Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі, не дивлячись на неї [в сліпу!]

Доброго часу!

Думаю, що ніхто не буде сперечатися, що навик швидкого друкування в сучасному Світі комп’ютерів – вельми корисний. Дозволить вам викладати свої думки в текст, не відволікаючись і не переводячи погляд з монітора на клавіатуру (а це економія часу, збільшення вашої продуктивності, і менша втома очей).

Зізнатися чесно, мене теж іноді запитують, як я навчився швидко друкувати (Прим .: сам я не вважаю себе швидкісним складачем (всього-то близько 200 ÷ 250 знаків в хв.), Хоча, коли друкую – майже не дивлюся на клавіатуру). Деякі фахівці набирають по 450-600 знаків за хвилину – ось це швидкість! (А світовий рекорд 750)

Загалом, в цій статті дам кілька порад (з оглядкою на свій досвід), які повинні допомогти вам поліпшити цю навичку (по крайней мере, самі помітите, що почнете друкувати швидше).

І так …

Доповнення!

До речі, кілька прискорити вашу роботу можуть спец. утиліти для автоматичного перемикання розкладки клавіатури (з російської на англійську, наприклад). Про них я розповідав тут: 

З чого почати навчання швидкому набору

1) Освойте корисні поєднання клавіш

Напевно, цей рада не дуже стандартний. Але навчання я рекомендую почати саме з цього. Чому?

Справа в тому, що багато користувачів втрачають дуже багато часу на самі звичайні операції: правка / копіювати – правка / вставити (причому, роблять це мишкою). Уявіть, що вам кожен раз доводиться переводити праву руку з клавіатури на мишку і назад (здавалося б, якісь секунди, але, якщо їх помножити на годинник роботи … число може вас здивувати!).

А тепер порівняйте, наскільки б збільшилася ваша швидкість роботи – якби багато операцій ви робили просто після натискання 1-2 кнопок на клавіатурі (не використовуючи мишку зовсім).

До того ж, пальці починають швидше звикати до розташування різних кнопок, і ви машинально починаєте відчувати, де вони знаходяться.

Які основні сполучення клавіш я б порекомендував знати:

 • Ctrl + C (Ctrl + V) – копіювати / вставити;
 • Ctrl + Z (Ctrl + Y) – скасувати останню операцію;
 • Ctrl + A – виділити все на сторінці;
 • Ctrl + S – зберегти;
 • Alt + F4 – закрити програму / гру та ін .;
 • Page Up – прокрутка вгору (ідентично коліщатка мишки);
 • Page Down – прокрутка вниз;
 • Ctrl + T – відкрити нову вкладку в браузері;
 • Ctrl + Shift + T – відкрити останню закриту вкладку;
 • Ctrl + R – оновити сторінку.

Різних сполучень, звичайно, набагато більше – але це основа, яка повинна працювати на “автопілоті”!

Доповнення в тему!

Таблиці поєднань клавіш на клавіатурі: для роботи з текстом, введення спец-символів, гарячі клавіші Windows – 

2) Почніть практикуватися

Не можна почати швидко набирати текст нічого не набираючи. Тобто щоб навчитися щось робити – треба почати це робити і відпрацьовувати навик. Наприклад, я колись одну пропозицію міг набирати 5-10 хв. (Одну букву доводилося шукати по 20-30 сек.!).

Що набирати (це, звичайно, наступне питання, коли даєш таку пораду):

 1. можна почати друкувати тексти по навчанню / роботі (наприклад, якщо ви раніше їх просто у кого-то брали і переробляли під-себе);
 2. листуватися на різних форумах, блогах, соціальних. мережах;
 3. встановити на ПК який-небудь тренажер (спец. програму для навчання швидкого набору) і друкувати те, що запропонує це ПО;
 4. можна почати вести який-небудь блог (по тій темі, що вам цікава);
 5. якщо граєте в якісь ігри – то знайдіть однодумців і обговорюйте, як пройти то-то і це …

Насправді, велика частина спілкування в мережі будується на текстової інформації. Так, що варіантів маса …

3) Навчіться правильно тримати руки на клавіатурі

Для дуже швидкого набору тексту люди з досвідом рекомендують задіяти всі пальці (в тому числі і безіменний, і мізинець). Щоб це можна було зробити, зверніть увагу на фото нижче, на якому показано приблизне розташування рук над клавіатурою.

Примітка: зверніть увагу на клавіші “F” і “J” – на них є невеликі зарубки, які допоможуть вам “в сліпу” знаходити їх вказівними пальцями.

Розташування рук над клавіатурою

Далі зверніть увагу на схему нижче: на ній показано за які клавіші який палець відповідає. В ідеалі потрібно намагатися натискати на ці клавіші саме зазначеними пальцями.

За які клавіші відповідають пальці

Особисто я починав приблизно також, але з часом руки став розташовувати інакше, тому що зручно тільки мені (потім звик до однієї своєї трохи не стандартної клавіатурі, і намагаюся працювати саме за нею …).

