вашому диску разюче прискорює роботу з сайтами. Це стосується не тільки веб-сторінок, але і картинок, відео та іншого вмісту. Тому перед видаленням кешу та історії відвіданих сторінок, вам необхідно добре зважити всі переваги і недоліки даної функції браузерів.

Ссылка на основную публикацию