Як налаштувати віддалений робочий стіл і термінали в локальній комп’ютерній мережі організації

Розглянемо ще один випадок взаємодії сервера і клієнта. Йтиметься про так званої архітектурі «сервер-термінал». Сенс її в тому, що абсолютно все відбувається на сервері: запущена операційна система, виконуються прикладні програми, відкриваються файли. Щоб до комп’ютера-сервера могли підключатися термінальні клієнти, на ньому повинна бути запущена програма – сервер терміналів, а в налаштуваннях безпеки такі підключення повинні бути дозволені.
Користувач ж працює за терміналом – клієнтом, який відображає на своєму екрані відбувається на сервері і передає в зворотну сторону команди від клавіатури і миші. На клієнті виконується тільки термінальна програма. Найвідомішим прикладом такої програми є Видаленний робочий стіл – стандартна програма, що входить до складу будь-якої версії Windows (Пуск → Усі програми → Стандартні → Підключення до віддаленого робочого столу).

Відразу обмовимося: віддалене управління комп’ютером, підключення до віддаленого робочого столу і термінал-серверна схема – одне і те ж. Вся різниця лише в мети: чи хочете ви налаштовувати, адмініструвати віддалений комп’ютер, або збираєтеся працювати на ньому, сидячи за одним комп’ютером.

Почнемо з найпростішого застосування цієї схеми. Припустимо, в офісі на комп’ютері встановлено робочі додатки, ресурсомісткі, дорогі і вельми специфічні. Там же знаходяться і всі ваші робочі документи. Періодично виникає необхідність подивитися або зробити щось, перебуваючи вдома або де-небудь ще. Звичайно, можна встановити ті ж програми на ноутбук (про ліцензії скромно промовчимо), але як бути з документами? Доведеться постійно відслідковувати зміни, копіювати останні відредаговані версії з комп’ютера на комп’ютер – плутанина неминуча. Якщо мова йде про програму обліку на зразок 1С, проблема ускладнюється ще більше.

Що можна зробити? Рішення стандартне, хоча багато хто про нього чомусь навіть не чули.

  1. На комп’ютері в офісі дозволити віддалене управління.
  2. Налаштувати маршрутизацію на шлюзі, щоб клієнти могли підключатися до цього комп’ютера через Інтернет. Якщо клієнт знаходиться в межах тієї ж локальної мережі, цей крок виключається.
  3. Підключитися з ноутбука до комп’ютера вашої.

Щоб дозволити віддалене управління в Windows 7, у вікні Система (Пуск → Панель управління → Система) виберіть посилання Додаткові параметри системи. відкриється діалог властивості системи. Перейдіть в ньому на вкладку Віддалений доступ і встановіть перемикач Видаленний робочий стіл в одне з двох положень, які дозволяють віддалене підключення до комп’ютера (рис. 8.13).

Мал. 8.13. Включення віддаленого управління

За замовчуванням користувачі з правами адміністратора вже володіють правом віддаленого управління комп’ютером. Однак для повсякденних завдань настійно рекомендується завести обмежену обліковий запис і працювати тільки під нею. Тому ту обліковий запис, під якою ви зазвичай працюєте, потрібно додати в групу користувачів віддаленого робочого стола.

  1. Щоб дозволити звичайному користувачеві віддалене управління, натисніть кнопку Вибрати користувачів ….
  2. Відкриється діалогове вікно Користувачі віддаленого робочого стола. Натисніть в ньому кнопку Додати. У відкритому дочірньому вікні введіть ім’я своєї «повсякденному» облікового запису.
  3. Натисніть кнопку OK в цьому і всіх попередніх діалогових вікнах. На цьому настройка комп’ютера-сервера закінчена.

За замовчуванням система не дозволяє віддалений вхід користувачів з порожнім паролем. Це розумно: включивши віддалений доступ, ви відкриваєте широкі ворота для несанкціонованого входу в систему ззовні, в тому числі з Інтернету. Якщо ви хочете користуватися віддаленим робочим столом, свій профіль, як і обліковий запис адміністратора, необхідно захистити паролями. Бажано, не найпростішими!

Тепер підключимося до віддаленого робочого столу. На іншому комп’ютері, наприклад ноутбуці, запустіть підключення до віддаленого робочого столу: Пуск → Усі програми → Стандартні → Підключення до віддаленого робочого столу. У вікні, натисніть кнопку параметри, щоб відобразилися всі вкладки та настройки (рис. 8.14).