Загалом, посил цього підрозділу статті: намагайтеся при друку задіяти в роботу всі пальці (ну або більшість). 

4) Пройдіть який-небудь курс (тренажер)

Зараз в мережі можна знайти десятки різних програм-тренажерів. Все з них обіцяють, що, пройшовши їх курс – ви зможете друкувати так швидко, як думаєте. Насправді, це не зовсім так: багато що залежить від ваших зусиль, бажання, і можливостей …

Соло на клавіатурі (скрін з офіц. Сайту)

Що можна порекомендувати:

 1. – “Соло на клавіатурі”. Дуже відома програма, яка навчила тисячі чоловік швидкого друку. Побудована на основі покрокових уроків, в яких покажуть і розкажуть все від А до Я. Кожен урок відпрацьовує певний навик. Загалом, більшість, хто проходить ці уроки – починають набирати текст значно швидше;
 2.  – як заявляють розробники, їх тренажер підійде навіть для дідусів і бабусь (чесно сказати, не перевіряв!). Програма безкоштовна, на відміну від попередньої;
 3.  – безкоштовні онлайн-уроки по швидко-друкування. Їх не так багато, але їх комплекс дозволяє “відпрацювати” натискання для кожного пальця! До речі, сервіс дозволяє також вивчати іноземні мови;
 4.  – аналогічний сервіс. Побудований за принципом мінімалізму: на сайті немає крутий графіки, зате є зручний і цікавий процес навчання (до речі, поглядайте за підказками, які будуть з’являтися в процесі навчання, в них досить багато корисної інформації).

5) Пробуйте набирати текст “в сліпу”

Дуже важливий рада! Поки ви не почнете намагатися набирати текст і не дивитися на клавіатуру (не шукав очима кожну клавішу) – ви не навчитеся швидко-друкування. Нехай спочатку ви будете втрачати більше часу на набір тексту (і будуть помилки), але це того варто.

У міру тренувань, ви самі не помітите, як почнете набирати текст значно швидше і все менше і менше будете шукати кожну клавішу.

Нарешті, через місяць-другий – ваші пальці будуть знаходити швидше “голови” потрібну клавішу (по суті, відпрацюється рефлекс: хочу “про” – тисну вказівним пальцем по центру, потрібна “л” – тисну середнім пальцем і т.д. і т.п.).

6) Перевіряйте іноді свою швидкість набору …

Знаєте, чому більшість людей кидає навчання чогось нового і корисного? Одна з головних причин: відсутність прогресу (тобто людина думає, що я вчуся-вчуся, а прогресу немає, все це марно і т.д.). Хоча, насправді, він можливо вже досить далеко просунувся, просто сам він цього не “бачить”.

Ти можеш не здогадуватися наскільки ти близько до мети. Завжди йди до кінця і не здавайся! (Знаменитий постер)

Саме тому я б порекомендував влаштовувати собі іноді “іспити” (в процесі навчання): тобто оцінювати свою швидкістю друку. Це дозволить наочно бачити, що зусилля були витрачений не даремно!

Де можна оцінити свою швидкість друку:

Отримав срібний сертифікат …

Дуже цікавий сайт. На ньому можна як відпрацьовувати свої навички і вчитися друкувати швидше, так і проходити тести. Якщо тест пройдете вдало – отримаєте один з сертифікатів (їх передбачено 3 шт .: срібний, золотий, платиновий, в залежності від швидкості вашої друку і кількості шибок).

Покажи свій результат …

Ще один вельми цікавий сервіс, який змушує користувачів змагатися один з одним. Для запуску тесту – просто почніть набирати пропозицію, яке показується вам. Далі просто друкуйте, по закінченні 1 хвилини – ви побачите свій результат (див. Скрін нижче). Можете вказати своє ім’я, і ​​тоді ваш результат буде збережений в історії сайту.

Змагання на машинках

Цей тест підійде тим, хто хоче перевірити свою швидкість друку англійською мовою (до речі, в моєму випадку вона відмінна від російської, причому, значно).

Тест проходить у формі змагання (гонки на машинках). Хто швидше набере текст – той приїде на фініш першим. Якийсь азарт буде підстьобувати тренуватися (ну хоча б поки не виграєте разок-другий).

PS

1) Як заповідав великий Ленін: “Вчитися, вчитися і ще раз вчитися …”. Ніякі курси і тренажери не навчать вас швидко-друкування без практики, без вашого бажання. Так, що, мабуть, це найголовніше …

2) І пам’ятайте, що нічому раптово ось так відразу навчитися не можна! Тобто якщо сьогодні ви почнете займатися – то завтра ви не почнете друкувати як друкарка. Відразу приготуйтеся на щоденну тренування (практику), що доведеться витратити місяць-другий (це в середньому!). Тільки після такого марафону – можна буде побачити реальні результати.

На цьому поки все. Якщо ви вже навчилися швидко друкувати – напишіть, що вам допомогло, дайте кілька порад в коментарях (заздалегідь дякую).

Ссылка на основную публикацию