Як очистити кеш браузера Opera, Chrome, яндекс.браузер, Firefox, Internet Explorer

Кеш браузера, інструмент який створений для полегшення роботи в інтернеті. Його завдання полягає в збереженні призначених для користувача даних (історія дій користувача в браузері) на жорсткому диску для прискорення завантаження веб-сторінок. Простіше кажучи, сторінки, на які користувач заходить часто, завантажуються швидше за інших, так як у користувача є збережені макети цих сторінок.

Але так як більшість людей активно користується інтернетом і відвідує безліч різних веб-сторінок, кеш дуже швидко заповнює відведену йому папку. Вся навантаження лягає на оперативну пам’ять. Так як крім макетів веб-сторінок в кеші зберігається переглянуті відео і аудіо записи, обсяг даних, які зберігаються на жорсткому диску стає дуже великий. У цей момент оперативна пам’ять починає, не справляється, і комп’ютер починає подвисать. У кеші можуть зберігатися старі версії сайтів, які можуть бути вже не актуальні, а користувач все одно буде потрапляти на них. Тут то і потрібно задуматися про очищення кешу.

:

Основні програми для очищення кеша

Зараз практично будь-яке антивірусне програмне забезпечення має в своїй стандартної поставки функцію очищення кешу. Але як показує досвід, такі додаткові функції не завжди справляються з покладеною їм завданням. У деяких випадках налаштувати правильне видалення кешу може зайняти багато часу. Також необхідно розуміти, що антивірусна програма повинна працювати завжди і виконувати своє основне завдання – захищати комп’ютер. Включення додаткових функцій може негативно позначитися на роботі антивіруса, що згодом позначиться на роботі всієї системи.

CCleaner -безкоштовна програма для очищення комп’ютера від тимчасових файлів і кеша. Їй дуже зручно користуватися, все інтуїтивно зрозуміло і просто. CCleaner непотрібно тримати постійно включеним, після очищення системи його можна просто закрити до наступної очистки.

Програму можна вільно скачати в інтернеті, там же можна знайти і інструкцію установки. Після установки програми запускаємо її і у вікні якщо не варті, то ставимо галочки в полях «кеш ескізів» і «кеш DNS» після чого необхідно натиснути кнопу «Аналіз». Зверніть увагу на те, що під час аналізу і очищення на комп’ютері не повинен бути відкритий браузер. Перевірте поля «автозаповнення форм» і «Збережені паролі». Якщо ви не хочете щоб пропала функція автозаповнення паролів і логінів на сторінках авторизації сайтів рекомендуємо не ставити тут галочки.

Після аналізу натискаємо кнопку «Очищення» очищаємо комп’ютер від кеша і інших тимчасових файлів. Після цього можна закривати програму. На цьому кеш браузерів очищений.

.

Особливості очищення кешу в різних браузерах.

Кожен користувач вибирає і працює в браузері, яким йому зручно користуватися. Принцип очищення кеша у всіх браузерах практично однакові відміну тільки в інтерфейсі, за допомогою якого це відбувається.

Очистити кеш в Браузер Opera.

Найпростіший варіант очищення кеша є використовувати саму Operу. Для цього вам буде потрібно:

Потрібно потрапити в налаштування, переходимо в Меню – Налаштування.

У новому вікні, яке відкриється після натискання необхідно вибрати Конфіденційність і безпека. Натискаємо на кнопку Очистити історію відвідувань.

У віконці, що з’явилося всі пункти відносяться до кешу, вибираємо необхідний пункт і натискаємо «Очистити історію відвідувань».

Тепер ваш браузер очищений.

.

Очистити кеш в Браузер Chrome.

В першу чергу, так само як і у випадку з Opera, необхідно потрапити в налаштування Chrome. Для цього необхідно натиснути на відповідну кнопку.

Натискаємо на цю кнопку і знаходимо пункт «Налаштування»:

Далі необхідно натиснути на цей пункт і потрапити у вікно основних налаштувань браузера. Знаходимо і вибираємо кнопку елементу «Показати додаткові налаштування».

Знаходимо кнопку «Очистити історію …» і натискаємо її.

