Як навантажити процесор для перевірки температури?

Багато хто знає, що для коректної перевірки температур процесора виміри потрібно проводити під навантаженням. Тільки навантаживши процесор обчисленнями, ви дізнаєтеся його справжню температуру. Більшість виключень комп’ютерів і ноутбуків при запуску важких додатків та ігор відбуваються через перегрів.

Складність таких замірів полягає в тому, що навіть якщо ви запустите програму моніторингу температур спільно і грою, то коректно заміряти температури буде важко. Під час перемикання між грою і програмою процесор буде встигати охолонути.

У даній статті ми розповімо про програму, яка дозволить вам на 100% навантажити процесор і в зручній формі відобразить значення температур. Завдяки цьому ви зможете зрозуміти перегрівається ваш процесор чи ні.

Все та ж AIDA64

Про цю програму ми вже не раз писали. Все тому, що вона надає величезний функціонал серед якого є моніторинг температур основних компонентів комп’ютера, а також спеціальний синтетичний стрес тест, що дозволяє отримати температурні значення процесора під навантаженням.

Для початку скачуванням програму з офіційного сайту:

Програма платна, але в ній присутній 30 днів безкоштовного пробного періоду, якого вистачить щоб зрозуміти є перегрів по процесору чи ні.

Отже, після того, як ви завантажили і встановили Aida64, запускаємо її. Для того, щоб прогріти процесор і подивитися його температуру під навантаженням зліва вибираємо «Комп’ютер» -> «Датчики».

Відображення температур основних компонентів комп’ютера в Aida64

У правій частині екрана Булут відображені температури основних компонентів вашого ПК. Навпаки рядка «ЦП» показана поточна температура процесора.

Стрес тест процесора

Тепер дамо йому навантаження. Для цього у верхній частині вікна Aida64 (на панелі інструментів) натискаємо на іконку з графіком (system stability test).

Іконка для запуску тесту стабільності в Aida64

Відкриється вікно параметрів тесту стабільності. Відзначаємо всі наявні галочки зліва, а галочки нижче знімаємо за винятком «CPU» і тиснемо «Start».

Параметри тесту стабільності, що завантажує процесор, і його запуск

 Цим ви запустите синтетичний тест, який завантажить процесор вашого ПК на 100%. На верхньому графіку буде відображатися поточна температура процесора під навантаженням.

Для того, щоб зрозуміти чи перегрів чи ні досить 5 хвилин. Якщо за цей час температура не перевищить критичних значень (90-95 градусів), то тест можна зупиняти кнопкою «Stop».

Якщо ж температура перевищить позначку в 95 градусів, то також зупиняйте тест. Інакше після 100 градусів комп’ютер просто відключиться.

Ссылка на основную публикацию