Як обнулити картридж на принтері HP, Canon, Brother

Часто користувачі друкуючих пристроїв стикаються з ситуацією, коли принтер інформує про необхідність встановити новий картридж, хоча чорнила в ньому достатньо. Вирішити проблему можна своїми силами. Головне, розуміти, які дії будуть доречними і в якій послідовності вони повинні виконуватися.

Про що піде мова:

Методи обнулення лічильника тонера

Якщо принтер після заправки картриджа сигналізує про те, що потрібна заміна ємності з чорнилом, це ще не означає, що барвника не залишилося. Зараз майже кожен картридж оснащується чіпом, завдання якого – контролювати витрату фарби, виходячи з кількості роздрукованих аркушів. Тому коли ліміт досягається, блокуватиметься бо девайс бачить ємність для чорнила порожній.

Скидання лічильника

Вихід з ситуації, що склалася – обнулити картридж принтера, що цілком можна виконати самостійно. Передбачається кілька способів:

 1. Видалення використовуваного чіпа і установка нового. Так може бути тільки для лазерних пристроїв. Чіп струменевого картриджа заміні не підлягає.
 2. Застосування універсального програматора або такої моделі, яка підходить для конкретного друкувального пристрою.
 3. Обнулення картриджа без будь-яких пристосувань. Наприклад, натискається і 10 секунд утримується клавіша «Скидання / Стоп». Правда, в подальшому за рівнем фарби знадобиться стежити самостійно.

Коли принтер повідомляє нема про брак фарби, а про виникнення неполадки, обнулити картридж після заправки не вийде. Можливо, доведеться придбати нову чорнильницю.

Обнулення в моделях HP

Багато користувачів картриджів HP вдаються до відключення контролю кількості чорнила. Але у більшості моделей обнулити лічильник картриджа не представляється можливим. Принтер HP оснащується подвійною системою стеження. В першу чергу, сигнал про закінчення фарби подає чіп. Якщо він вважатиме, що чорнило повністю закінчилися, хоча за електронною датчику барвника ще досить, пристрій задасть питання з приводу того, чи слід продовжити роботу.

При доливанні чорнила принтер HP буде функціонувати далі. Якщо заправка буде пропущена, чіп виявиться заблокованим, і тоді знадобиться купувати новий картридж або перепрошивати чіп.

Скидання лічильника

У деяких випадках вдається обнулити картридж HP. Як виконати подібну роботу, щоб принтер постійно брав ємність з чорнилом, як нову? Обнулити картридж можна наступним чином:

 1. За допомогою скотча заклеюється контакт, розташований у верхній частині сторінки.
 2. Деталь вставляється в принтер HP.
 3. З лотка забирається папір.
 4. Одночасно натискаються кнопки «Включити» і «Скасувати», після чого пристрій повідомить про відсутність листів.
 5. Знову натискається кнопка «Скасувати», і висвітиться напис зникає.
 6. Папір повертається на місце, роздруковується один лист. При цьому апарат HP визначить, що чорнильниця повністю заповнена.

Коли лічильник знову покаже відсутність фарби, скотч видаляється, що дозволить обнулити ємність. Подібні дії виконуються в міру необхідності.

Особливості обнулення пристроїв Canon

Питання про те, як самостійно обнулити картридж, нерідко турбує тих, хто користується принтерами Canon. Суть проблеми – в наявності пам’яті чіпа на ємності для фарби і друкованого апарату. Якщо ставиться нова чорнильниця, програмне забезпечення видасть відомості про її повному заповненні. У ємності після заправки відсутня чіп, відповідно, дані оновлюватися не будуть, а використання девайса стане неможливим через його блокування.

тонер Canon

Можна обнулити картридж Canon, який чіпом не обладнано. Обнулення картриджа Canon здійснюється за допомогою:

 • програматора;
 • блокування контакту;
 • скидання лічильника самого принтера Canon.

Ємність після заправки рекомендується обнулити так:

 1. Спочатку проводиться заклеювання скотчем верхніх контактів.
 2. Чорнильниця встановлюється в апарат, після чого висвітиться інформація про відсутність картриджа.
 3. Далі заклеюється другий ряд, і ємність повертається на місце.
 4. Після появи помилки, яка говорить, що потрібно вставити чорнильницю, її необхідно витягти і видалити повністю липкі смужки.
 5. Як тільки деталь буде встановлена ​​назад, Canon вирішить, що картридж повний.

Дії, що дозволяють обнулити ємність з барвником Canon Pixma:

 • при наявності в пристрої картриджа з чорнилом і появі написи, що говорить про низький вміст фарби, натискається «ОК» або кнопка «Ні паперу»;
 • якщо в подальшому ніяких повідомлень не спостерігається, можна продовжувати роботу.

Canon Pixma:

При помилку «Ні чорнила» передбачається:

 • натискання клавіші «ОК»;
 • утримування кнопки «Стоп» на протязі 10 секунд;
 • після зникнення повідомлення стається збій лічильника Canon.

Провівши дезактивацію картриджа Canon Pixma, користувач позбавляється гарантії від виробника.

Скидання лічильника на моделях Brother

Принтери Brother, зокрема, DCP 1510R, оснащені системою контролю рівня фарби. Це робиться для того, щоб користувачі намагалися купувати нові картриджі, а не займалися їх перезаправку. Однак подібна ситуація вкрай невигідна для споживача. Відповідно, власники лазерних пристроїв Brother намагаються відшукати найбільш підходящі способи, що дозволяють обнулити лічильник.

обнулення лічильника

Як вирішити задачу? Щоб обнулити картридж Brother, фахівці радять скористатися нескладної методикою. Наприклад, при наявності апарату Brother DCP 1510R передбачається наступне:

 1. Витягти чорнильницю і папір.
 2. З картриджа вийняти тонер.
 3. Основа вставити назад в апарат.
 4. Через лоток для листів дістатися до кнопки з лівого боку, щоб обнулити лічильник.
 5. Закрити кришку, через яку проводиться установка ємності для фарби, і почекати. Коли внутрішній механізм почне обертатися, кнопку відпустити буквально на 1-2 секунди, а потім знову затиснути і тримати, поки механізм не припинить крутитися.

Скидання лічильника тонера

В результаті правильних дій пристрій не видаватиме помилку про необхідність заміни тонера. В іншому випадку, дії доведеться повторювати знову.

Ссылка на основную публикацию