Як об’єднати розділи жорсткого диска: докладний посібник

Кожен власник ПК знає, що місця на HDD багато не буває. Що робити якщо його на одному з розділів стане мало? Не обов’язково відразу бігти в магазин за покупкою нового HDD. Розглянемо, як об’єднати розділи жорсткого диска за допомогою штатних засобів Віндовс або використовуючи спеціальний софт.

Навіщо це потрібно

Існує думка, що HDD повинен бути розбитий на два розділи. На одному знаходиться ОС, інший – для зберігання даних. Це дозволить перевстановити систему, а потрібна інформація буде незаймана на іншому HDD. Це зручно, але не означає що робити потрібно тільки так.

Якщо HDD поділений на дві частини збільште один розділ за рахунок іншого. Це актуально, якщо, мало місця для софта в томі, де розташована ОС, чи ні місця на диску з інформацією. Як це зробити? Для цього необов’язково звертатися за допомогою до фахівців. Все можна налаштувати самому.

Що зробити перед видаленням

Перед початком об’єднання подбайте про збереження даних. Цей розділ потребує редактора призведе до видалення інформації з нього. Тому створіть резервну копію і збережіть її на флешку або в хмарі. Використовуйте Яндекс.Діск, Дропбокс, або зовнішній жорсткий диск.

Об’єднання в windows 10

Використовуємо вбудовані інструменти системи:

  1. Натискаємо комбінацію клавіш на клавіатурі Win + X, і знаходимо “Керування дисками”;
  2. У новому вікні визначитеся, які розділи не потрібні. Далі клікніть по ним правою кнопкою миші і видаліть;
  3. Підтвердіть, що згодні з втратою даних і видаліть;
  4. Тепер ця секція стане порожньою;
  5. Кількома на основній секції, найчастіше це диск С, правою кнопкою миші і вибираємо «Розширити тому»;
  6. Далі встановіть, як розділити вільне місце.

Іноді не виходить об’єднати розділи, за допомогою утиліти “Керування дисками”. Можуть бути неактивні посилання «Розширити тому» або інші функції. Це відбувається через установки обмеження групових політик, або версія ОС не підтримує настройку розділів HDD.

Як вирішити таку проблему? На допомогу прийде використання утиліт від сторонніх виробників. Застосування такого софта буде необхідно якщо потрібно зберегти інформацію з розділів, але не можна перенести її або скопіювати. Розглянемо найкращі програми.

Acronis Disk Director

Офіційний сайт розробників знаходиться за адресою: acronis.com/ru-ru/personal/disk-manager.

Це найкраща, на думку автора, програма, що дозволяє налаштувати конфігурацію HDD, і обходить складнощі, що виникають в роботі.

Рекомендую використовувати завантажувальний версію, щоб не виникало помилок під час роботи.

Основне вікно програми містить всю інформацію про HDD комп’ютера.

Для об’єднання виділіть розділ який не будете використовувати і натисніть на «Об’єднати». У новому вікні програми налаштуйте параметри.

Виберіть те, що стане основним і додайте до нього по черзі інші об’єкти. Коли всі налаштування будуть зроблені, натискаємо кнопку «Виконати», вона стане активною.

Як об’єднати з Aomei

Завантажте програму за адресою: disk-partition.com/free-partition-manager.html. Сайт розробників не російською, але утиліта його підтримує. Працює з windows 7 і windows xp. Для завантаження наживаємо на зелену кнопку «Download Freeware», далі «Local Download». Завантаження почнеться автоматично. Програма повністю безкоштовна. Далі запускаємо інсталяційний файл програми. Її установка проста і не викличе труднощів навіть у початківців користувачів.

Відкриється вікно програми. Для об’єднання виконаємо послідовність таких дій:

  1. Натискаємо правою кнопкою миші по розділу, який потрібно об’єднати, і далі «Злиття»;
  2. Вкажіть що об’єднати і далі в головному вікні натискаємо на «Застосувати»;

Злиття відбудеться без втрати даних. У моєму випадку вони збережуться в папці «D-drive».

Якщо один з розділів системний, потрібне перезавантаження, яка відбувається довше звичайного часу. Тому якщо ви працюєте на ноутбуці, перевірте, щоб він був включений в мережу.

Читайте також:

висновок

Коли потрібно злиття розділів, і при цьому на HDD немає важливих даних, скористайтеся засобами, пропонованими системою. Якщо інформація важлива, рекомендую скористатися Acronis Disk Director. Програма Aomei теж непогане безкоштовне рішення. Зверніть увагу, якщо на приєднуються диску встановлена ​​друга ОС, після злиття вона не буде працювати.

Ссылка на основную публикацию