Після натискання вам відкриється нове віконце для очищення історії. Вибираємо пункт «Зображення і інші файли, збережені в кеші» і в верхньому списку «Видалити ви маєте такі елементи:» перемикаємо на «за весь час». Після натискаємо «Очистити історію»:

Тепер необхідно почекати поки програма виконає очищення.

Про процес виконання вам повідомляє крутиться індикатор. Після завершення процедури віконце закриється, і ви опинитеся в попередньому вікні настройки браузера. В кінці можна перевантажити Chrome.

.

Очистити кеш в Браузер Яндекс.

Необхідно потрапити в настройки браузера для цього необхідно натиснути на кнопку в правому верхньому кутку. Далі необхідно знайти розділ «Історія». Ви побачите список недавно відвідуваних сайтів, шукаємо кнопку «Очистити історію», натискаємо її. Відкриється додаткове діалогове вікно, в якому можна вказати параметри видалення історії і кеша браузера. Ставимо галочку поруч з написом «За весь час» і обов’язковим параметром є галочка біля рядка «файли, збережені в кеші».

Після налаштування всіх параметрів натискаємо «Очистити історію». Після натискання відбувається процес видалення історії відвідувань, і видаляються всі файли кеша.


.

Очистити кеш в Браузер Firefox

Як говорилося раніше, процес видалення кеша у всіх браузерах дуже схожий, Firefox не виняток. Для видалення кеша необхідно потрапити в меню браузера і натиснути кнопку «журнал».

Відкриється нове вікно, в якому необхідно вибрати пункт «Видалити недавню історію».

Це можна зробити і за допомогою, так званих гарячих клавіш на клавіатурі. Для цього вам необхідно натиснути послідовність клавіш «Ctrl + Shift + Del». Після чого ви потрапляєте в вікно управління історією.

Тут необхідно зняти всі галочки, залишити включеним тільки пункт «Кеш» і вибрати період очищення. Натискаємо «Видалити зараз»

Процес видалення кешу в браузері повністю завершено.

.

Очистити кеш в Браузер Internet Explorer

Браузер використовується вкрай рідко і все менше людей знає, де він знаходиться і як виглядає. Але так як він повинен бути обов’язково на кожному комп’ютері, можливо комусь доведеться і тут видаляти кеш.

Отже, шукаємо у вікні браузера кнопку «Сервіс» і натискаємо її. Далі вибираємо «Властивості браузера».

Відкривається вікно в якому необхідно знайти вкладку «Загальні» натиснути на неї (якщо вона не була активована за замовчуванням). Знаходимо і натискаємо кнопку «Видалити».

Відкривається ще одне нове вікно в якому необхідно виділити галочкою елемент «Тимчасові файли Інтернету та веб-сайтів», після чого натискаємо кнопку «Видалити».

Після виконання цих дій кеш даного браузера буде очищений.

.

Як не допустити заповнення кеша після його очищення

Після очищення кешу браузера виникає цілком природне запитання, коли в наступний раз чистити комп’ютер і коштує це взагалі робити? Чистити комп’ютер необхідно і чим частіше ви це робите, тим довше і надійніше пропрацює ваш комп’ютер. Звичайно, краще не допускати засмічень, а й чистити кеш кожен день у вас не вийде. І тут на допомогу користувачеві приходить така чудова функція як «Автовидалення». На жаль, вона є не у всіх браузерах. Суть її роботи полягає в тому, що кожен раз після роботи ви закриваєте браузер. У цей момент відбувається повне видалення всього кешу браузера. Включити це інструмент можна під час видалення історії відвідувань або під час видалення кешу. Для цього вам всього лише потрібно поставити біля відповідного поля галочку. Зняттям цієї галочки функція відключається.

Якщо такої чудової функції в вашому браузері немає, рекомендовано чистити кеш хоча б раз на місяць. Це не дозволить знизити продуктивність вашої системи і вбереже папку кешу від засмічення.

Хочеться додати, що кращого способу між скачуванням окремої програми або обійтися засобами браузера, немає. Кожен чистить свій комп’ютер як йому зручно і звичніше.

Ссылка на основную публикацию