Як налаштувати вай фай роутер (маршрутизатор wifi)

У сучасному світі складно уявити хоча б одну людину, яка б не мала поняття про те, що таке роутер. Якщо раніше для виходу в мережу ми користувалися модемами, які працювали на телефонній лінії з низькою швидкістю, то сьогодні практично всі недоліки інтернет-технологій усунені.
Wi-Fi – бездротова мережа, за допомогою якої кожен користувач може вдаватися до можливостей глобальної мережі без необхідності в підключенні додаткових кабелів і проводів, але її треба правильно налаштувати. Власне, відсутність останніх і є безперечною перевагою даної технології. Завдяки цьому одночасно до однієї вай фай мережі може бути підключено кілька різноманітних пристроїв: планшети, смартфони, комп’ютери, ноутбуки та іншу цифрову техніку.

Налаштування параметрів

Мабуть, не буде відвертістю те, що традиційний маршрутизатор має свою дальністю дії. Залежно від того, де ви його розташуєте буде залежати багато – в тому числі якість підключення, сигнал. Підходьте до розташування пристрою таким чином, щоб він покривав велику площу житлового приміщення. На жаль, багато в цьому випадку ще залежить і від матеріалу, з якого виконані стіни та інше, тим не менш, основний підхід залишається тим самим.

Також, що стосується розташування роутера – не варто встановлювати його на системний блок або розміщувати в безпосередній близькості від персонального комп’ютера. Наприклад, деякі встановлюють його прямо перед собою. Девайс, звичайно, буде функціонувати, як і раніше, але якість сигналу і територія покриття буде дещо гірше. Бажано – розташувати маршрутизатор вай фай вище, приблизно по центру всієї квартири.
При необхідності, ви можете самостійно визначити зону покриття – де зв’язок з роутером найгірше. Для цього досить встановити первинне з’єднання і згодом переміщатися зі смартфоном або ноутбуком, уважно відстежуючи якість підключення.

Пам’ятайте, що на якість і потужність сигналу також негативно впливають джерела електромагнітних завад, наприклад, мікрохвильові печі, радіотелефони та деяка інша техніка. Тому не ставте роутер в безпосередній близькості з такими предметами.

Підключення до ПК

Творці бездротових маршрутизаторів використовують єдиний стандарт – з заднього боку девайса розташовуються всі необхідні роз’єми для підключення кабелів, кнопки включення і перезавантаження. З передньої частини розташовуються спеціальні світлові індикатори, які вказують на наявність зв’язку з WAN, LAN і ін.

Отже, щоб можна було користуватися бездротовим маршрутизатором, необхідно встановити кабель, який був проведений в житлове приміщення провайдером мережі, в роз’єм WAN.

Як правило, в одному комплекті з гаджетом йде додатковий кабель, який нам і стане в нагоді. Він підключається в один з наявних роз’ємів LAN, а потім безпосередньо до використовуваного ноутбука або персонального комп’ютера. Це необхідно тому, що інакше, перед зміною опцій користувач не зможе увійти і змінювати параметри маршрутизатора.

Налаштування параметрів

Якщо підключити дроти ні для кого не складає труднощів, то вказати вірно необхідні дані для бездротового маршрутизатора – проблема, з якою стикається більшість початківців користувач. Без оптимальної настройки роутера у вас не вийде користуватися можливостями мережі. Варто сказати і про деякі винятки, зокрема, коли провайдер, за допомогою якого ви виходите в мережу, використовує динамічна зміна IP-адреси користувача.

В першу чергу потрібно сказати про те, що у вас обов’язково повинні автоматично налаштовуватися IP-адреса і адреса DNS-серверів. Подивитися цей параметр можна в налаштуваннях персонального комп’ютера. Для цього необхідно:

  1. Натиснути одночасно Win + R.
  2. В поле вказати команду ncpa.cpl.
  3. Натиснути правою кнопкою миші на підключенні і активувати «Властивості».
  4. Знайдіть у списку «Протокол версії інтернету 4 TCP / iPv4».
  5. Двічі клацніть на назву опції.

В відобразиться вікні поставте позначки навпроти пунктів: «Отримати IP адресу автоматично», а також «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Робіть це тільки в тому випадку, якщо вам дійсно потрібно це налаштувати і раніше галок там не було.

параметри роутера

Кожен роутер має власну оболонку, призначену для налаштування. У всіх випадках вона відкривається за допомогою вказівки спеціалізованого IP-адреси. Зазвичай він пишеться на нижньому боці гаджета. Проте, для цих цілей прийнято використовувати наступні адреси: 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Ці дані вказуються користувачем в адресному рядку веб-браузера.

Після того, як ви вкажете адресу вай фай, відобразиться невелике віконце, в якому потрібно ввести логін і пароль для входу в параметри пристрою. Доступ до веб-інтерфейсу при покупці нового бездротового маршрутизатора можна отримати, вказавши всюди admin-admin.
Слід зазначити, так само як і адреса, за допомогою якого ви можете увійти в веб-інтерфейс маршрутизатора і налаштувати його, дані для входу вказуються на зворотному боці – наклейці, яка клеїться на всі типи пристроїв.

Перш ніж приступати до безпосередньої налаштування wifi пам’ятайте, що у всіх виробників маршрутизаторів найменування параметрів можуть відрізнятися. Проте, принцип залишається один і той же.

Коли ви отримаєте доступ до веб-інтерфейсу пристрою, в першу чергу необхідно зайнятися налаштуванням параметрів, наданих провайдером мережі. Для цього відкрийте розділ «Мережа» і клікніть по вкладці WAN. Тут потрібно вказати дані, необхідні для отримання доступу до глобальної мережі, зокрема: логін і пароль, а також тип підключення. Всі ці дані вказуються в договорі провайдером, послугами якого ви користуєтеся.

Наступне – зміна «бездротового режиму». Заходьте у відповідний розділ, щоб налаштувати параметри на свій розсуд. Тут вказуйте ім’я мережі. Саме так називатиметься підключення, яке буде використовуватися для отримання доступу до мережі.

Перейдіть в розділ «Захист бездротового режиму». Виберіть рекомендований тип захисту, як правило, для цього використовується WPA-PSK / WPA2-PSK. У розділі «Пароль» введіть символи, які будуть використовуватися для цього.

На цьому настройка параметрів завершена, єдине – не забудьте зберегти зміни.

Що робити якщо не вдається увійти в налаштування роутера?

Незважаючи на гадану простоту процесу настройки параметрів роутера, часто користувачам не вдається увійти в веб-інтерфейс. У разі, якщо це відбувається регулярно і вас все одно просять вказати логін і пароль для входу, перевірте – чи отримує ваш персональний комп’ютер IP-адресу від DHCP-сервера пристрою.

Інший спосіб – пропінгувати вайфай маршрутизатор. Відкрийте командний рядок з правами користувача і вкажіть команду виду: ping 192.168.1.1 (в залежності від того, яку адресу використовується для входу в веб-інтерфейс). Якщо процедура проходить успішно, вам досить використовувати для авторизації в інтерфейсі або для інших пристроїв веб-оглядач.

Ссылка на основную публикацию