Як об’єднати комірки в Excel: основні способи і використання функції зчепити

використовують найчастіше для виконання складних розрахункових операцій та створення таблиць з результатами, де застосовується автоматичне зміна цих даних при зміні первинних даних. Для спрощення читання інформації з підсумкової таблиці і в цілому для правильного її оформлення необхідно знати, як об’єднати комірки в Excel, адже цього вимагає в більшості випадків шапка таблиці. Тобто така функція необхідна для об’єднання декількох осередків в одну для підкреслення приналежності інформації декількох колонок / рядків до одного заголовку в шапці.

У Ексель документи представлені у вигляді листів, розбитих на безліч осередків. Тому, щоб з’єднати кілька таких клітин і розмістити в них загальну інформацію або не втратити наявні дані, розглянемо кілька способів досягнення поставлених цілей. Також представлений спосіб роз’єднання, оскільки в роботі і такі функції можуть принести користь і заощадити час.

Основні способи об’єднання

Так як версії Excel оновлюються і змінюються їх меню, не завжди і не у всіх користувачів виходить швидко об’єднати потрібну область звичним способом. Однак все ж є універсальний метод, який працює у всіх версіях програми. Розглянемо, як об’єднати осередки в Ексель через контекстне меню (найпростіший спосіб):

  1. Необхідно виділити за допомогою мишки потрібні комірки і клікнути на праву кнопку в будь-якому виділеному місці.
  2. У вікні вибрати команду «Формат ячеек», після чого перейти на вкладку «Вирівнювання».
  3. У що з’явилася групі слід натиснути на «Відображення», поставити прапорець перед написом «Об’єднання осередків» і підтвердити дії кнопкою «Ок».

Об’єднання осередків Ексель знадобиться для форматування шапки таблиці

Є й інший спосіб, який в залежності від версії Excel дещо відрізняється. Наприклад, в програмі 2003 року панель інструментів допоможе об’єднати декілька осередків. В панелі інструментів «Форматування» є спеціальна кнопка, яка здійснює об’єднання осередків, при цьому ще й вирівнює вміст по центру, що добре підходить для створення шапки таблиці, тобто заголовків.

У Ексель 2007 і 2010 рр. аналогічну кнопку можна знайти на вкладці «Головна» – «Вирівнювання». При виборі цього меню і натисканні стрілки правіше можна не тільки об’єднати і розмістити по центру дані, але і поміщати по рядках, а також зовсім скасовувати об’єднання осередки в Ексель.

Якщо при об’єднанні виникли труднощі – пункти меню і кнопки є неактивними, виправити ситуацію можна, знявши захист з аркуша або прибравши дозвіл доступу до книги.

Злиття без втрати даних

Об’єднати осередки зазвичай виходить з втратою або зрадою наявних даних в таблиці. Тобто при злитті клітин з текстом інформація замінюється даними з верхньої лівої комірки об’єднаного діапазону, при цьому дані інших клітин просто губляться. Щоб знати, як об’єднати комірки в Еxcel без втрати даних, належить ознайомитися з ще однією корисною командою – текстова функція «Зчепити».

За допомогою такої функції можна з’єднати до 255 текстових рядків в одне ціле, зчепити Можна надсилати текстові та числові дані, посилання і поєднання цих елементів. Наприклад, в 1-й осередку буде прізвище, а у 2-й – ім’я людини, щоб здійснити злиття даних, потрібно вказати в 3-й клітці наступну формулу: = СЦЕПИТЬ (A1; »«; B1). Лапки в цьому випадку означають пробіл, тобто будь-які знаки пунктуації включаються в формулу, але полягають в лапки.

Функція СЦЕПИТЬ використовується для того, щоб об’єднати текстові рядки в одну, таким чином об’єднання проходить без втрати даних

В меню Еxcel «Головна» в розділі «Бібліотека функцій» необхідно вибрати «Текстові», після чого клікнути на функцію «СЦЕПИТЬ». У вікні слід вказати обов’язковий аргумент і необов’язкові аргументи, причому осередки повинні бути розділені комами (див. Фото). Після цього підтвердити операцію – об’єднати зазначені дані.

При необхідності можна виконати зворотну операцію. У програмі як такої функції роз’єднання немає, але зробити це можна при бажанні дуже швидко. Якщо осередок є злиття декількох клітин таблиці, то слід її спочатку виділити, після чого, клікнувши курсором мишки, в меню вибрати підсвічується кнопку «Об’єднання і приміщення в центрі» або розкрити прикріплений до неї випадає, де потрібно вибрати команду скасування.

Якщо ж осередок не є складовою декількох клітин, необхідно зробити складовими сусідні клітини таблиці, створивши таким чином враження розбиття потрібної області на кілька секцій. При необхідності горизонтального роз’єднання об’єднувати доведеться клітини в рядку, а для вертикального роз’єднання – з клітинами колонки.

Ссылка на основную публикацию