Як налаштувати wifi роутер Mikrotik і виставити правильні параметри точки доступу

Установка підключення до мережі на латвійських Wi-Fi-роутерах Mikrotik дещо відрізняється від інших аналогічних моделей. Основною перевагою даної марки є наявність власної ОС RouterOS з широким набором функцій. Диск з операційною системою продається в комплекті з самим роутером, також її можна завантажити на офіційному сайті виробника. Нижче ми докладно розглянемо процес налаштування підключення до мережі.

Перш, ніж приступати до з’єднання з мережею, необхідно виставити правильні параметри мережевої карти. Це робиться для автоматичного отримання ip-адрес. У вікні налаштувань необхідно перейти на вкладку «Загальні» і поставити галочку напроти пункту автоматичного отримання ip-адреси і адреси DNS-сервісу, як показано на малюнку. Після цього натиснути кнопку «ОК» для збереження результату.

Після завершення налаштування параметрів мережевої карти слід підключити роутер і приступити до налаштувань підключення до мережі.

Як встановити Wi-Fi-з’єднання

На етапі підготовки роутера Mikrotik до налаштування wi-fi його необхідно підключити до мережі, і вставити в отвір для нього провід, наданий провайдером.

Щоб приступити до підключення через роутер Mikrotik, рекомендуємо скористатися спеціальною програмою «WinBox», яка продається в комплекті з роутером (можна скачати і на офіційному сайті). У вікні, насамперед переміщаємося на вкладку «Neighbors» (показано на малюнку) – програма автоматично знайде роутер. Після цього необхідно натиснути кнопку «Connect» для з’єднання з роутером.

Для успішної активації бездротового інтерфейсу вашого пристрою слід переміститися на вкладку «Wireless», де необхідно вибрати точку «Wlan 1» і натиснути на синю галочку.

Далі переміщаємося на вкладку «Security Profiles». Тут слід проставити галочки навпроти пунктів, як показано на зображенні, і встановити безпечний пароль для мережі, після чого натиснути кнопку «ОК» для збереження результату. Ці настройки допоможуть зробити роботу в мережі більш безпечною. Тепер можна переходити до таких установок.

Налаштовуємо точку доступу Wi-Fi на роутерах марки Mikrotik

Щоб робота підключення була стабільною, необхідно виставити правильні параметри точки доступу Wi-Fi-з’єднання. Для цього необхідно переміститися назад на вкладку «Interface» і відкрити вікно меню раніше обраної точки підключення «Wlan 1». У вікні налаштувань підключення, необхідно вказати значення параметрів, як зазначено на малюнку:

  • У рядку «Mode» вказуємо основний режим роботи «ap bridge», який дозволяє працювати з одним підключенням декільком користувачам одночасно;
  • У рядку «Band» встановлюється протокол підключення, згідно з яким клієнти буту входити в мережу на певній частоті (зазвичай це 2Ghz-B / G / N);
  • У рядку «Channel Width» прописується ширина частотної смуги, більше значення дозволяє збільшити пропускну здатність мережі і зробити роботу більш швидкої і зручної (встановлюємо 20 / 40MHz HT Above);
  • В поле «Frequency» вказується основна частота, на якій буде працювати мережа (для підвищення продуктивності з’єднання краще вказувати значення, відмінне від сусідніх мереж, в нашому випадку прописуємо 2412);
  • В поле «SSID» прописується оригінальне ім’я мережевого підключення;
  • У рядку «Wireless Protocol» вказується протокол бездротової мережі, слід вибрати «unspecified» (дозволяє автоматично підключитися до будь-якого підтримуваного протоколу з максимальною продуктивністю);
  • В поле «Security Profile» містяться дані безпеки підключення – тут необхідно вказати значення «default», так як на початку настройки вже було поставлено пароль і тип шифрування мережевого підключення.
  • В поле «WMM Support» можна включити або виключити мультимедійну підтримку Wi-Fi-підключення. Необхідно включити таку підтримку з метою зниження помилок при роботі голосових і інших мультимедійних додатків;
  • У полях «Default Authenticate» і «Default Forward» також необхідно встановити галочки – це дозволить клієнтам, відсутнім в Access List підключатися до мережі і обмінюватися даними;
  • Поставлена ​​галочка в полі «Hide SID» дозволить приховати ім’я мережі, що не дуже зручно, так як при кожному підключенні з’явиться необхідність вручну вводити ім’я мережі і пароль.

Після виставлення таких простих налаштувань їх необхідно зберегти натисканням кнопки «ОК». По суті, на цьому настройка Wi-Fi-підключення на роутерах Mikrotik може бути закінчена. Чи залишиться всього лише перевірити, наскільки якісно працює налаштоване з’єднання.

Ссылка на основную публикацию