Як налаштувати та змінити Меню Пуск в операційній системі Windows 7

Головне меню або меню Пуск (Start) є основним провідником між вами і вмістом комп’ютера: папками, файлами, програмами, документами і настройками. Головне меню дозволяє виконувати основні завдання на комп’ютері: запускати програми, відкривати часто використовувані папки і недавно змінені файли, отримувати доступ до параметрів і довідкової системі Windows, а також вимикати, перезавантажувати і блокувати комп’ютер.
Натисніть кнопку Пуск (Start) в лівій частині панелі завдань. На екрані з’явиться головне меню (рис. 3.20). У верхній частині світлої області розташовуються ярлики програм, які завжди відображаються в головному меню і відокремлені від решти списку вертикальною лінією. Ви можете самостійно додавати сюди часто використовувані вами програми. Нижче вертикальної риси розташований автоматично змінюваний список програм, які нещодавно запускалися на комп’ютері.

Досить запустити програму один раз, щоб вона з’явилася в списку недавно запущених додатків. Ще нижче розташований рядок Всі програми (All programs), клацнувши на якій мишею (або просто встановивши на неї курсор миші), ви відобразіть список всіх програм, встановлених на вашому комп’ютері. Для запуску обраної програми досить клацнути мишею на назві програми яку ви запускаєте. У самій нижній частині світлої області головного меню знаходиться поле введення ключового слова або фрази для пошуку ярлика, завдання, файлу або програми на даному комп’ютері. Для здійснення пошуку досить ввести в дане поле введення ключове слово або фразу, наприклад готель Кастелло. Пошук почнеться автоматично, і його результати з’являться вище.

Мал. 3.20. Головне меню операційної системи Windows 7

У правій частині головного меню ви побачите пункт з ім’ям користувача, що дозволяє відкрити папку, в якій зберігаються всі ваші документи. За замовчуванням в цій папці ви знайдете каталоги Документи (Documents), Зображення (Picture), Музика (Music) і ін. Для зручності користувача ті ж каталоги можна відкрити і за допомогою посилань на дані папки в головному меню. Нижче знаходяться пункти Ігри (Games) і Комп’ютер (Computer). За допомогою посилання Ігри (Games) відкривається папка з іграми, встановленими за замовчуванням. Для відображення всіх підключених до комп’ютера пристроїв слід вибрати посилання Комп’ютер (Computer). Щоб продемонструвати вміст панелі управління операційної системи призначений пункт Панель керування (Control Panel). C допомогою інструментів панелі керування змінюються всі параметри операційної системи і комп’ютера.

Вибравши пункт Пристрої та принтери (Devices and Printers), ви відкриєте однойменне вікно, що містить список всіх підключених до комп’ютера принтерів і інших пристроїв. У цьому вікні ви зможете не тільки переглядати і налаштовувати параметри цих пристроїв, але і управляти завданнями друку і додавати нові пристрої. Пункт Програми за замовчуванням (Default programs) веде до розділу панелі управління, в якому ви можете налаштувати параметри автоматичного запуску компакт-дисків та інших носіїв, задати програми за замовчуванням і асоціювати файли з програмами по їх типам. Пункт Довідка та підтримка (Help and Support) дозволяє отримати доступ до довідкової системи Windows.

У нижній частині головного меню присутній багатозадачна кнопка Завершення роботи (Shut down). Праворуч знаходиться кнопка, призначена для відкриття меню зі списком завдань з управління комп’ютером. За допомогою команд цього меню ви можете змінити обліковий запис, завершити роботу вашого профілю, заблокувати, перезавантажити або перевести комп’ютер в сплячий режим і режим глибокого сну, а також повністю вимкнути його. Щоб вимкнути комп’ютер, досить натиснути кнопку Завершення роботи (Shut down).

Як і більшість елементів операційної системи, головне меню піддається налаштувань під переваги користувача. Для зміни налаштувань слід натиснути правою кнопкою миші на вільному від посилань просторі головного меню і вибрати команду Властивості (Properties). Відкриється діалогове вікно Властивості панелі завдань і меню «Пуск» (Taskbar and Start Menu Properties) з активною вкладкою Меню «Пуск» (Start Menu) (рис. 3.21).

Мал. 3.21. Вкладка Меню Пуск діалогового вікна Властивості панелі завдань і меню Пуск

У цьому діалоговому вікні можна змінити дію за замовчуванням для кнопки Завершення роботи (Shut down), розташованої в нижній частині головного меню, вибравши нову дію із списку Дія кнопки живлення (Power button action). Також є можливість включити або, навпаки, відключити функцію збереження недавно відкритих документів і програм, що запускалися для їх відображення в головному меню. Для детальної настройки зовнішнього вигляду головного меню призначене діалогове вікно Налаштування меню «Пуск» (Customize Start Menu) (рис. 3.22), що відкривається при натисканні кнопки Налаштувати (Customize).

Мал. 3.22. Діалогове вікно Налаштування меню Пуск

За допомогою елементів управління діалогового вікна Налаштування меню «Пуск» (Customize Start Menu) можна вибрати пункти, які будуть відображатися в головному меню, визначити параметри пошуку в меню і внести деякі зміни в його зовнішній вигляд. Зверніть увагу, в нижній частині діалогового вікна Налаштування меню «Пуск» (Customize Start Menu) знаходиться кнопка Параметри за замовчуванням (Use Default Setting), натиснувши яку ви повернете головному меню настройки за замовчуванням.

Ссылка на основную публикацию