Як очистити кеш в браузері

У кеші браузери зберігають копії веб-сторінок і їх вмісту, щоб кожного разу не відправляти запит до сайту, який ви раніше відвідували. Всі ці дані зберігаються на жорсткому диску комп’ютера. Ми ж поговоримо про те, як очистити кеш в браузері, якщо виникне така необхідність.

Навіщо потрібне очищення?

Розробники інтернет-оглядачів рекомендує періодично проводити очищення історії відвідувань, інформації про завантаження і кешованих даних. Зазвичай кеш зберігається на системному диску, а якщо він переповнюється, то швидкодія комп’ютера може значно знизиться. До того ж, через застарілі даних, веб-сторінки можуть відображатися некоректно. Саме тому потрібно вміти проводити видалення кешу в браузері.

Інструкція по очищенню в Google Chrome

Перелік функцій і можливостей браузера відкриваємо натисненням на значок у вигляді точок. Курсор потрібно навести на пункт «Додаткові настройки». З’явиться меню, що випадає, де потрібно клікнути по напису «Видалення даних веб-перегляду».

У вікні, де, крім усього іншого, є варіант про кешованих файлах, навпроти якого позначений обсяг займаної ними пам’яті. Якщо є необхідність очищення історії переглядів, завантажень, даних автозаповнення та ін., То розставляємо галочки біля відповідних пунктів, включаючи необхідну нам очищення кеша. Зверніть увагу і на можливість вибору проміжку часу, протягом якого зберігався кеш. Коли все значення виставлені, натискаємо кнопку для запуску процесу видалення.

Очищення може зайняти деякий час в залежності від обсягу даних і кількості пунктів, які ви зазначили.

Набридли постійні лаги під час боїв в онлайн іграх? Читайте в нашій статті, як ефективно знизити пінг до комфортного значення.

Якщо у вас постійно вимикається ноутбук в процесі гри, то обов’язково прочитайте наші поради – 

Поради по очищенню в Opera

У занедбаній програмі в лівому верхньому кутку натискаємо на кнопку «Меню» і вибираємо «Налаштування».

Нам потрібна вкладка «Безпека», де є кнопка очищення історії відвідувань. Натискаємо на неї.

У вікні, робимо все, як і у випадку з Хромом, – для очищення відзначаємо потрібний пункт в Кешована файлах, і якщо необхідно, проставляємо галочки на інших варіантах. Залишилося вибрати період очищення і запустити процес натисканням відповідної кнопки.

Повне очищення історії і кеша може зайняти до 10 хв.

Інструкція з видалення в Mozilla Firefox

Натискаємо на значок меню і переходимо в настройки.

Тепер вибираємо вкладку «Додаткові» і переходимо в розділ “Мережа”. Крім того, що ви побачите обсяг пам’яті, який займають кеш-файли, вам надається можливість виставити максимально допустиме значення для кеша. Кнопка «Очистити зараз» запускає процес.

Після закінчення процедури ви побачите новий показник обсягу, займаної пам’яті.

Налаштування автоматичного видалення в Мозіль проводиться у вкладці «Конфіденційність» в блоці «Історія». Там слід вибрати варіант «буде використовувати власні налаштування історії». Внизу відзначаємо «Видаляти історію при закритті Firefox» і переходимо в параметри.

У вікні нам потрібно, щоб стояла галочка на пункті «Кеш». Натискаємо «ОК».

Таким чином, кеш буде очищатися при кожному закритті оглядача. Однак у цього способу є і недолік – тепер кожен раз програма буде звертатися до сервера і завантажувати звідти вміст сайтів, які ви відвідуєте. Тому краще обмежуватися одноразовими очищеннями, якщо у вас нестабільне інтернет-з’єднання.

Поради по видаленню в Internet Explorer

Натискаємо значок параметрів і переходимо в «Властивості браузера».

У наступному вікні вибираємо вкладку «Загальне» та в пункті «Журнал браузера» натискаємо на кнопку «Видалити».

Відкриється вікно «Видалення історії браузера». Потрібний нам пункт під назвою «Тимчасові файли Інтернету та веб-сайтів» відзначаємо галочкою. При необхідності відзначаємо інші варіанти і тиснемо на кнопку видалення.

Якщо поставити галочку на пункті «Видаляти журнал браузера при виході», то відповідно, всі дані журналу будуть очищатися при виході з програми.

Рекомендації в Яндекс браузері

Натискаємо на значок меню і наводимо курсор на пункт «Додатково», де слід вибрати «Очистити історію».

Тепер необхідно позначити період, протягом якого зберігався кеш, потім позначити галочкою варіант «файли, збережені в кеші» і почати очищення натисканням відповідної кнопки.

Якщо не знаєте, як позбутися від Internet Explorer, то наша стаття допоможе вам – 

Хочете вимкнути брандмауер в Windows, але не знаєте як? Тоді вивчіть нашу просту і докладну інструкцію тут.

висновок

На всіх інтернет-браузерах схожа процедура очищення. Досить перейти в настройки і знайти пункт очищення історії. До того ж на деяких браузерах доступна можливість автоматичного очищення кешу по завершенню його роботи.

Ссылка на основную публикацию