Як очистити кеш в Яндекс браузері – Інструкція

При відвідуванні інтернет сторінок, браузер зберігає їх копії в спеціальній директорії, званої «Профіль користувача». Надалі, при повторному завантаженні раніше відвідується сторінки, з цієї копії підтягуються css стилі сторінки, базовий режим зображень і т.д. Цей процес і називається кешуванням, а збережені копії кешем. Так само, кеш необхідний для попереднього завантаження онлайн відео – та сама сіра смужка в плеєрі.

При накопиченні певної кількості файлів «cache», помітно знижується продуктивність браузера і комп’ютера в цілому. Уникнути подібної ситуації, допомагає регулярне очищення кешу в Яндекс браузері.

Де знаходяться файли кешу

Як я згадував вище, всі тимчасові файли оглядача зберігаються в профілі користувача. Доступ до нього, здійснюється через провідник Windows.

1. Відкрийте провідник, у вкладці «Вид» включите відображення прихованих елементів.

2. По черзі відкривайте папки по зазначеному шляху – «C: \ Users \ Імя_пользователя \ AppData \ Local \ Yandex \ YandexBrowser \ User Data \ Default \ Cache».

При необхідності, ви можете видалити їх, тим самим очистивши кеш, або перенести на інший комп’ютер.

Очищення кеш-пам’яті з вікна браузера

Найбільш надійним способом видалити кеш в Яндекс браузері, звільнивши місце на жорсткому диску і трохи розвантаживши оперативну пам’ять – використовувати вбудовані можливості оглядача.

1. Запустіть Я.Браузер і відкрийте вкладку «Історія».

2. Справа, під адресним рядком, перейдіть за посиланням “Очистити історію».

3. У спливаючому вікні, виберіть «Вилучити заголовки за весь час». Поставте галочки для тільки пункт «Файли, збережені в кеші» і натисніть «Очистити історію».

Коли кеш очищений, можете перевірити вміст папки «cache», воно помітно зменшилася.

Залежно від частоти використання оглядача, повторюйте процедуру один раз в два – три тижні.

Видалення файлів кеша сторонніми програмами

Всі програми для видалення тимчасових файлів Windows, виробляють комплексну чистку ПК. Найбільш популярними є:

  • Ccleaner;
  • Red Organaizer;
  • Wise Registry Cleaner;
  • Wise Disk Cleaner;
  • TuneUp Utilities.

Який софт використовувати для підтримки швидкодії системи – індивідуальний вибір кожного. Я ж, на постійній основі, використовую Ccleaner. Програма не видаляє зайвих файлів (так-так, не дивуйтеся, після чергового чищення маловідомим продуктом, ваш комп’ютер може і зовсім не запуститися), Має безкоштовну версію.

1. Скачайте і встановіть «Free» версію Ccleaner з офіційного сайту (детальний огляд утиліти з інструкцією по установці можете знайти в нашому огляді).

2. Запуск Ccleaner. У вкладці «Очищення» зніміть галочки з усіх пунктів, окрім «Інтернет-кеш» – файли кешу втечуть з усіх встановлених браузерів. Натисніть кнопку «Аналіз».

3. Після збору даних і підрахунку який звільняли місця на диску, у вікні програми з’явитися зведений звіт.

Залишилося натиснути «Очищення» і дані будуть видалені.

Крім видалення кешу, не забудьте подбати про видалення файлів «cookie» і історії відвідувань Яндекс браузера.

Сподіваюся я допоміг вам розібратися з питанням і змусити ваш оглядач працювати ще спритніше, а якщо залишилися питання – сміливо озвучуйте їх в коментарях до статті.

Ссылка на основную публикацию