Як обрізати фотографію на комп’ютері

Обрізка фотографії – елементарна, здавалося б, завдання, однак її рішення часто викликає масу супутніх питань. Яке програмне забезпечення краще вибрати, качати настільну версію або скористатися онлайн-редактором, які інструменти більш ефективні? Загалом, досить нюансів, щоб зупинити роботу.

Тому для того щоб в разі потреби не витрачати зайвий час на пошуки відповідей в інтернеті, краще ознайомитися з цим невеликим керівництвом і вже точно знати, як обрізати фотографію на комп’ютері.

В першу чергу необхідно визначитися з набором інструментів, які будуть використовуватися для роботи. Всього можна вибрати з двох варіантів:

 1. Онлайн-фоторедактор;
 2. Настільна програма.

Переваги та недоліки різних методів

Головний плюс онлайн-редакторів полягає в тому, що вони позбавляють користувача від необхідності встановлювати громіздке і ресурсомісткість програмне забезпечення. Всі обчислювальні процеси відбуваються на сервері, тому навантаження на систему, в даному випадку, є мінімальною. Інший плюс полягає в тому, що ліцензія на хороші фоторедактори коштує недешево, а зламані піратські копії можуть містити в собі шкідливий код. Користуватися ж більшістю онлайн-редакторів можна абсолютно безкоштовно, а замість оплати просто пропонується переглянути рекламні банери.

Мінус один – без інтернет-з’єднання такі редактори абсолютно марні. Втім, завдяки java script технологіям, вони частково можуть працювати і в оффлайн-режимі, головне – це не закривати вкладку браузера.

Настільна програма – це можливість виконати всю необхідну роботу в будь-який зручний для себе час. В даний час існує декілька десятків популярних фоторедакторів, які призначені для найширшого кола споживачів – від новачків до професіоналів. Одні з них представляють собою простенькі програмки вагою всього лише в кілька мегабайт. Інші, навпаки, займуть більшу частину жорсткого диска.

Щоб вирішити, якому інструменту віддати перевагу, потрібно відштовхуватися від можливостей комп’ютера. Наприклад, на малопотужних стареньких ПК і ноутбуках онлайн-редактор – це єдина можливість отримати прийнятну функціональність без ризику намертво «повісити» свою машину. Щасливим же власникам сучасних високопродуктивних машин можна не обмежувати себе і завантажити професійне ПО.

Покрокова інструкція по обрізанню фотографії

На відміну від вибору інструментів, сам процес обрізки не представляє собою особливих труднощів. В першу чергу необхідно запустити програму і з її допомогою відкрити потрібне зображення. Подальший крок залежить від особливостей програми.

Обрезака в Paint

 1. Відкриваємо програму Paint. Вона є встановленою в операційній системі Windows. Тобто з високою часткою ймовірності програма у Вас є. Якщо не можете знайти, скористайтеся пошуком за програмами або файлів і вона знайдеться.
 2. Відкриваємо в програмі потрібну Вам фотографію.
 3. У лівому верхньому кутку знаходимо меню обрізки фото. Ми можемо вибрати прямокутну область або вести лінію від руки. Виділіть необхідну Вам область.
 4. З виділеної областю можна зробити кілька дій. Якщо натиснути на клавіатурі клавішу Delete, виділена область стане білою. Так можна видаляти з фото непотрібні об’єкти. Також можна натиснути кнопку “Обрізати” в тому ж меню. В даному випадку виділена область залишиться, а все, що знаходиться за нею, буде видалено і фото зменшиться до розмірів виділеної області.
 5. Далі нам потрібно зберегти нову фотографію. Для цього натискаємо “Файл”, далі “Зберегти як” і вибираємо формат і місце збереження.

Обрізка в Microsoft Picture Manager

 1. Відкриваємо програму Microsoft Picture Manager
 2. Відкриваємо в програмі потрібну Вам фотографію
 3. Натискаємо меню “Малюнок”, далі “Обрізати”
 4. Виділяємо необхідну область і тиснемо “Ок”. Програма надає можливості вибрати точні пропорції нової фотографії, що зручно, наприклад, якщо потрібно подальша друк фото на певному форматі паперу. Також є різні функції фотокорекції і поліпшення.

У більш «просунутих» редакторах, як, наприклад, Adobe Photoshop цей процес виконується злегка інакше. В даному випадку необхідно скористатися інструментом «рамка / прямокутне виділення» (може називатися по-різному в залежності від версії локалізації). Після того, як потрібна область виділена, залишається клікнути по ній правою кнопкою миші, а вибрати опцію «кадрування».

На цьому, власне, і все. Тепер потрібно тільки зберегти зображення в потрібному форматі, і справу зроблено. Правда є тут і невелике примітка: якщо отримане зображення служить заготівлею для подальшої обробки, краще зберегти його у форматі PNG. Тоді до нього можна буде легко додавати додаткові шари і прозорий альфа-канал. Якщо ж варіант зображення остаточний, тоді краще зберегти його в форматі jpg / jpeg, вказавши в опціях збереження рівень якості 50-60%. Тоді вага фотографії зменшиться в кілька разів, в порівнянні з оригіналом, без зміни його основного дозволу.

Редагування фото в різних операційних системах

Як обрізати фотографію на комп’ютері, якщо на ньому встановлена ​​не звична Windows, а наприклад Linux або Mac OS X? Ті, хто вважає, що це буде важкою і нетривіальним завданням, можуть відразу зітхнути з полегшенням. Обидві операційні системи мають пристойний арсенал функціональних інструментів для обробки і редагування зображень. Причому Linux, всупереч поширеним міфам і помилкам, не тільки не поступається Windows, а ще може дати їй відчутну фору в цьому напрямку.

Як початківцям, так і досвідченим «маководов» для обробки фото можна використовувати такі програми, як Apple Aperture, і Apple iPhoto. Цілком задовільна ціна, непогана функціональність і що головне – повноцінна підтримка від розробника. Так що якщо виникнути питання або проблеми, буде куди звернутися.

Користувачам Linux ще простіше. Їм достатньо скористатися пакетною менеджером свого дистрибутива, щоб встановити з репозиторію одну з наведених нижче програм: Gimp, digiKam, darktable, Shotwell. Всі вони володіють відмінною функціональністю, абсолютно безкоштовні, а інструкції для їх використання легко знайти в інтернеті.

Ссылка на основную публикацию