Як очистити буфер обміну Windows 10

Буфер обміну – це сховище скопійованих даних. Зберігає він їх тимчасово, поки ви їх якось не зміните. Але ж проміжок «тимчасово» може розтягнутися як на пару хвилин, так і на кілька годин. За цей час різні віруси можуть спокійно вкрасти ваші дані. А якщо ж інформація важлива? В такому випадку в цілях безпеки потрібно користуватися очищенням тимчасового сховища.

Скопіювати інший об’єкт.

Назва способу говорить сама за себе. Можете просто скопіювати будь-який інший текст, тоді необхідні відомості заміняться непотрібними.

Крім того, можна зробити скріншот клавішею PrtScr. Про те, як зробити скріншот докладно розповідається тут, але в даному випадку достатньо натиснути клавішу PrtScr. Завдяки їй, у тимчасове сховище ви закинути фотографію вашого монітора. Але врахуйте, що цей варіант може не спрацювати, якщо деякі програми перехоплюють їх. Наприклад, це можуть бути різні сховища, які зберігають фотографію відразу в якийсь папці, без заповнення буфера. В такому випадку, цей варіант не спрацює, і необхідні відомості залишаться.

Командний рядок.

Відкрити її можна, викликавши контекстне меню «Пуск» і вибравши необхідний пункт.

Далі просто введіть ту ж команду, яка вказана на скріншоті.

Її виконання займає кілька хвилин, а файли, збережені у тимчасове сховище, будуть знищені.

Якщо ви часто користуйтеся цією командою, можна просто створити ярлик на робочому столі. У розташуванні ярлика вкажіть той же, що і на скріншоті. Потім задайте його назву і збережіть. Швидкий доступ до очищення тимчасового сховища вам забезпечений.

Різні програми.

Якщо ви користуєтеся програмою, яка істотно розширює можливості буфера обміну, то міститися там буде до 30 скопійованих записів. Видалити їх все можна, просто натиснувши на відповідну кнопку в даній утиліті.

Порада: дотримуйтесь деякі правила. Не копіюйте свої паролі та іншу важливу інформацію на чужому комп’ютері. Ви не знаєте, чи є там такий же «перехоплювач», який зберігає величезну кількість записів у тимчасовому сховищі. А адже деякі з них зберігають відомості навіть після перезавантаження! Будьте пильні.

Таким чином, можна очистити буфера обміну windows 10 в кілька кліків. Робіть це відразу, якщо раптом довелося скопіювати важливу інформацію. Подбайте про свої дані, і тоді ніяка витік не страшна.

Ссылка на основную публикацию