Як очистити диск С в Windows 10

Як Windows 10 очистити системний, також всі інші наявні диски від нагромадилося мотлоху за допомогою нової функції, розташованої в додатку Параметри.

За місяці, а можливо навіть роки роботи комп’ютера, диск на якому встановлена ​​система починає потихеньку забиватися застарілими файлами кешування хвостами віддалених колись давно додатків та іншим мотлохом, що безпосередньо впливає на швидкість роботи самого ПК.

Все це справа потрібен час від часу очищати, навіть якщо у вас суперсучасний комп’ютер з самим навороченим «залізом», не кажучи вже про застарілі моделі.

Для того існує Windows 10 одна класна функція з’явилося в Параметрах. Окремі користувачі вважають, що це чергове нововведення, яке придумала компанія Microsoft, але це не зовсім так.

Насправді все набагато простіше це всім добре знайомий інструмент, що раніше називався Очищення диска, існуючий ще з ОС Windows 98. Тепер просто має свіжий дизайн, можливо покращений алгоритм роботи і нове місце дислокації. Але сенс залишився тим самим: швидкодії комп’ютера.

У статті як прискорити завантаження Windows 10 вже було описано про очистку диска, але через Параметри все ж на мій погляд буде зручніше, а головне, там все наочно.

Як очистити Windows 10 від непотрібних файлів

Ну що ж давайте перевіримо інструмент на ділі очистимо свій системний диск від «сміття» для цього відкриємо Параметри ⇒ Система ⇒ Сховище.

Як ми бачимо Сховище показує всі наявні диски, на нашому комп’ютері які можна по черзі оптимізувати. Вибираємо системний зазвичай він позначений буквою С.

Відкриється вікно з усіма наявними на диску розділами. Для прикладу відкриємо Тимчасові файли.

Відзначаємо всі елементи галочками і тиснемо кнопку Видалити файли.


Зверніть увагу очищення проведена не під самий 0! Тимчасові файли залишилися це означає, що вони ще вам потрібні і система їх не стала знищувати.

Тепер зайдемо в розділ Програми та ігри

Щоб видалити непотрібний елемент клікаєм по ньому ЛКМ після чого з’явитися кнопка Видалити, тиснемо її, в моєму випадку це гра Microsoft Solitaire Collection яка буде знищена за непотрібністю!

Також чинимо з кожним розділом видаляючи в ньому непотрібний елемент у вигляді файлу.

Перш ніж чогось видалити переконайтеся, що воно вам точно непотрібно, особливо будьте обережні з системними файлами.

Які переваги надає цей інструмент так це, що в ньому показані всі категорії файлів, встановлені на певний диск.

Такі як фото, відео, музика, корзина і інші, про яких ви вже можливо забули за їх непотрібністю. Тут ви можете їх побачити і видалити якщо є така потреба.

У мене на сьогодні все не забувайте чистити Windows 10 від непотрібних файлів, та й інші ОС теж.

Дивимося відео секрети і Лайфхак в Windows 10.

Ссылка на основную публикацию