Мал. 8.14. Налагодження підключення – термінального клієнта

В полі комп’ютер введіть IP-адресу або ім’я комп’ютера, до якого ви хочете підключитися. В полі Користувач вкажіть ім’я вашого профілю на комп’ютері-сервері. на вкладці екран налаштовуються параметри відображення віддаленого робочого столу під час сеансу: дозвіл і глибина кольору. на вкладці локальні ресурси вибирається, які пристрої цього комп’ютера будуть підключені до віддаленого комп’ютера, як ніби вони приєднані безпосередньо до нього. Наприклад, якщо встановлено прапорець Принтери, то сервер зможе друкувати на принтер, який фізично підключений до вашого ноутбука.

Натисніть кнопку підключити. Вам буде запропоновано ввести ім’я користувача і пароль. В результаті у вікні терміналу ви побачите робочий стіл віддаленого комп’ютера. Якщо в налаштуваннях був обраний повноекранний режим, зображення буде розгорнуто на весь екран. Про те, що зараз ви працюєте на віддаленому комп’ютері, буде нагадувати тільки маленька панель підключень у верхньої кромки екрану.

Щоб зберегти створене підключення, знову відкрийте діалогове вікно Підключення до віддаленого робочого столу, перевірте параметри і на вкладці загальні натисніть кнопку Зберегти як…. Вкажіть шлях і ім’я файлу – параметри підключення будуть збережені у вигляді файлу з розширенням RDP. Після подвійного клацання мишею на такому файлі одразу запустимо підключення зі збереженими параметрами. Якщо в налаштуваннях на вкладці загальні був встановлений прапорець Дозволити мені зберігати облікові дані, ім’я користувача та пароль досить ввести тільки в перший раз – система їх «запам’ятає». Якщо прапорець знятий, ім’я користувача і пароль потрібно вводити кожен раз заново.

У «настільних» версіях Windows діє обмеження: одночасно на комп’ютері може працювати тільки один користувач. Неважливо, локально він увійшов в систему або через віддалений робочий стіл. Як тільки ви підключіться до віддаленого робочого столу, локальний сеанс буде відключений: на екрані монітора з’явиться екран із вітанням. Навпаки, якщо тепер ви ввійдете в систему локально, сеанс підключення до віддаленого робочого столу відразу ж буде розірваний.

Вирішенню спочатку поставленого завдання – скористатися одним комп’ютером з іншого – це не заважає. Поки ви працюєте на своєму офісному комп’ютері віддалено, з ноутбука, локальний користувач відпочиває. Коли ви вимкніть сеанс, він зможе продовжити роботу. Власне, творці Windows так і задумували.

Іноді виникає більш складна задача – забезпечити віддалену роботу декількох користувачів одночасно. Наприклад, потрібно зробити так, щоб кілька співробітників з філії змогли паралельно працювати з програмами на одному з комп’ютерів в головному офісі. Можливість одночасної роботи декількох віддалених користувачів преусмотрена в серверних ОС – Windows Server. Принцип практично той же, трохи відрізняється його реалізація. Швидше за все настройку ви доручіть фахівця-комп’ютерникові, тому обмежимося перерахуванням етапів.

  • За допомогою майстра настройки вказується, що цей сервер повинен грати роль сервера терміналів.
  • На сервері заводяться облікові записи для кожного з віддалених користувачів.
  • Для кожного з цих користувачів задаються повноваження.
  • Активується і налаштовується служба ліцензування терміналів.

Одночасний вхід декількох користувачів можна задіяти і в «настільних» версіях Windows. Опис того, як перетворити Windows XP або Windows 7 в «сервер терміналів», легко знайти в Інтернеті. Процедура не цілком законна, оскільки порушує умови ліцензії. Правда, контролюючі органи рідко звертають увагу на те, що ви розблокували можливість одночасного термінального доступу – їх більше цікавить наявність наклейки на корпусі і правовстановлюючих документів.

Де знадобляться схеми з термінальним доступом і віддаленим робочим столом?

Два випадки ми вже розглянули: роботу з дому і підключення співробітників філій. Ось ще два приклади.

З естетичних міркувань ви вирішили встановити на робочих місцях маленькі елегантні неттопи або «тонкі» клієнти. У такому випадку сервер терміналів просто необхідний! У компанії використовується будь-яке ресурсномістке і дороге додаток, наприклад CorelDRAW, AutoCAD, Гранд-Кошторис і т. Д. Воно потрібно декільком співробітникам, хоча і не одночасно. Оскільки ліцензія у вас на одне робоче місце, встановлена ​​програма на один комп’ютер. Звичайно, можна «підсаджуватися» за нього по черзі, але зручніше просто підключатися до цього комп’ютера з різних робочих місць через віддалений робочий стіл.

Ссылка на основную публикацию