Як об’єднати декілька PDF або файлів різних текстових редакторів в один!

При роботі з документами Word, PDF, зі звичайними текстовими файлами TXT, файлами зображень або файлами, створеними в будь-яких інших текстових редакторах і програмах, часом, може виникати необхідність об’єднувати ці файли цілком в один єдиний файл PDF або ж поєднувати окремі сторінки цих файлів з подальшим збереженням в PDF. Вбудовані інструменти Windows не можуть виробляти таких операцій, але нам допоможе стороння і безкоштовна в використанні програма PDF24 Creator. У цій статті розглянемо, як користуватися цією програмою саме для роботи з декількома файлами, щоб вміти їх об’єднувати в один кінцевий документ формату PDF!

Програма PDF24 Creator є конструктором файлів формату PDF, т. Е. Вона в першу чергу і призначена для того, щоб з кількох файлів різного формату ви змогли зробити один документ PDF. При цьому можливо навіть при створенні кінцевого файлу, включити його захист, наприклад, заборонити копіювання інформації з створеного PDF, редагування, друк і що-небудь ще.

Про те, як встановити програму PDF24 Creator (якщо потрібна інструкція), а також про те, як налаштувати захист файлів PDF, від копіювання, редагування та інших дій, розказано в окремій статті: відкрити.

Офіційний сайт розробника, де завжди можна завантажити останню версію програми:

При скачуванні вибирайте версію «Приватний».

Прикладаю на всякий випадок пряме посилання на завантаження версії програми від січня 2017 року, на випадок, якщо посилання на завантаження з офіційного сайту розробника зміниться і поточна перестане працювати:.

Компонування PDF з декількох текстових документів

Відкрийте програму і виберіть «PDF конструктор».

Ця функція програми якраз призначена для роботи з декількома текстовими документами, з яких у вас вийде один або кілька (якщо потрібно) PDF файлів.

Відкриється вікно для завантаження потрібних для роботи файлів, з яких ви будете робити PDF. Програма підтримує більшість найпопулярніших форматів текстових документів, наприклад: файли Microsoft Word, Excel і аналогічних текстових і табличних редакторів, звичайні текстові документи, будь-які файли зображень, файли PDF. Це як мінімум!

Для завантаження потрібних файлів ви можете їх просто перетягнути мишкою прямо з Windows в праву частину вікна програми (1). Або ви можете вибрати потрібні файли для роботи (клікнувши двічі по ним лівою кнопкою миші) з лівої частини вікна, де у вас відображається провідник Windows (2).

Кожен завантажений вами документ буде відображатися в своєму блоці, де вгорі буде вказано назву завантаженого документа і загальна кількість сторінок. І в цьому блоці ви зможете бачити у вигляді мініатюр всі сторінки документа. приклад:

Завантаживши потрібні документи в програми, ви тепер можете компонувати з них один єдиний документ PDF, ну або кілька, якщо це необхідно.

Основні можливості для компонування PDF:

 1. Видаляти непотрібні сторінки з завантажених документів. Для цього клікніть на потрібну сторінку і натисніть Delete на клавіатурі.

 2. Змінювати їхній порядок у кожному документі. Для цього клікайте мишкою по потрібній сторінці і перетягувати її мишкою на потрібне місце. приклад:

 3. Копіювати сторінки з одного завантаженого в програму документа в інший. Для цього клікаєте мишкою по сторінці і перетаскуєте її в інший документ. приклад:

  Після копіювання сторінки, вона також залишиться і в старому документі. Якщо вона там більше не потрібна, видаліть її.

  Сторінки ви можете копіювати не тільки з одного в інший документ, що у вас вже завантажені в програму, але і в новий документ, який програма створить автоматично. Наприклад, якщо перетягнути будь-яку сторінку з документа за його межі (на темний фон вікна), то створиться новий документ, де буде поки що тільки ця скопійована сторінка:

  Одержаний новий документ:

 4. Можна відразу об’єднати один або кілька завантажених документів в один (склеїти їх). Для цього виберіть з вікна документи, які хочете склеїти (1), клацаючи по ним лівою кнопкою миші, утримуючи клавішу Ctrl і натисніть відповідну кнопку (2):

  Якщо не вибрати жодного документа, то об’єднаються відразу все.

 5. Для зручності відображення документів в програмі (особливо якщо у вас їх завантажено багато) ви можете зменшити або збільшити мініатюри сторінок, а також зовсім їх відключити і показувати тільки порядок сторінок з номерами.

  Для цього скористайтеся кнопкою «Види»:

  Клікнувши по ній відкриється меню. Якщо натиснете «Число сторінок», то мініатюри сторінок в ваших документах перестануть відображатися і замість цього буде видно лише їхні номери і порядок. приклад:

  Якщо вибрати «Предпросмотр», то там можна вказати розмір мініатюр.

 6. Якщо вам у вікні програми більше не потрібен буде для роботи будь-якої документ, то його можна закрити, натиснувши на хрестик справа вгорі в блоці цього документа.

Користуючись перерахованими основними можливостями ви можете швидко скомпонувати один або кілька документів PDF з доданих в програму. Наприклад, можна з кожного доданого документа витягнути по сторінці, непотрібні видалити і зробити з цих сторінок один PDF.

Збереження готового документа (або декількох)

Після того як ви закінчите компонувати ваш цільової документ, потрібно буде його зберегти. Щоб зберегти документ, натисніть на кнопку збереження в блоці даного документа:

В налаштуваннях збереження, виберіть якість «Найкращий» (1), щоб ваш готовий PDF документ виглядав максимально якісно.

Якщо ваш документ містить у собі дуже багато сторінок і в них багато картинок, то, ймовірно, розмір PDF був би надзвичайно великим. Якщо це грає роль, то можете при збереженні вибрати якість на щабель нижче і це істотно знизити підсумковий розмір документа.

Стандарт документа, колірну модель та інші настройки в блоці «Головні» краще залишити без змін. Інші налаштування проробляти, якщо необхідно (наприклад, можете вказати автора документа, заголовок).

Коли все відредагуєте натисніть «Продовжити» (2).

Залишиться тільки вказати папку на комп’ютері для збереження готового документа.

висновок

Є й інші аналогічні PDF24 Creator програми, що дозволяють виконувати схожі функції. Однак, з безкоштовних рішень саме ця сподобалася мені найбільше, оскільки має ряд корисних функцій, наприклад, таких як проста компоновка одного документа PDF з декількох, можливість включати захист PDF. Функції захисту PDF взагалі найчастіше доступні тільки в платних програмах, а в PDF24 Creator і це безкоштовно.

Користуватися їй легко, все що потрібно зробити з документами, можна виконати дуже швидко!

Ссылка на основную публикацию